Grote in Nederland actieve televisiemakers fuseren
AMSTERDAM (ANP) - Televisiemaatschappij Banijay Benelux fuseert met branchegenoot Southfields. Banijay heeft een meerderheidsbelang verworven in de Nederlandse televisieproducent, die gespecialiseerd is in sportproducties.
Southfields werkt dagelijks aan Nederlandse televisieprogramma's voor onder meer Ziggo Sport, ESPN, SBS6 en RTL. Voor Ziggo produceert het bedrijf onder meer het studioprogramma rond de Formule 1. Southfields maakt voor SBS6 het praatprogramma De Oranjezomer met Johan Derksen en Wilfred Genee.
De gefuseerde onderneming, waar De Telegraaf eerder over schreef, gaat verder onder de naam Southfields. De huidige directie van dat bedrijf blijft verantwoordelijk voor de dagelijkse bedrijfsvoering van de gefuseerde onderneming, onder leiding van algemeen directeur Ernst Veldkamp.
Banijay is een Franse televisieproducent die actief is in meer dan twintig landen. Vorig jaar rondde het bedrijf de overname van EndemolShine Group af. Banijay Benelux maakt onder meer Op1, Big Brother en Expeditie Robinson. EndemolShine Sport, onderdeel van Banijay Benelux, produceert onder meer alle Eredivisiewedstrijden voor ESPN.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden