Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Guardiola verlengt tot de zomer van 2027 bij Manchester City

Guardiola verlengt tot de zomer van 2027 bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola blijft ook de volgende twee seizoenen de coach van Manchester City. De 53-jarige Spanjaard heeft zijn contract bij de Engelse landskampioen verlengd tot de zomer van 2027, maakt de club uit de Premier League bekend.

Guardiola is sinds 2016 de trainer van Manchester City. Hij had een aflopend contract bij de club, waarmee hij zes keer landskampioen is geworden en de Champions League won in 2023. Daarvoor was hij trainer van Bayern München en FC Barcelona.

Guardiola is ondertussen 490 wedstrijden de hoofdcoach van City. Alleen Les McDowall was tussen 1950 en 1963 meer wedstrijden (587) trainer van de ploeg. Guardiola won 353 van de 490 wedstrijden. Naast de zes landstitels en de Champions League won hij ook twee keer de FA Cup, vier keer de League Cup, drie keer de Engelse Supercup en de wereldtitel voor clubteams in 2023. In het huidige seizoen staat City tweede in de Premier League met 5 punten minder dan koploper Liverpool.

Speciaal gevoel

"Dit is mijn negende seizoen hier", reageerde de coach op de website van de club. "We hebben al geweldige momenten samen beleefd. Ik heb echt een speciaal gevoel bij deze club. Daarom ben ik blij dat ik nog twee seizoenen langer blijf."

Voorzitter Khaldoon Al Mubarak is opgetogen over het langere verblijf van de coach. "Net als iedere City-fan ben ik verheugd dat Peps avontuur met Manchester City langer duurt, dat zijn toewijding, passie en innovatief denken doorgaan met het vormgeven van het voetbal. Zijn drang naar verbetering en honger naar succes blijft onverzadigbaar en degenen die daarvan profiteren zijn onze spelers en staf, de cultuur van de club en het Engels voetbal in zijn geheel."

Meer uit Voetbal

Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

1 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

1 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

2 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

2 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

3 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

3 uur geleden
Advocaat: genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.

4 uur geleden