Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote hoeveelheid illegaal vuurwerk en geld in woning Eindhoven

Grote hoeveelheid illegaal vuurwerk en geld in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Twee mannen van 20 jaar uit Eindhoven zijn zaterdag aangehouden om verboden wapenbezit en witwassen. In de woning van een van de verdachten zijn ook een grote hoeveelheid illegaal vuurwerk, het gaat om honderden cobra's, en tienduizenden euro's aan contant geld gevonden.

De mannen werden zaterdag rond 05.30 uur aangehouden toen ze in een auto met grote snelheid over de Bisschop Bekkerslaan in Eindhoven reden. Agenten vonden in de wagen een doorgeladen vuurwapen, een som contant geld en een kleine hoeveelheid harddrugs.

De woningen van beide mannen zijn doorzocht. In een van de huizen werden honderden cobra's gevonden. "Grote hoeveelheden zwaar vuurwerk die in woningen worden opgeslagen kunnen tot ronduit gevaarlijke situaties leiden voor zowel bewoners als omwonenden. Eén cobra heeft dezelfde explosieve kracht als een handgranaat", aldus de politie. Het vuurwerk is in beslag genomen en wordt vernietigd.

Cash geld

In de woning lag ook een grote hoeveelheid contant geld. Het gaat volgens een politiewoordvoerder om tienduizenden euro's. "Dit kan wijzen op witwassen."

Een van de verdachten blijft voorlopig vastzitten. De andere is vrijgelaten, maar blijft verdachte.

Meer uit Binnenland

Coalitie: 50 miljoen voor media, niet alleen naar NPO

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe coalitie van D66, VVD en CDA trekt vanaf 2027 jaarlijks 50 miljoen euro uit voor media. Een deel van dat geld moet worden gebruikt om een eerder aangekondigde bezuiniging op de publieke omroep van 150 miljoen euro terug te draaien. Het geld wordt ook gebruikt voor persveiligheid en journalistieke vrijheid.

3 minuten geleden
Racismecoördinator over akkoord: na jaren ontzettend hoopvol

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) is "ongelofelijk blij" met de aandacht voor discriminatiebestrijding in het regeerakkoord. "Het is ontzettend fijn dat de coalitiepartijen de NCDR in de wet willen verankeren, dat is een versterking van mijn werk. Een goede aanpak tegen discriminatie en racisme moet niet afhankelijk zijn van de politieke kleur van het moment. Nu wordt er niet meer weggekeken en dat stemt mij na jaren ontzettend hoopvol", aldus Rabin Baldewsingh. "Het nieuwe kabinet laat zien waar het voor staat. Dit is het mooiste cadeau dat ik kon krijgen."

35 minuten geleden
DJI noemt investeringen in gevangeniswezen belangrijk signaal

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) noemt de investering van 100 miljoen euro voor het gevangeniswezen "een belangrijk signaal" van het nieuwe kabinet.

46 minuten geleden
Greenpeace: coalitieakkoord is een enorme teleurstelling

AMSTERDAM (ANP) - "Een enorme teleurstelling." Zo noemt Greenpeace het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. "Klimaat en natuur trekken weer aan het kortste eind. Deze coalitie heeft de mond vol over veiligheid, maar zonder stabiel klimaat en gezonde natuur komen onze levens in gevaar", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland.

58 minuten geleden
Begin februari zeven verdachten rellen Malieveld voor de rechter

DEN HAAG (ANP) - Zeven verdachten staan begin februari voor de rechter voor betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld en in de binnenstad van Den Haag vorig jaar na een anti-immigratieprotest. Zes van hen zijn in de afgelopen weken aangehouden en gedagvaard voor de politierechter, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De zevende verdachte werd al in november aangehouden.

2 uur geleden
Route Koningsdag in Dokkum bekend: veel water en Woudpoortsbrug

DOKKUM (ANP) - De gemeente Noardeast-Fryslân heeft bekendgemaakt langs welke route koning Willem-Alexander en zijn familie op Koningsdag, maandag 27 april, door Dokkum lopen.

2 uur geleden
Twee minderjarigen opgepakt voor mishandeling vlogger Bender

DELFT (ANP) - Twee minderjarige verdachten zijn vrijdag opgepakt voor het mishandelen van vlogger Bender en zijn cameraman in Delft, meldt de politie. Tijdens een bezoek van PVV-leider Geert Wilders werden de twee vorige week belaagd door een groep van tientallen jongeren, van wie sommigen gooiden met flessen en stenen. Ook zou Bender op zijn achterhoofd zijn geslagen.

4 uur geleden