Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote kans op nat pak en wegwaaiende hoedjes op Prinsjesdag

Grote kans op nat pak en wegwaaiende hoedjes op Prinsjesdag

Terwijl Nederland zich voorbereidt op de jaarlijkse Prinsjesdag, lijken de weersvoorspellingen voor het begin van deze week niet gunstig. Op dinsdag 19 september, de dag van de troonrede en het bekende hoedjesparade, lijkt een paraplu noodzakelijk voor zowel de bewindslieden als de toeschouwers.

Maandag zoekt de wind de zuidwesthoek op en dit gaat gepaard met een toename in de wisselvalligheid. Verspreid over het land komen enkele regen- of onweersbuien voor. Het is dan nog wel vrij warm met maxima die in Den Haag uitkomen rond een graad of 24.

Het weer op Prinsjesdag ziet er niet bijzonder gunstig uit. Koelere lucht is richting ons land geblazen en dat is goed terug te zien aan de temperatuur. Het wordt hooguit een graad of 19. Dit zijn overigens zeer gebruikelijke waarden voor de tijd van het jaar, maar het voelt wat frisser. De wind is namelijk nadrukkelijk aanwezig en ook de buienkans is groot. De bewindslieden moeten dus rekening houden met een nat pak en de vrouwen moeten ook oppassen dat de wind hun hoedje niet wegblaast.

Stevige buien
Gedurende de dag trekken enkele stevige buien over het land. Mogelijk ook met onweer. Helemaal verregend verloopt de dag waarschijnlijk niet, maar de onzekerheid is nog groot. Het zou zomaar kunnen zijn dat er veel droge momenten zijn waarbij de zon schijnt, maar het kan ook flink tegenvallen en met regelmaat flink doorplenzen. Het is in ieder geval verstandig om de weersvoorspellingen deze dag in de gaten te houden. Er staat een (vrij) krachtige zuidwestenwind en tijdens buien komen mogelijk windstoten voor tot 70 km/uur.

Vanwege de uitzonderlijk hoge temperaturen van afgelopen tijd is het zeewater op dit moment erg warm. Ook de lucht op 5 km hoogte in de atmosfeer is dinsdag koud, waardoor het temperatuurverschil tussen het zeewater en hogerop in de atmosfeer erg groot is. Daardoor kan het zeker in de kustgebieden mogelijk een stuk natter zijn dan in het binnenland en ook onweer is mogelijk bij de buien.

Meer uit Tholen

Eerste EBS-stalling voor elektrische bussen in Zeeland opgeleverd

ZEELAND - De eerste stallingslocatie van EBS voor de nieuwe elektrische bussen in Zeeland is opgeleverd. Groen Goud Biervliet realiseerde de stalling op het eigen terrein aan de Middenweg. Vanaf 13 december vormt Biervliet een van de uitvalsbases voor de elektrische bussen die EBS inzet voor Reizen door Zeeland. Het is de eerste EBS-stalling in Zeeland die wordt opgeleverd voor de start van de nieuwe concessie.

1 uur geleden
Olie aangespoeld op Zeeuwse stranden: kans op vervuiling Tholen ‘zeer onwaarschijnlijk’

THOLEN - Tholenaren lijken zich geen zorgen te hoeven maken over de olie die de afgelopen dagen op stranden langs de Walcherse kust is aangespoeld. Op de Thoolse stranden is geen olie waargenomen. De Provincie Zeeland acht het bovendien zeer onwaarschijnlijk dat de vervuiling Tholen bereikt.

20 uur geleden
Gaslek aan de Zuiddijk in Sint Philipsland houdt brandweerlieden uren bezig

SINT PHILIPSLAND - De vrijwilligers van de brandweer van Sint Philipsland zijn dinsdag twee uur lang in touw geweest vanwege een gaslek aan de Zuiddijk. Het lek was mogelijk ontstaan door werkzaamheden in de straat.

22 uur geleden
Bijna 5.000 aanvragen voor ontheffing tijdens afsluiting Westerscheldetunnel

ZEELAND - Organisaties hebben massaal een ontheffing aangevraagd voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In de eerste aanvraagronde zijn 4.979 aanvragen ingediend. Het merendeel daarvan (3.408 aanvragen) is voor noodzakelijk werkverkeer.

1 dag geleden
Karim looft 1000 euro uit voor gouden tip na vernieling The Saloon

THOLEN - Karzan Karim looft een beloning van 1000 euro uit voor de gouden tip die leidt naar de dader van de vernieling van zijn kapperszaak in Tholen. Vorige week vrijdag werden twee stenen door de ruiten van zijn zaak gegooid. Ondanks zijn zoektocht naar camerabeelden en getuigen weet Karim nog altijd niet wie ervoor verantwoordelijk is.

1 dag geleden
Creatieve avond brengt Fluplandse vrouwen samen in De Wimpel

SINT PHILIPSLAND - Op woensdag 16 september konden de leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland hun creativiteit kwijt in De Wimpel.

1 dag geleden
Zakken vol zwerfafval verzameld tijdens Thoolse Clean Up Week

THOLEN - Vrijwilligers, scholen en inwoners uit de gemeente Tholen deden van 14 tot en met 18 september enthousiast mee aan de Thoolse Clean Up Week. In vijf kernen stonden opruimacties, educatieve activiteiten en ontmoetingen centraal. De week draaide om bewustwording, samenwerking en betrokkenheid bij een schone leefomgeving.

2 dagen geleden