
Grote Nederlandse afvaardiging naar techbeurs CES in Las Vegas
LAS VEGAS (ANP) - Deze week daalt de techwereld weer neer in Las Vegas waar traditiegetrouw de technologiebeurs CES wordt gehouden. Ook Nederland is daar vertegenwoordigd met tientallen start-ups die zich in twee door de overheid gesponsorde Nederlandse paviljoenen presenteren.
De Nederlandse bedrijven gaan mee met een handelsmissie. De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) benadrukt dat de hele techwereld op CES samenkomt. Ook Techleap-ambassadeur prins Constantijn benadrukt dat de show een manier is om te kijken hoe er gereageerd wordt op de ideeën van start-ups. Daarbij kunnen daar makkelijk internationale contacten gelegd worden.
De Nederlandse bedrijven die naar de show gaan zijn heel divers. Zo maakt AgXeed uit het Noord-Limburgse Oirlo zelfrijdende landbouwvoertuigen, ontwikkelde het Amsterdamse CarbonX een duurzamer materiaal voor banden en heeft Søvn uit Utrecht een wearable gemaakt die tandenknarsen opmerkt en helpt verminderen.
Voedselverspilling
Daarnaast zijn er softwarebedrijven die kunstmatige intelligentie inzetten om bijvoorbeeld voedselverspilling tegen te gaan (WasteWatchers en Orbisk uit Utrecht en het Enschedese OneThird) of om spraak van mensen met schade aan hun stembanden kan omzetten in hun eigenlijke stemgeluid (Whispp uit Leiden).
Verder is Lightyear een blikvanger. De Helmondse maker van elektrische auto's met zonnepanelen zegt met nieuws te komen over zijn eerste massamodel, de Lightyear 2. Ook toont Lightyear de 0, zijn eerste, duurdere auto die momenteel al in productie is.
Automakers
Sowieso laten automakers zich steeds vaker zien op CES, waar de beurs eerder vooral gericht was op techbedrijven als Microsoft, Samsung en Sony en computerproducenten als Acer en Dell. Die zijn ook nu nog aanwezig, maar Volkswagen plaatste ook al een bericht op Instagram om zijn komst naar de beurs aan te kondigen. Dat bedrijf zegt een nieuwe elektrische auto te laten zien. Ook Hyundai en Kia zijn aanwezig in Las Vegas.
Officieel duurt CES van donderdag tot en met zondag. Veel grote bedrijven geven al eerder presentaties over nieuwe producten die ze op de techbeurs laten zien.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elon Musk ontkent extensief drugsgebruik tijdens de verkiezingscampagne van Donald Trump vorig jaar. Hij reageert daarmee op een bericht van The New York Times, waarin werd beweerd dat Musk veelvuldig ketamine en andere soorten drugs zou gebruiken. "Voor de duidelijkheid, ik gebruik GEEN drugs! The New York Times liegt", schreef Musk in een bericht op X.
18 minuten geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.
15 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.
18 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.
19 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriële bedrijvigheid is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen, komt naar voren uit zaterdag verschenen cijfers van het Chinese statistiekbureau. Het feit dat Beijing een tijdelijk staakt-het-vuren had bereikt in de verhitte handelsoorlog met de Verenigde Staten kon een verdere afname van de economische activiteit niet voorkomen.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump wil de private sector inschakelen om de weg te effenen voor bemande missies naar Mars. Daarvoor wordt veel geld vrijgemaakt in de uitgeklede begroting van ruimtevaartorganisatie NASA. Tientallen andere wetenschappelijke missies lijken daardoor juist niet door te gaan. Ook dreigen veel banen te verdwijnen bij NASA.
21 uur geleden