Guardiola: slecht voor sport als het niet uitmaakt of je verliest
MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola heeft bedenkingen over de Super League, of in ieder geval over de opzet daarvan. "Sport is geen sport meer als succes is gegarandeerd. Er hoort een relatie te bestaan tussen inspanning en beloning", zei de trainer van Manchester City.
Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Tottenham Hotspur en Arsenal hebben samen met drie clubs uit Spanje en drie uit Italië het plan om een eigen Super League te beginnen. Deelname is voor die clubs dan een garantie, iets wat nu met de Champions League niet zo is. De twaalf clubs zijn op zoek naar nog drie vaste deelnemers en willen jaarlijks vijf ploegen uitnodigen.
Guardiola: "Het is niet eerlijk voor teams die het goed doen, bovenaan staan en zich toch niet kunnen kwalificeren. Waarom zit Ajax, dat vier keer de Champions League won, er bijvoorbeeld niet bij? Ik zou graag zien dat de voorzitter van de commissie van de Super League de wereld rond gaat en uitlegt hoe we aan deze beslissing zijn gekomen. Ze moeten het ons allemaal vertellen."
Real Madrid-trainer Zinédine Zidane werd dinsdag ook gevraagd naar zijn mening over het plan voor de nieuwe competitie, maar hij wilde er niet op reageren.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
16 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
16 uur geleden