Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote schade door windhozen komt niet vaak voor

Grote schade door windhozen komt niet vaak voor

BARENDRECHT (ANP) - In Barendrecht (Zuid-Holland) heeft de harde wind woensdag op donderdag forse schade aangericht en in 's-Heerenberg (Gelderland) is een windhoos door meerdere mensen op film vastgelegd. Volgens Weer.nl komen windhozen of tornado's zoals deze vaker voor, maar dat een windhoos voor grote schade zorgt is volgens het weerbureau wel zeldzaam.

De kans dat een tornado, een zware windhoos, in Nederland in open gebied blijft is stukken groter. Bovendien zijn die dan meestal maar korte tijd op de grond. De laatste keer dat een windhoos een schadespoor achterliet in Nederland was op 4 juni 2019, in Rheden.

Volgens Weer.nl moet in Barendrecht nog wel officieel worden vastgesteld of het om een windhoos of een zogenoemde valwind gaat. Tuinhuisjes werden vernield, bomen waaiden om en kwamen op auto's terecht en trampolines waaiden door de lucht. Vier mensen raakten gewond, een van hen is naar een ziekenhuis gebracht.

Windhoos

Bij een windhoos ontstaat een slurf uit een wolk die de grond raakt en daar een wervelwind veroorzaakt. Bij een valwind gaat het om een zeer zware neerwaartse windstoot. Dat verschil uit zich ook in de schade die wordt veroorzaakt. Bij een valwind bevindt alle schade zich in dezelfde richting, bij een windhoos her en der verspreid in alle richtingen.

Op 18 juni van dit jaar zorgde een valwind nog voor veel schade in Leersum.

Meer uit Binnenland

Ruim 5000 bezoekers in openingsweekend Fotomuseum Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum heeft in het openingsweekend op de nieuwe locatie in Pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid ruim 5000 bezoekers getrokken, meldt een woordvoerder van het museum.

50 minuten geleden
Waarschuwing voor dichte mist in noorden en noordoosten

DE BILT (ANP) - In Flevoland, Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en het Waddengebied geldt zondagochtend code geel vanwege plaatselijk dichte mist. Het zicht kan daar minder zijn dan 200 meter en wegen en overig verkeer zijn minder goed zichtbaar, zegt het KNMI.

12 uur geleden
Steeds meer energiezuinige huizen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft steeds meer energiezuinige huizen. Meer dan 2,2 miljoen woningen hadden in 2025 energielabel A of hoger. Dit komt neer op vier op de tien woningen met een bekend energielabel. In 2024 hadden bijna 2 miljoen woningen het duurzaamste label. Dit blijkt uit een analyse door ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

12 uur geleden
Dance-event in Rotterdam tijdelijk ontruimd na incident

ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.

18 uur geleden
Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

1 dag geleden
Landelijke storing in meldkamersysteem hulpdiensten

ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.

1 dag geleden
Fotomuseum opent op nieuwe locatie in verbouwd Rotterdams pakhuis

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.

1 dag geleden