Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote beleggers willen stemmen over klimaatrapport beursbedrijf

Grote beleggers willen stemmen over klimaatrapport beursbedrijf

DEN HAAG (ANP) - Aandeelhouders moeten in de toekomst het recht krijgen te stemmen over het duurzaamheidsverslag van beursgenoteerde ondernemingen, vindt een organisatie voor grote beleggers. Nu vragen bedrijven aandeelhouders nog om alleen de jaarrekening vast te stellen, waarmee ze kunnen aangeven of ze vertrouwen hebben in de cijfers. Als het aan de belangenorganisatie voor institutionele beleggers Eumedion ligt, moet zo'n oordeel over duurzaamheidsrapporten van beursbedrijven ook verplicht worden.

Eumedion, met pensioenfondsen, vermogensbeheerders en verzekeraars als leden, doet de oproep in een antwoord op een consultatie van het ministerie van Financiën. Het kabinet vroeg de sector eind vorig jaar hoe nieuwe wetten of maatregelen financiële instellingen kunnen aansporen om meer te doen tegen klimaatverandering.

De beleggersorganisatie wijst erop dat een nieuwe richtlijn van de Europese Unie grote beleggers oproept om beursbedrijven waarin ze beleggen goed te controleren op de ecologische gevolgen van hun handelen. Ook moeten deze grote beleggers zelf transparant zijn over de risico's voor duurzaamheid en klimaat die met hun investeringen gepaard gaan.

Door die verplichtingen is het volgens Eumedion goed om een extra "stok achter de deur" te houden bij de controle van duurzaamheidsverslagen die meer en meer verplicht worden bij grote bedrijven. Nu zouden aandeelhouders in het uiterste geval kunnen weigeren decharge te verlenen voor bestuurders als ze het niet eens zijn met een klimaatrapport. Dat betekent dat ze die bestuurders persoonlijk verantwoordelijk blijven houden voor het gevoerde beleid. Maar het weigeren van decharge is volgens Eumedion een "paardenmiddel" omdat bestuurders zo een berisping krijgen voor al hun gevoerde beleid.

Meer uit Financieel

Duitsland wil gasleveringsdeals sluiten met Algerije

ALGIERS (ANP/AFP/DPA) - Duitsland wil deals sluiten met Algerije voor de levering van aardgas. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is momenteel op bezoek in Algerije met een delegatie van het Duitse bedrijfsleven om over de mogelijkheden te praten. Hij had onder meer een ontmoeting met de Algerijnse energieminister.

9 minuten geleden
IKEA trekt 1,2 miljard euro uit voor verlaging prijzen in Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Meubel- en wooninrichtingsketen IKEA trekt ongeveer 1,2 miljard euro uit om de prijzen van een flink aantal producten in Europa te verlagen. De prijsverlagingen gelden voor ruim 1500 producten en gaan per 1 september in. De keten wil daarmee klanten die kampen met gestegen kosten voor levensonderhoud tegemoetkomen.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 3,3 procent door hogere energieprijs

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus gestegen naar 3,3 procent op jaarbasis door een grotere stijging van de energieprijzen. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming.

1 uur geleden
Bijna helft van nieuwverkochte auto's is volledig elektrisch

BUNNIK (ANP) - De verkoop van volledig elektrische auto's is in augustus gestegen ten opzichte van een jaar geleden, melden autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Net als een maand geleden zijn volledig elektrische auto's inmiddels goed voor bijna de helft van het totale marktaandeel.

2 uur geleden
Langverwacht beursdebuut Shein mondt uit in kleine domper

HONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein wist dinsdag op zijn eerste beursdag in Hongkong beleggers niet te overtuigen. Daarmee is de langverwachte beursgang van Shein, bekend van goedkope kleding en andere producten, uitgemond in een kleine domper.

2 uur geleden
Zuid-Koreaanse chipexport naar recordniveau door AI-hausse

SEOUL (ANP/AFP) - De export van chips en chipapparatuur van Zuid-Korea is in augustus naar een nieuw record gestegen dankzij de enorme vraag door de AI-hausse. Volgens het handelsministerie steeg die export met 209 procent op jaarbasis tot een waarde van 46,7 miljard dollar. Daarmee is de chipsector goed voor bijna de helft van de totale export van Zuid-Korea.

2 uur geleden
Benzineprijs bijna weer op recordniveau, ruim 4 cent duurder

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine nadert het recordniveau van eerder dit jaar door de gestegen olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,640 euro, tegen 2,597 euro op maandag. Het record van 6 mei staat op 2,646 euro.

3 uur geleden