Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote roof bij Drents Museum, archeologische topstukken gestolen

Grote roof bij Drents Museum, archeologische topstukken gestolen

ASSEN (ANP) - Uit het Drents Museum in Assen zijn archeologische topstukken gestolen. De dieven konden het museum in nadat ze een explosief hadden laten afgaan, waarbij verschillende ruiten zijn gesneuveld. Dat zei officier van justitie Debby Homans op een persconferentie in het museum. De politie zegt op zoek te zijn naar een verdacht voertuig en vraagt omwonenden of ze beelden hebben van de explosie.

De voorwerpen maakten deel uit van de grote tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver, die dit weekend voor het laatst zou zijn. De meer dan zeshonderd objecten van de goud- en zilverschatten zijn afkomstig uit minstens vijftien verschillende musea in heel Roemenië.

Onder meer drie gouden armbanden en het absolute topstuk, een gouden helm, zijn gestolen. In de expositiezaal is schade aangericht aan vitrines, zei museumdirecteur Harry Tupan.

'Cultureel erfgoed'

Verder zei hij: "Het is een ongelooflijke zwarte dag, we zijn intens geschokt. Het doet ons enorm verdriet dat de spullen van onze collega's in Roemenië ontvreemd zijn. Het gaat niet alleen om goud, maar ook om cultureel erfgoed." Hij zegt steunbetuigingen te hebben gekregen van commissaris van de Koning in Drenthe Jetta Klijnsma en de minister van Binnenlandse Zaken Judith Uitermark.

Ook burgemeester Marco Out betuigde zijn steun aan het Drents Museum en zei te hopen dat deze roof snel wordt opgelost.

In verband met de roof en het politieonderzoek is het museum het hele weekend gesloten.

Meer uit Binnenland

Paprika en citrusvruchten meest besmet met bestrijdingsmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

50 minuten geleden
Journalisten in open brief: begrens Wet open overheid niet

DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".

2 uur geleden
Arrestatie na vondst overleden persoon in woning Zaltbommel

ZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.

4 uur geleden
Onderzoek: zorgelijke groei kankerdiagnoses bij alleroudsten

DEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.

4 uur geleden
Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

10 uur geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

11 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

11 uur geleden