Grote in Nederland actieve televisiemakers fuseren
AMSTERDAM (ANP) - Televisiemaatschappij Banijay Benelux fuseert met branchegenoot Southfields. Banijay heeft een meerderheidsbelang verworven in de Nederlandse televisieproducent, die gespecialiseerd is in sportproducties.
Southfields werkt dagelijks aan Nederlandse televisieprogramma's voor onder meer Ziggo Sport, ESPN, SBS6 en RTL. Voor Ziggo produceert het bedrijf onder meer het studioprogramma rond de Formule 1. Southfields maakt voor SBS6 het praatprogramma De Oranjezomer met Johan Derksen en Wilfred Genee.
De gefuseerde onderneming, waar De Telegraaf eerder over schreef, gaat verder onder de naam Southfields. De huidige directie van dat bedrijf blijft verantwoordelijk voor de dagelijkse bedrijfsvoering van de gefuseerde onderneming, onder leiding van algemeen directeur Ernst Veldkamp.
Banijay is een Franse televisieproducent die actief is in meer dan twintig landen. Vorig jaar rondde het bedrijf de overname van EndemolShine Group af. Banijay Benelux maakt onder meer Op1, Big Brother en Expeditie Robinson. EndemolShine Sport, onderdeel van Banijay Benelux, produceert onder meer alle Eredivisiewedstrijden voor ESPN.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
4 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
5 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geleden