Grote drukte met bellen en sms-verkeer tijdens WhatsApp-storing
DEN HAAG (ANP) - Tijdens de urenlange storing bij WhatsApp, Facebook, Messenger en Instagram zijn veel meer gewone sms'jes verstuurd. Het sms-verkeer in Nederland nam "significant" toe, meldt telecomconcern KPN. Ook andere telecomaanbieders merkten grote drukte bij het bellen en sms'en. Tijdens de piek verstuurden klanten in Nederland drie tot vier keer zoveel sms'jes als op een normale maandagavond.
De apps van Facebook kregen maandag rond 17.30 uur (Nederlandse tijd) te maken met een wereldwijde storing. Pas rond middernacht werd het weer mogelijk in te loggen op Facebook en Instagram. WhatsApp, dat ook onder het socialmediaconcern valt, werkte een uur later ook weer.
KPN merkte vanaf het begin van de storing al dat het drukker was dan normaal met sms-berichten. De piek werd rond 22.00 uur bereikt, zegt een woordvoerder. Overbelast raakten de systemen niet, want verzonden berichtjes kwamen volgens de zegsman goed aan.
Meer telefoongesprekken
Ook T-Mobile merkte dat er meer sms-verkeer was. Het aantal sms'jes steeg maandag met 120 procent ten opzichte van een gemiddelde maandag. Daarbij gaat het om de stijging gedurende de hele dag, terwijl de storing bij Facebook 's avonds toesloeg. Waarschijnlijk was het op bepaalde momenten in de avond daarom nog drukker met sms'ende klanten, legt een woordvoerder uit. Klanten belden ook meer dan op andere maandagen, meldt T-Mobile.
Ook VodafoneZiggo merkte een flinke toename bij het versturen van sms'jes. Volgens het bedrijf was sprake van een toename met 75 procent afgezet tegen een normale maandagavond. Het aantal telefoongesprekken nam met 30 procent toe in vergelijking met een week eerder.
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder meer Tilburg University, Maastricht University (UM) en de Universiteit van Amsterdam (UvA) zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. De universiteiten zeggen woensdag dat Instructure hen heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
1 uur geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
3 uur geleden