
Grote schade door windhozen komt niet vaak voor
BARENDRECHT (ANP) - In Barendrecht (Zuid-Holland) heeft de harde wind woensdag op donderdag forse schade aangericht en in 's-Heerenberg (Gelderland) is een windhoos door meerdere mensen op film vastgelegd. Volgens Weer.nl komen windhozen of tornado's zoals deze vaker voor, maar dat een windhoos voor grote schade zorgt is volgens het weerbureau wel zeldzaam.
De kans dat een tornado, een zware windhoos, in Nederland in open gebied blijft is stukken groter. Bovendien zijn die dan meestal maar korte tijd op de grond. De laatste keer dat een windhoos een schadespoor achterliet in Nederland was op 4 juni 2019, in Rheden.
Volgens Weer.nl moet in Barendrecht nog wel officieel worden vastgesteld of het om een windhoos of een zogenoemde valwind gaat. Tuinhuisjes werden vernield, bomen waaiden om en kwamen op auto's terecht en trampolines waaiden door de lucht. Vier mensen raakten gewond, een van hen is naar een ziekenhuis gebracht.
Windhoos
Bij een windhoos ontstaat een slurf uit een wolk die de grond raakt en daar een wervelwind veroorzaakt. Bij een valwind gaat het om een zeer zware neerwaartse windstoot. Dat verschil uit zich ook in de schade die wordt veroorzaakt. Bij een valwind bevindt alle schade zich in dezelfde richting, bij een windhoos her en der verspreid in alle richtingen.
Op 18 juni van dit jaar zorgde een valwind nog voor veel schade in Leersum.
Meer uit Binnenland
DOETINCHEM (ANP) - In het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gelden geen voorzorgsmaatregelen meer tegen de VRE-bacterie. Drie patiënten hadden die darmbacterie opgelopen, maar in de afgelopen maand zijn geen nieuwe besmettingen meer vastgesteld, meldt het ziekenhuis donderdag.
6 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De 29-jarige vrouw en haar 5-jarige dochter die maandag dood werden gevonden in een woning in de Vincent van Goghstraat in Terneuzen zijn vermoedelijk niet door toedoen van iemand anders om het leven gekomen. De politie meldt donderdag dat er op dit moment geen aanwijzingen zijn voor betrokkenheid van een "derde partij bij dit treurige incident".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair ministers Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) en Frank Rijkaart (Binnenlandse Zaken, BBB) hebben excuses aangeboden aan de nabestaanden van slachtoffers van de ramp met het schip Van Imhoff in 1942. Dit deden ze tijdens de presentatie van een boek over de ramp in Den Haag.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hart van de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema gaat uit naar Amsterdammers "die de afgelopen twee jaar in grote angst hebben geleefd over hun dierbaren in Israël en Palestina", meldt zij op sociale media in reactie op het aangekondigde akkoord tussen Israël en Hamas. "En met hen hoop ik dat de vrede zich doorzet en rechtvaardig zal zijn", aldus de burgemeester.
10 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - De Indonesische regering heeft ingestemd met het terugsturen van twee oudere Nederlanders die gevangen zitten voor drugsdelicten, onder wie een ter dood veroordeelde. Het besluit kwam tot stand nadat de Indonesische minister van Justitie en Mensenrechten, Yusril Ihza Mahendra, in Jakarta een ontmoeting had met de Nederlandse demissionaire minister van Buitenlandse Zaken, David van Weel.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep een levenslange celstraf geëist tegen drie verdachten van de moord op Peter R. de Vries in 2021. Het gaat om de twee vermeende uitvoerders, Delano G. (26) en Kamil E. (39) en de man die hen zou hebben aangestuurd, Krystian M. (30).
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep opnieuw een levenslange celstraf geëist tegen Kamil E., de vermeende chauffeur in de zaak van de moord op misdaadverslaggever Peter R. de Vries.
12 uur geleden