Gymnasium Juvenaat en Mollerlyceum gaan samen verder: ‘Kleinschaligheid willen we behouden’
THOLEN - Het Gymnasium Juvenaat in Bergen op Zoom wordt onderdeel van de vereniging Ons Middelbaar Onderwijs. Daarmee komt het Juvenaat in hetzelfde rijtje als het Mollerlyceum (havo, vwo en gymnasium), het ZuidWestHoek College (vmbo) en ’t R@velijn (vmbo). Het voornemen is om het Gymnasium Juvenaat en het Mollerlyceum vanaf 1 september 2022 samen verder te laten gaan als één school.
De Stichting Katholiek Voortgezet Onderwijs Breda e.o. en de vereniging Ons Middelbaar Onderwijs maakten eerder al bekend meer samen te willen werken. Het voornemen om deze twee scholen samen verder te laten gaan is daar een eerste stap in. “Een belangrijke stap in het waarborgen van de kwaliteit en duurzaamheid van katholiek voortgezet onderwijs in de regio.”
De samenwerking is volgens Jos Kusters, voorzitter Raad van Bestuur OMO, noodzakelijk om voor alle (toekomstige) leerlingen in het voortgezet onderwijs en hun ouders in Bergen op Zoom en omstreken in de nabije toekomst voldoende keuzemogelijkheden te kunnen bieden. De afgelopen maanden is er dan ook een gemeenschappelijke onderwijsvisie geformuleerd. “Het waarborgen van de kleinschalige en persoonlijke leeromgeving die kenmerkend is voor beide scholen is het belangrijkst.
“Het gymnasiumonderwijs van het Juvenaat blijft zo herkenbaar in de regio. Door de samenwerking en bestuurlijke overdacht ontstaat er een buitengewoon uitdagende leeromgeving voor de leerlingen”, stelt Berend Buddingh, namens SKVOB. Na de zomervakantie volgt meer informatie over het inhoudelijke traject: de onderwijsvisie en de eventueel daaruit volgende huisvestingsplannen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 7: Forum voor Democratie Tholen.
2 uur geledenSINT-ANNALAND - De nieuwe woonwijk Vroonstede II in Sint-Annaland krijgt straatnamen die verwijzen naar historische scheepstypen, zoals de Schoener, de Aak en de Blazer. De namen zijn een knipoog naar de maritieme geschiedenis in Zeeland.
5 uur geledenTHOLEN - Het Openbaar Ministerie eist tegen drie mannen gevangenisstraffen tot 48 maanden voor het gezamenlijk laten ontploffen van een vuurwerkbom bij de woning van een agent in Tholen. "De verdachten hebben de aangevers bewust angst aangejaagd", aldus de officier van justitie in de rechtbank in Middelburg.
17 uur geledenTHOLEN - De politie heeft donderdagmiddag een burgernetmelding verstuurd met de waarschuwing dat er nepagenten actief zijn in Tholen. Er wordt opgeroepen om hier niet in te trappen.
20 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Nog even en de wielrenners razen weer door de Vosmeerse straten. De Wielerronde van Oud-Vossemeer is elk jaar een sportief hoogtepunt voor het dorp. Ook de 77e editie belooft weer spektakel. Dit is wat je moet weten over de wielerronde komende zaterdag.
20 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 6: SP Tholen.
23 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 5: CDA Tholen.
1 dag geleden