Guardiola: slecht voor sport als het niet uitmaakt of je verliest
MANCHESTER (ANP) - Pep Guardiola heeft bedenkingen over de Super League, of in ieder geval over de opzet daarvan. "Sport is geen sport meer als succes is gegarandeerd. Er hoort een relatie te bestaan tussen inspanning en beloning", zei de trainer van Manchester City.
Manchester City, Manchester United, Liverpool, Chelsea, Tottenham Hotspur en Arsenal hebben samen met drie clubs uit Spanje en drie uit Italië het plan om een eigen Super League te beginnen. Deelname is voor die clubs dan een garantie, iets wat nu met de Champions League niet zo is. De twaalf clubs zijn op zoek naar nog drie vaste deelnemers en willen jaarlijks vijf ploegen uitnodigen.
Guardiola: "Het is niet eerlijk voor teams die het goed doen, bovenaan staan en zich toch niet kunnen kwalificeren. Waarom zit Ajax, dat vier keer de Champions League won, er bijvoorbeeld niet bij? Ik zou graag zien dat de voorzitter van de commissie van de Super League de wereld rond gaat en uitlegt hoe we aan deze beslissing zijn gekomen. Ze moeten het ons allemaal vertellen."
Real Madrid-trainer Zinédine Zidane werd dinsdag ook gevraagd naar zijn mening over het plan voor de nieuwe competitie, maar hij wilde er niet op reageren.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
5 uur geleden