Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote vraag naar smartphones jaagt export Zuid-Korea flink aan

Grote vraag naar smartphones jaagt export Zuid-Korea flink aan

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De export van Zuid-Korea is in december in het snelste tempo toegenomen in meer dan twee jaar. Onder meer smartphones uit het Aziatische land vonden gretig aftrek. Volgens kenners zijn de cijfers een teken dat de vraag naar goederen in de wereld weer aan het aantrekken is na de coronadip van vorig jaar.

De waarde van de export steeg met 12,6 procent ten opzichte van december 2019, komt naar voren uit nieuwe cijfers van de Koreaanse overheid. Daarmee was de groei dubbel zo sterk als economen in doorsnee hadden verwacht. Daarbij kwam ook de uitvoer van computerchips duidelijk weer op gang, al lijkt aan de stagnatie van de prijzen op de halfgeleidermarkt nog geen einde gekomen.

De handelscijfers van Zuid-Korea worden doorgaans gezien als belangrijke indicator van de gezondheid van de wereldeconomie. Het land telt met Samsung Electronics en Hyundai Motors grote concerns die wereldwijd actief zijn. Daarbij maakt Zuid-Korea deel uit van veel internationale toeleveringsketens.

Nu steeds meer landen beginnen met het vaccineren tegen corona, groeit het optimisme dat de wereldwijde handel verder zal aantrekken. De Zuid-Koreaanse regering hoopt voor heel 2021 op een exportplus van 8,6 procent. De handel zal voorlopig waarschijnlijk de belangrijkste pijler van het economische herstel van Zuid-Korea blijven, aangezien de eigen consumentenbestedingen recent weer onder druk staan door een nieuwe toename van het aantal coronabesmettingen in het land.

Meer uit Financieel

Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

2 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

2 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

5 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

6 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

9 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

18 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

20 uur geleden