Grote opkomst bij Amsterdamse mis voor Oekraïne
AMSTERDAM (ANP) - Veel mensen zijn zondag naar de aan de Oekraïense bevolking opgedragen mis in de Basiliek van de Heilige Nicolaas in Amsterdam gekomen. De opkomst in de katholieke kerk is "veel groter" dan normaal, merkt een regelmatige kerkganger op.
De Oekraïense ambassadeur in Nederland, Maksym Kononenko, was ook uitgenodigd voor de kerkdienst en leek aanvankelijk te komen. Als vertegenwoordiger van Oekraïne was uiteindelijk honorair consul te Amsterdam Emiel de Sévrèn Jacquet aanwezig.
De boodschap van de mis is dat de bevolking van Oekraïne vrij en veilig mag leven in eigen land. Vertegenwoordigers van andere kerken bezochten de mis ook, onder wie Victor Lagodin van de Russisch-Orthodoxe kerk in Amsterdam.
Verbonden
"Laten we ons verbonden voelen in onze strijd voor vrede", sprak de pastoor. Naast hem was een Oekraïense vlag geplaatst. Hij benadrukte dat Oekraïners terecht zijn gekomen in een van de ernstigste schendingen van het internationaal recht na de Tweede Wereldoorlog. "Niet alleen zijn grenzen letterlijk overschreden, maar ook wetten geschonden. Waarden die we hoog houden, zijn genegeerd."
Bestuurslid Pieter Klein Beermink van de Amsterdamse parochie hoopt bezoekers een mogelijkheid te geven om hun "gevoelens van frustratie" kwijt te kunnen over de oorlog. "Niet alleen voor parochianen, maar ook voor anderen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het is volgens de ANWB zaterdag druk op de wegen in de vakantielanden, met zowel terugkerend als vertrekkend verkeer. Veel vertraging is er in Italië naar de Brennerpas en richting Rimini.
1 uur geledenAALSMEER (ANP) - Na een inbraak in een brandweerkazerne in Aalsmeer heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag vier mannen aangehouden. De verdachten gingen er in een auto vandoor, waarop de politie een korte achtervolging inzette, zegt een woordvoerder van de politie Amsterdam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brand brak vrijdagavond uit en veroorzaakte tot ver in de omgeving veel rook- en stankoverlast. Ook werden de Maastunnel en delen van wegen afgesloten. De tunnel is zaterdagochtend weer vrijgegeven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een persoon is in de nacht van vrijdag op zaterdag om het leven gekomen bij een schietincident in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Dat meldt de politie op X.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand die vrijdagavond uitbrak bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is nog niet onder controle, aldus de veiligheidsregio. De brandweer zet een drone in om onder andere hotspots van de brand op te sporen. De vele eenheden van de brandweer die blussen worden bijgestaan door een blusboot van het Havenbedrijf.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.
13 uur geledenBENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.
15 uur geleden