Guardiola verlengt tot de zomer van 2027 bij Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola blijft ook de volgende twee seizoenen de coach van Manchester City. De 53-jarige Spanjaard heeft zijn contract bij de Engelse landskampioen verlengd tot de zomer van 2027, maakt de club uit de Premier League bekend.
Guardiola is sinds 2016 de trainer van Manchester City. Hij had een aflopend contract bij de club, waarmee hij zes keer landskampioen is geworden en de Champions League won in 2023. Daarvoor was hij trainer van Bayern München en FC Barcelona.
Guardiola is ondertussen 490 wedstrijden de hoofdcoach van City. Alleen Les McDowall was tussen 1950 en 1963 meer wedstrijden (587) trainer van de ploeg. Guardiola won 353 van de 490 wedstrijden. Naast de zes landstitels en de Champions League won hij ook twee keer de FA Cup, vier keer de League Cup, drie keer de Engelse Supercup en de wereldtitel voor clubteams in 2023. In het huidige seizoen staat City tweede in de Premier League met 5 punten minder dan koploper Liverpool.
Speciaal gevoel
"Dit is mijn negende seizoen hier", reageerde de coach op de website van de club. "We hebben al geweldige momenten samen beleefd. Ik heb echt een speciaal gevoel bij deze club. Daarom ben ik blij dat ik nog twee seizoenen langer blijf."
Voorzitter Khaldoon Al Mubarak is opgetogen over het langere verblijf van de coach. "Net als iedere City-fan ben ik verheugd dat Peps avontuur met Manchester City langer duurt, dat zijn toewijding, passie en innovatief denken doorgaan met het vormgeven van het voetbal. Zijn drang naar verbetering en honger naar succes blijft onverzadigbaar en degenen die daarvan profiteren zijn onze spelers en staf, de cultuur van de club en het Engels voetbal in zijn geheel."
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Quinten Timber is in Marseille aangekomen om zijn transfer naar Olympique Marseille af te ronden. De 24-jarige middenvelder van Feyenoord sprak zich afgelopen weekend na de thuisnederlaag in de Kuip tegen Sparta (3-4) uit over een conflict met trainer Robin van Persie. Sindsdien ging het hard met de transfer naar de Franse nummer 3, die zo goed als rond is. Timber had bij Feyenoord nog een contract voor een halfjaar.
55 minuten geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - De spelers van Manchester City betalen de kaartjes voor de fans die dinsdag aanwezig waren bij de uitwedstrijd tegen Bodø/Glimt in de Champions League. De Engelse topclub blameerde zich met 3-1 bij de Noren, die daarmee hun eerste zege van dit seizoen boekten in het hoofdtoernooi.
55 minuten geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.
4 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.
4 uur geleden