Grote stroomstoring Amsterdam nagenoeg voorbij
AMSTERDAM (ANP) - De grote stroomstoring in Amsterdam is zo goed als opgelost, meldt netbeheerder Liander. Binnen afzienbare tijd zouden alle getroffen woningen en bedrijven weer stroom moeten hebben.
Door de stroomstoring waren 68.000 aansluitingen getroffen. Het ging om zeker 41 straten in 21 postcodegebieden. Met name Amsterdam-West en Nieuw-West en een groot deel van het centrum hadden last van de storing.
De meeste trams van vervoerder GVB reden niet en pont Zaandam was uit de vaart. GVB meldt dat het tramverkeer langzaam weer wordt opgestart. Reizigers moeten voorlopig nog rekening houden met vertraging en uitval. Op station Sloterdijk konden reizigers niet in- en uitchecken. De locatie van ziekenhuis OLVG aan de Spuistraat in Amsterdam had alle afspraken tot 12.00 uur geschrapt, maar gaat nu in gesprek met patiënten om te kijken of afspraken voor 12.00 uur toch door kunnen gaan.
De oorzaak van de storing is nog niet bekend. Een woordvoerder van Liander laat weten dat het oplossen van een storing altijd prioriteit heeft, en dat het daarna even kan duren voordat duidelijk is waardoor de storing is ontstaan.
Meer uit Binnenland
DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kleurt maandag oranje voor Koningsdag. Op veel plaatsen waren mensen al vroeg in de weer om een plaats te bemachtigen op de vrijmarkt. Ook zijn er in het hele land diverse evenementen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
2 uur geleden