
Grote roof bij Drents Museum, archeologische topstukken gestolen
ASSEN (ANP) - Uit het Drents Museum in Assen zijn archeologische topstukken gestolen. De dieven konden het museum in nadat ze een explosief hadden laten afgaan, waarbij verschillende ruiten zijn gesneuveld. Dat zei officier van justitie Debby Homans op een persconferentie in het museum. De politie zegt op zoek te zijn naar een verdacht voertuig en vraagt omwonenden of ze beelden hebben van de explosie.
De voorwerpen maakten deel uit van de grote tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver, die dit weekend voor het laatst zou zijn. De meer dan zeshonderd objecten van de goud- en zilverschatten zijn afkomstig uit minstens vijftien verschillende musea in heel Roemenië.
Onder meer drie gouden armbanden en het absolute topstuk, een gouden helm, zijn gestolen. In de expositiezaal is schade aangericht aan vitrines, zei museumdirecteur Harry Tupan.
'Cultureel erfgoed'
Verder zei hij: "Het is een ongelooflijke zwarte dag, we zijn intens geschokt. Het doet ons enorm verdriet dat de spullen van onze collega's in Roemenië ontvreemd zijn. Het gaat niet alleen om goud, maar ook om cultureel erfgoed." Hij zegt steunbetuigingen te hebben gekregen van commissaris van de Koning in Drenthe Jetta Klijnsma en de minister van Binnenlandse Zaken Judith Uitermark.
Ook burgemeester Marco Out betuigde zijn steun aan het Drents Museum en zei te hopen dat deze roof snel wordt opgelost.
In verband met de roof en het politieonderzoek is het museum het hele weekend gesloten.
Meer uit Binnenland
LONDEN (ANP) - De animatiefilm Wander to Wonder van de Nederlandse regisseur Nina Gantz is zondag bekroond met een BAFTA Award. De film, die ook in de race is voor een Oscar, won tijdens de uitreiking van de belangrijkste Britse filmprijzen in de categorie beste korte animatie.
2 uur geledenCASTRICUM (ANP) - Een minderjarige jongen is gewond geraakt door een steekincident in Castricum, meldt de politie. Dat gebeurde vrijdag in de Torenstraat in de Noord-Hollandse plaats.
5 uur geledenZOETERWOUDE (ANP) - Een 13-jarige jongen uit Zoeterwoude is om het leven gekomen door een aanrijding met een auto zaterdag in zijn woonplaats. Dat meldt de politie zondag. De 34-jarige Zoetermeerse bestuurder van de auto is aangehouden en zit vast voor verhoor.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Nederland mag meepraten over een troepenmacht die een toekomstige vrede in Oekraïne moet bewaken, omdat ons land geldt als een geschikte deelnemer, zegt buitenlandminister Caspar Veldkamp. Het Nederlandse leger is in staat een bijdrage te leveren en Nederland was in het verleden ook bereid dat te doen.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Astrid Nijgh wordt nog altijd vereenzelvigd met het lied 'Ik doe wat ik doe'. Haar toenmalige echtgenoot Lennaert Nijgh maakte de tekst op basis van een gesprek met een prostituee, Astrid componeerde de muziek. Maar de allereerste keer werd 'Ik doe wat ik doe' gezongen door Jenny Arean, in 1972, live op tv in een show van regisseur Rob Touber. Die oerversie was altijd onvindbaar, tot nu. En de originele liedtekst blijkt ook nog veel langer dan in de uitvoering van Astrid Nijgh.
10 uur geledenBERGEN (ANP) - Een 24-jarige man is in de nacht van zaterdag op zondag zwaargewond geraakt na een steekincident in Bergen. De man is rond 03.10 uur neergestoken in een horecagelegenheid aan de Jan Oldenburghlaan. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Marine heeft dit weekend zes Russische schepen door de Noordzee geleid. De schepen voeren door de Nederlandse Exclusieve Economische Zone, waar ze internationaal afgesproken recht op doorvaart hebben, maar Nederland begeleidt sommige vloten, "niet alleen om waakzaam te zijn, maar ook om in te kunnen grijpen bij verdachte handelingen of verstoringen".
12 uur geleden