Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote drukte met bellen en sms-verkeer tijdens WhatsApp-storing

Grote drukte met bellen en sms-verkeer tijdens WhatsApp-storing

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de urenlange storing bij WhatsApp, Facebook, Messenger en Instagram zijn veel meer gewone sms'jes verstuurd. Het sms-verkeer in Nederland nam "significant" toe, meldt telecomconcern KPN. Ook andere telecomaanbieders merkten grote drukte bij het bellen en sms'en. Tijdens de piek verstuurden klanten in Nederland drie tot vier keer zoveel sms'jes als op een normale maandagavond.

De apps van Facebook kregen maandag rond 17.30 uur (Nederlandse tijd) te maken met een wereldwijde storing. Pas rond middernacht werd het weer mogelijk in te loggen op Facebook en Instagram. WhatsApp, dat ook onder het socialmediaconcern valt, werkte een uur later ook weer.

KPN merkte vanaf het begin van de storing al dat het drukker was dan normaal met sms-berichten. De piek werd rond 22.00 uur bereikt, zegt een woordvoerder. Overbelast raakten de systemen niet, want verzonden berichtjes kwamen volgens de zegsman goed aan.

Meer telefoongesprekken

Ook T-Mobile merkte dat er meer sms-verkeer was. Het aantal sms'jes steeg maandag met 120 procent ten opzichte van een gemiddelde maandag. Daarbij gaat het om de stijging gedurende de hele dag, terwijl de storing bij Facebook 's avonds toesloeg. Waarschijnlijk was het op bepaalde momenten in de avond daarom nog drukker met sms'ende klanten, legt een woordvoerder uit. Klanten belden ook meer dan op andere maandagen, meldt T-Mobile.

Ook VodafoneZiggo merkte een flinke toename bij het versturen van sms'jes. Volgens het bedrijf was sprake van een toename met 75 procent afgezet tegen een normale maandagavond. Het aantal telefoongesprekken nam met 30 procent toe in vergelijking met een week eerder.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

8 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

11 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

15 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

19 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

19 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

20 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

22 uur geleden