Grote uitzenders gaan Oekraïners vanaf april aan werk helpen
AMSTERDAM (ANP) - Grote Nederlandse uitzendbureaus gaan Oekraïense vluchtelingen vanaf april aan werk helpen. Vanaf dan hoopt het kabinet voor Oekraïners een uitzondering te kunnen maken op de tewerkstellingsvergunning. Er is wel een meldplicht voor de werkgever en ze moeten ook in loondienst.
Randstad probeert banen te vinden voor Oekraïense vluchtelingen wanneer ze aankomen in een gastland als Nederland. Het bedrijf roept alle werkgevers op hun vacatures open te stellen voor deze mensen. "Werk heeft het potentieel om veiligheid, waardigheid en onafhankelijkheid te bieden - dingen die ontheemden het meest nodig hebben", aldus het uitzendbureau.
OTTO Work Force wil Oekraïners vanaf april aan werk helpen in Nederland. Praktische zaken zoals het vertalen van contracten en werkinstructies naar het Oekraïens worden op dit moment geregeld. Het bedrijf is daarnaast volop bezig met de opvang van vluchtelingen in Nederland maar ook in Polen. "Het beeld is dat het vooral gaat om vrouwen, kinderen en ouderen", zegt topman Frank van Gool.
Registratie
De vluchtelingen moeten volgens hem vooral eerst tot rust komen en goede huisvesting krijgen waar ze langer kunnen blijven. Er bellen al wel veel Oekraïners naar OTTO die graag aan het werk willen in Nederland. Dat zijn volgens Van Gool vooral vrouwen.
Manpower zegt wereldwijd vluchtelingen aan opleiding en werk te helpen, als zij een legale status hebben en in het bezit zijn van een werkvergunning. Dit gebeurt ook in samenwerking met vluchtelingenorganisaties. ManpowerGroup heeft een speciaal team ingericht dat werkt vanuit Polen om eerste opvang te regelen. "Veel vluchtelingen uit Oekraïne blijven vooralsnog in het buurland. Er zijn momenteel ongeveer 15.000 Oekraïense vluchtelingen geregistreerd in Nederland", aldus een verklaring van Manpower.
UWV
Voor een tewerkstellingsvergunning is nu nog een arbeidsmarkttoets nodig. Bedrijven moeten daarmee aantonen dat er geen geschikte kandidaten zijn in landen in de Europese Economische Ruimte. Dat maakt het bijna onmogelijk om werknemers van buiten die landen zoals Oekraïne aan te nemen.
De Europese Unie nam op 4 maart dit jaar evenwel de Richtlijn Tijdelijke bescherming aan, waarmee Oekraïners die dat willen al aan het werk kunnen. Als de Arbeidsinspectie bij controle van een werkgever een Oekraïner aantreft, dan wordt gekeken of de werkgever de tewerkstelling heeft aangevraagd bij het UWV. Daarbij wordt al geen arbeidsmarkttoets toegepast. Als de aanvraag nog niet is gedaan, krijgen werkgevers alsnog twee dagen om dit te doen. De aanvraag bij het UWV werkt daarmee nu al in feite als een soort meldplicht.
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich is van een Amerikaans onderzoek naar mogelijke kartelvorming af. Het ministerie van Justitie van de Verenigde Staten heeft het gezondheids- en voedingsbedrijf onlangs gemeld dit onderzoek te sluiten, schrijft het Zwitsers-Nederlandse bedrijf in zijn jaarverslag.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De verhoogde importheffingen raken de staalindustrie in de Europese Unie hard. De export van staal vanuit de EU naar de Verenigde Staten is in de tweede helft van vorig jaar met 30 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt Europese belangenvereniging voor de staalindustrie Eurofer op basis van gegevens van Eurostat.
50 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in februari sterker toegenomen dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral door een versnelling van de groei in Duitsland, de grootste economie van het eurogebied. Zo liet de omvangrijke Duitse industrie voor het eerst in meer dan 3,5 jaar weer groei zien door de hogere overheidsuitgaven aan defensie en infrastructuur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse gebruikers kunnen niet meer gokken op het Amerikaanse platform Polymarket. Daarmee lijkt de goksite gehoor te geven aan de oproep van de Kansspelautoriteit (Ksa), die had geëist dat het bedrijf de "illegale activiteit" zou staken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Aston Martin waarschuwt dat het verlies over vorig jaar groter uitvalt dan verwacht. Het Britse bedrijf heeft veel last van importheffingen die de Verenigde Staten onder Donald Trump hebben ingevoerd op buitenlandse auto's.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak krabbelde vrijdag wat op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig en hielden vooral de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten. De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten, want "anders gaan er slechte dingen gebeuren". Ook wordt gewacht op een belangrijk Amerikaans inflatiecijfer, dat later op de dag verschijnt.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone ziet op dit moment geen grote financiële gevolgen van een terugroepactie van babyvoeding. Het bedrijf riep in verschillende landen batches producten terug, omdat ze mogelijk besmet waren met een giftige stof. De "huidige geïdentificeerde financiële gevolgen" zijn "niet materieel", schrijft het bedrijf in een toelichting bij de jaarcijfers. "De impactbeoordeling zal worden afgerond zodra de terugroepacties zijn voltooid."
4 uur geleden