Grote Muiterij Smerdiek gered van sloopkogel
SINT MAARTENSDIJK - De Grote Muiterij hoeft niet tegen de vlakte. Dat maakt het college van B&W bekend. De markante boerderij uit 1760 aan de Sint Annalandseweg in Sint Maartensdijk zou gesloopt worden, maar Bergenaar Hans Schmenk heeft het plan de ernstig vervallen boerderij te redden. Dit tot grote vreugde van het college. "Het is natuurlijk altijd jammer als een rijksmonument ter ziele gaat, maar we hebben absoluut vertrouwen in het plan", aldus wethouder Peter Hoek. Schmenk is voornemens wooneenheden in de Grote Muiterij te creëren.
DOOR VERA DE GEUS
"Deze ernstig vervallen boerderij is een rijksmonument", zo weet wethouder Peter Hoek te vertellen. "In eerste instantie was het scenario sloop, nadat de eigenaar die er geboren en getogen is de omliggende gronden had verkocht. Het is echter ontzettend jammer om zo'n gebouw kwijt te moeten raken. De boerderij komt uit de 18e eeuw en daar hadden we graag een mooier perspectief bij dan de sloopkogel", zo blikt hij terug.
'Het was ontzettend jammer geweest als we dit prachtige rijksmonument kwijt waren geraakt'
Wooneenheden
Hans Schmenk uit Bergen op Zoom, die ook daar een dergelijk project tot een succesvol einde heeft gebracht, ziet mogelijkheden in de Grote Muiterij. Ook de huidige eigenaar is inmiddels akkoord gegaan met de overname van de boerderij. "Het idee is om wooneenheden in de schuur van de boerderij te realiseren", zo legt wethouder Peter Hoek uit. "Verder wordt de boerderij natuurlijk volledig gerestaureerd. Dankzij dit plan krijgt het gebouw een prachtige nieuwe toekomst en daar kunnen we als gemeente alleen maar blij mee zijn."
Subsidie
"Het opknappen van de boerderij in deze staat kost veel geld, daarom is er subsidie bij de provincie Zeeland aangevraagd voor de jaarlijkse subsidieronde. Hopelijk is daar snel duidelijkheid over. De aanvraag is door de heek Schmenk in ieder geval uitstekend onderbouwd door middel van een rapport van 130 pagina's", zo besluit Hoek. [n]
Meer uit Tholen
OSSENDRECHT/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Monique Snepvangers van The garden of Mala.
6 uur geledenSINT PHILIPSLAND- De brandweer is vrijdagmiddag uitgerukt naar de Stationsstraat. Hier woedde brand in een container. De brandweerlieden hadden het vuur snel onder controle. De oorzaak van de brand is niet bekend.
7 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Piet Alkema die de spotlight mocht vangen.
9 uur geledenTHOLEN - EBS verzorgt vanaf zondag 13 december het busvervoer in Zeeland. Met de nieuwe concessie gaat ook een nieuwe dienstregeling in. Op Tholen vervallen lijnen en veranderen routes. Op andere trajecten komen er juist extra ritten bij.
1 dag geledenZEELAND - Ondanks minder vacatures en iets meer werklozen blijven de personeelstekorten in Zeeland groot. Technologie, vergrijzing en maatschappelijke opgaven veranderen de vraag naar arbeid, blijkt uit het UWV-rapport Regio in Beeld 2026-2027.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Carnavalsvereniging De Vlooientrappers trapt zaterdag 7 november het Woaidaehenseizoen af met een modeshow in Café de Hoop. Die avond presenteert de club de nieuwe collectie tijdens Elluf-Elluf.
2 dagen geledenTHOLEN - Bij het gemeentehuis van Tholen wordt maandag de Levensvlag gehesen. Met de jaarlijkse actie vragen de lokale werkgroep van Stichting Schreeuw om Leven, de NPV en afgevaardigden van de SGP en ChristenUnie aandacht voor de waarde en bescherming van ieder mensenleven.
2 dagen geleden