Guardiola bestempelt terugkeer Haaland en De Bruyne als cruciaal
MANCHESTER (ANP/AFP) - De van blessures herstelde voetballers Erling Haaland en Kevin De Bruyne maken zaterdag tegen Everton waarschijnlijk voor het eerst gezamenlijk hun opwachting in een thuiswedstrijd van Manchester City dit seizoen. Trainer Pep Guardiola weet dat beide spelers cruciaal zijn in de jacht op prijzen.
"Als een speler zestig keer scoort, helpt dat je om wedstrijden te winnen. Als je een speler hebt met een miljard assists en doelpunten, helpt dat je ook. Daar hoef je niet voor aan Harvard of Yale te studeren", zei Guardiola op een persconferentie.
De Bruyne stond lange tijd aan de kant met een hamstringblessure, terwijl Haaland enige tijd uit de roulatie was met een voetkwetsuur.
Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League, maar kan bij winst op Everton in ieder geval de koppositie van Liverpool voor even overnemen. Het duel met Everton begint zaterdag om 13.30 uur, dat van Liverpool met Burnley om 16.00 uur. City heeft 2 punten minder dan de koploper en bovendien een wedstrijd minder gespeeld.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
7 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
8 uur geleden