Grote stroomstoring Amsterdam nagenoeg voorbij
AMSTERDAM (ANP) - De grote stroomstoring in Amsterdam is zo goed als opgelost, meldt netbeheerder Liander. Binnen afzienbare tijd zouden alle getroffen woningen en bedrijven weer stroom moeten hebben.
Door de stroomstoring waren 68.000 aansluitingen getroffen. Het ging om zeker 41 straten in 21 postcodegebieden. Met name Amsterdam-West en Nieuw-West en een groot deel van het centrum hadden last van de storing.
De meeste trams van vervoerder GVB reden niet en pont Zaandam was uit de vaart. GVB meldt dat het tramverkeer langzaam weer wordt opgestart. Reizigers moeten voorlopig nog rekening houden met vertraging en uitval. Op station Sloterdijk konden reizigers niet in- en uitchecken. De locatie van ziekenhuis OLVG aan de Spuistraat in Amsterdam had alle afspraken tot 12.00 uur geschrapt, maar gaat nu in gesprek met patiënten om te kijken of afspraken voor 12.00 uur toch door kunnen gaan.
De oorzaak van de storing is nog niet bekend. Een woordvoerder van Liander laat weten dat het oplossen van een storing altijd prioriteit heeft, en dat het daarna even kan duren voordat duidelijk is waardoor de storing is ontstaan.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
3 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
10 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
10 uur geleden