Grote hoeveelheid illegaal vuurwerk en geld in woning Eindhoven
EINDHOVEN (ANP) - Twee mannen van 20 jaar uit Eindhoven zijn zaterdag aangehouden om verboden wapenbezit en witwassen. In de woning van een van de verdachten zijn ook een grote hoeveelheid illegaal vuurwerk, het gaat om honderden cobra's, en tienduizenden euro's aan contant geld gevonden.
De mannen werden zaterdag rond 05.30 uur aangehouden toen ze in een auto met grote snelheid over de Bisschop Bekkerslaan in Eindhoven reden. Agenten vonden in de wagen een doorgeladen vuurwapen, een som contant geld en een kleine hoeveelheid harddrugs.
De woningen van beide mannen zijn doorzocht. In een van de huizen werden honderden cobra's gevonden. "Grote hoeveelheden zwaar vuurwerk die in woningen worden opgeslagen kunnen tot ronduit gevaarlijke situaties leiden voor zowel bewoners als omwonenden. Eén cobra heeft dezelfde explosieve kracht als een handgranaat", aldus de politie. Het vuurwerk is in beslag genomen en wordt vernietigd.
Cash geld
In de woning lag ook een grote hoeveelheid contant geld. Het gaat volgens een politiewoordvoerder om tienduizenden euro's. "Dit kan wijzen op witwassen."
Een van de verdachten blijft voorlopig vastzitten. De andere is vrijgelaten, maar blijft verdachte.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
47 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
3 uur geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
5 uur geleden