Guardiola verlengt tot de zomer van 2027 bij Manchester City
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola blijft ook de volgende twee seizoenen de coach van Manchester City. De 53-jarige Spanjaard heeft zijn contract bij de Engelse landskampioen verlengd tot de zomer van 2027, maakt de club uit de Premier League bekend.
Guardiola is sinds 2016 de trainer van Manchester City. Hij had een aflopend contract bij de club, waarmee hij zes keer landskampioen is geworden en de Champions League won in 2023. Daarvoor was hij trainer van Bayern München en FC Barcelona.
Guardiola is ondertussen 490 wedstrijden de hoofdcoach van City. Alleen Les McDowall was tussen 1950 en 1963 meer wedstrijden (587) trainer van de ploeg. Guardiola won 353 van de 490 wedstrijden. Naast de zes landstitels en de Champions League won hij ook twee keer de FA Cup, vier keer de League Cup, drie keer de Engelse Supercup en de wereldtitel voor clubteams in 2023. In het huidige seizoen staat City tweede in de Premier League met 5 punten minder dan koploper Liverpool.
Speciaal gevoel
"Dit is mijn negende seizoen hier", reageerde de coach op de website van de club. "We hebben al geweldige momenten samen beleefd. Ik heb echt een speciaal gevoel bij deze club. Daarom ben ik blij dat ik nog twee seizoenen langer blijf."
Voorzitter Khaldoon Al Mubarak is opgetogen over het langere verblijf van de coach. "Net als iedere City-fan ben ik verheugd dat Peps avontuur met Manchester City langer duurt, dat zijn toewijding, passie en innovatief denken doorgaan met het vormgeven van het voetbal. Zijn drang naar verbetering en honger naar succes blijft onverzadigbaar en degenen die daarvan profiteren zijn onze spelers en staf, de cultuur van de club en het Engels voetbal in zijn geheel."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vitesse mag volgend seizoen deelnemen aan de eerste divisie en mag de voetbaljaargang 2026-2027 sowieso afmaken. Dat heeft de KNVB aan het ANP verzekerd. Dit vloeit voort uit een besluit van de algemene vergadering betaald voetbal (AVBV) om de voortgang van competities beter te waarborgen als er juridische procedures over het intrekken van licenties lopen. De licentie wordt in de toekomst pas ingetrokken nadat het dan lopende seizoen voorbij is.
1 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft Donyell Malen definitief overgenomen van Aston Villa. De 27-jarige international heeft in de Italiaanse hoofdstad een contract getekend tot 30 juni 2030.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Assistent-trainer Pepijn Lijnders vertrekt na één seizoen bij Manchester City. Dat meldt de nummer 2 van de Premier League, nadat vorige week bekend was geworden dat trainer Pep Guardiola na tien seizoenen afscheid neemt van City.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
8 uur geleden