Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote roof bij Drents Museum, archeologische topstukken gestolen

Grote roof bij Drents Museum, archeologische topstukken gestolen

ASSEN (ANP) - Uit het Drents Museum in Assen zijn archeologische topstukken gestolen. De dieven konden het museum in nadat ze een explosief hadden laten afgaan, waarbij verschillende ruiten zijn gesneuveld. Dat zei officier van justitie Debby Homans op een persconferentie in het museum. De politie zegt op zoek te zijn naar een verdacht voertuig en vraagt omwonenden of ze beelden hebben van de explosie.

De voorwerpen maakten deel uit van de grote tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver, die dit weekend voor het laatst zou zijn. De meer dan zeshonderd objecten van de goud- en zilverschatten zijn afkomstig uit minstens vijftien verschillende musea in heel Roemenië.

Onder meer drie gouden armbanden en het absolute topstuk, een gouden helm, zijn gestolen. In de expositiezaal is schade aangericht aan vitrines, zei museumdirecteur Harry Tupan.

'Cultureel erfgoed'

Verder zei hij: "Het is een ongelooflijke zwarte dag, we zijn intens geschokt. Het doet ons enorm verdriet dat de spullen van onze collega's in Roemenië ontvreemd zijn. Het gaat niet alleen om goud, maar ook om cultureel erfgoed." Hij zegt steunbetuigingen te hebben gekregen van commissaris van de Koning in Drenthe Jetta Klijnsma en de minister van Binnenlandse Zaken Judith Uitermark.

Ook burgemeester Marco Out betuigde zijn steun aan het Drents Museum en zei te hopen dat deze roof snel wordt opgelost.

In verband met de roof en het politieonderzoek is het museum het hele weekend gesloten.

Meer uit Binnenland

Bedrijf achter Canvas sluit akkoord met hackers en maakt excuses

DEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.

1 uur geleden
Twee vliegtuigen met opvarenden Hondius geland op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.

3 uur geleden
Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

6 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

6 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

6 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

7 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

7 uur geleden