Guardiola bestempelt terugkeer Haaland en De Bruyne als cruciaal
MANCHESTER (ANP/AFP) - De van blessures herstelde voetballers Erling Haaland en Kevin De Bruyne maken zaterdag tegen Everton waarschijnlijk voor het eerst gezamenlijk hun opwachting in een thuiswedstrijd van Manchester City dit seizoen. Trainer Pep Guardiola weet dat beide spelers cruciaal zijn in de jacht op prijzen.
"Als een speler zestig keer scoort, helpt dat je om wedstrijden te winnen. Als je een speler hebt met een miljard assists en doelpunten, helpt dat je ook. Daar hoef je niet voor aan Harvard of Yale te studeren", zei Guardiola op een persconferentie.
De Bruyne stond lange tijd aan de kant met een hamstringblessure, terwijl Haaland enige tijd uit de roulatie was met een voetkwetsuur.
Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League, maar kan bij winst op Everton in ieder geval de koppositie van Liverpool voor even overnemen. Het duel met Everton begint zaterdag om 13.30 uur, dat van Liverpool met Burnley om 16.00 uur. City heeft 2 punten minder dan de koploper en bovendien een wedstrijd minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
10 uur geleden