
Grote Zakloop in Nisse blijft populair
NISSE - Op de laatste zondag van november wordt rondom Nisse traditioneel de Zakloop gehouden. Ook dit jaar gaan weer vele honderden lopers op het dorpsplein van start.
Zondag 24 november vindt de 20e editie plaats van de Grote Zakloop over 21,1 kilometer en de Kleine Zakloop over 7,3 kilometer. Kinderen tot twaalf jaar lopen de Mini-Zakloop van 2,1 km. De jeugd wordt om 12.30 uur weggeschoten, de Grote Zaklopers om 13.00 uur en de Kleine Zaklopers om 13.15 uur. Start en finish zijn op het dorpsplein van Nisse.
Organisatie
De organisatie van het hardloopevenement is in handen van comité De Zaklopers uit Nisse en atletiekvereniging AV’56). Voor de drie afstanden in totaal hebben al honderden deelnemers zich ingeschreven. Voorinschrijven kan via www.zakloop.nl.
Verhard
Het parcours van de Grote Zakloop beslaat een groot deel van de Zak van Zuid-Beveland. Het voert over deels verharde, deels onverharde wegen in een grote boog rondom Nisse. De opbrengsten van de Zakloop worden dit jaar besteed aan lokale doelen in Nisse.
Meer uit Beveland
GOES - Tussen de notenbomen van een oude boomgaard en een prachtig onderhouden tuin aan de rand van Goes, ligt een plek waar leven en sterven elkaar raken: hospice Het Clarahofje. Op 10 juli is het vijftien jaar geleden dat het hospice in Goes werd geopend. "Het is een huis. Een huis waar bewoners rust en comfort vinden", vertelt Ellen Koole. Samen met Addien Joosse is ze coördinator van het hospice. Samen vertellen ze over het werk dat zij en hun vrijwilligers dagelijks met liefde en toewijding verrichten.
10 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Kinderburgemeester Valentijn de la Chambre presenteert op woensdag 18 juni zijn project 'Sportbox'. Dit feestelijke moment vormt het startsein van de sportdag voor alle basisschoolleerlingen van groepen 5 tot en met 8 op Noord-Beveland.
19 uur geleden's-GRAVENPOLDER - Na enkele maanden succesvol open te zijn, viert De Inloop in 's-Gravenpolder op vrijdag 13 juni haar officiële opening. Tussen 16.00 en 19.00 uur is iedereen van harte welkom aan de Poelvoordestraat 1 om kennis te maken met de activiteiten die De Inloop biedt.
21 uur geledenHEINKENSZAND - Waterschap Scheldestromen heeft op woensdag 11 juni de Notitie Reikwijdte en Detailniveau (NRD) aangeboden aan de provincie Zeeland. Daarmee start de procedure voor het opstellen van een Milieu Effect Rapport (MER) voor de versterking van de dijk tussen Hansweert en de kerncentrale in Borssele.
1 dag geledenGOES - Leerlingen van groep 8 van basisschool Auris De Kring uit Goes hebben voor het tweede jaar op rij de hoogste score behaald tijdens het praktisch verkeersexamen 2025. Donderdag 12 juni ontving de school de wisselbeker.
1 dag geledenGOES - De gemeente Goes kijkt terug op een uitzonderlijk financieel jaar. De jaarrekening over 2024 laat een overschot zien van maar liefst 30 miljoen euro.
1 dag geledenGOES - Het Calvijn College in Goes ging er donderdag 12 juni met de hoofdprijs van de Zeeuwse posterwedstrijd georganiseerd door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid (ROVZ) vandoor. Leerling Lynn van het Calvijn College behaalde niet alleen de eerste prijs op schoolniveau, maar zij werd ook uitgeroepen tot overall winnaar van alle deelnemende scholen.
2 dagen geleden