Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote Clubactie levert recordbedrag op

Grote Clubactie levert recordbedrag op

TILBURG (ANP) - Leden van ruim 5000 verenigingen hebben met de verkoop van bijna 3,6 miljoen loten in totaal ruim 10,7 miljoen euro binnengehaald voor de Grote Clubactie. Daarmee hebben sportende en muziek makende kinderen weer een recordbedrag binnengehaald met de verkoop van lootjes: 1,2 miljoen euro meer dan vorig jaar.

Mede door de coronamaatregelen nam de onlineverkoop flink toe. "Leden gebruiken hun eigen verkooppagina die eenvoudig is te bereiken via een QR-code", aldus directeur Frank Molkenboer. "Het geeft verenigingen een veel groter bereik. Via een appje kun je nu ook je tante aan de andere kant van Nederland vragen bij te dragen aan jouw club."

De Grote Clubactie begon in 1972. Niet alleen voetbal-, turn-, hockey- en andere sportclubs doen mee, ook muziek- en carnavalsverenigingen. Leden gaan langs de huizen om lootjes te verkopen en de clubs gebruiken de opbrengst om trainingsmaterialen te kopen, een jeugdkamp te organiseren of bijvoorbeeld het clubhuis op te knappen.

Meer uit Binnenland

Gelovigen eisen standpunt Protestantse Kerk over Israël

UTRECHT (ANP) - Met een minuut stilte, toespraken en gezang hebben naar schatting rond de 250 gelovigen actie gevoerd bij de Protestantse Kerk Nederland (PKN) in Utrecht. De veelal in het rood geklede betogers willen dat de PKN zich meer uitspreekt tegen de oorlogvoering van Israël in Gaza en het optreden van Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

3 uur geleden
Taakstraffen geëist voor dodelijke aanvaring Waddenzee

LEEUWARDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag werkstraffen van 180 uur geëist tegen de kapitein van een snelboot en een schipper van de watertaxi die in oktober 2022 op de Waddenzee een dodelijke aanvaring hadden. Daarnaast eiste het OM in de rechtbank in Leeuwarden voorwaardelijke celstraffen van drie maanden tegen beide verdachten.

4 uur geleden
Supporters Legia Warschau veroordeeld voor geweld tegen ME

ALKMAAR (ANP) - De rechtbank in Alkmaar heeft dinsdag vijf supporters van de Poolse voetbalclub Legia Warschau veroordeeld tot acht maanden cel, waarvan een deel voorwaardelijk, voor hun aandeel in het geweld tegen agenten van de Mobiele Eenheid. Dat gebeurde voor de wedstrijd AZ - Legia Warschau op 5 oktober 2023.

5 uur geleden
Deel zitting strafzaak Quincy Promes achter gesloten deuren

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam behandelt dinsdag een deel van de zaak tegen voetballer Quincy Promes achter gesloten deuren. De advocaat van Promes had daar om privacyredenen om gevraagd. Het hof heeft dat verzoek toegewezen, pers en publiek moesten daarop de zaal verlaten.

5 uur geleden
Nabestaanden aanvaring Waddenzee: neem verantwoordelijkheid

LEEUWARDEN (ANP) - In de strafzaak over de dodelijke aanvaring op de Waddenzee hebben de nabestaanden in hun spreekrecht de schipper van de watertaxi en de kapitein van de snelboot opgeroepen hun fouten te erkennen. "Hoe moeilijk kan het zijn, om de verantwoordelijkheid voor je fouten te nemen", zei de vrouw die door de aanvaring zowel haar 46-jarige echtgenoot als 12-jarige zoon verloor.

6 uur geleden
Voetballer Promes aanwezig bij zijn strafzaak in hof Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes is dinsdag in het gerechtshof in Amsterdam verschenen voor een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. De 33-jarige Promes wordt verdacht van cocaïnesmokkel en het neersteken van zijn neef. Zijn advocaat wil dat de zitting achter gesloten deuren wordt behandeld, het hof moet daar nog op reageren.

6 uur geleden
Marco Kroon niet vervolgd om wegslepen demonstrant Bevrijdingsdag

ARNHEM (ANP) - Majoor Marco Kroon wordt niet vervolgd omdat hij ingreep toen actievoerders wilden demonstreren tijdens een toespraak van minister Ruben Brekelmans tijdens Bevrijdingsdag in Wageningen. De zaak tegen hem wordt geseponeerd, net als die tegen vijf demonstranten, meldt het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden