Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grote bedrijven VS spreken afschuw uit over kieswet Georgia

Grote bedrijven VS spreken afschuw uit over kieswet Georgia

ATLANTA (ANP) - Grote Amerikaanse bedrijven hebben openbaar stelling genomen tegen een nieuwe kieswet die de staat Georgia onlangs heeft aangenomen. Die wet maakt het met name zwarte kiezers veel moeilijker om hun stem uit te brengen, zo stellen critici van de door Republikeinen gesteunde wet. Onder andere Coca-Cola en Microsoft hebben geen goed woord over voor de kieswet.

De nieuwe regels werden vorige week aangenomen en daarna bekrachtigd door de Republikeinse gouverneur van Georgia. Om te stemmen gelden voortaan onder meer strengere regels voor identificatie. Ook worden de mogelijkheden om per brief of per volmacht te stemmen beperkt, ten nadele van mensen die door hun werk niet op de verkiezingsdag zelf kunnen stemmen. Verder mogen mensen geen water of eten meer geven aan kiezers die in een rij voor een stembureau staan te wachten. Dat geldt voortaan als misdrijf.

Zwarte topbestuurders van Amerikaanse bedrijven, onder wie Kenneth Frazier van farmaceut Merck, riepen hun mede-CEO's op de wet te veroordelen. Microsoft gaf daar met een uitgebreid statement gehoor aan. "Twee dingen zijn voor ons duidelijk: Het recht om te stemmen is het meest gekoesterde aspect van een democratie, en deze nieuwe wet beperkt op oneerlijke wijze het recht om legaal en veilig te stemmen", schrijft het softwareconcern, dat onlangs fiks investeerde in de zuidelijke staat . Microsoft uitte deze zorgen naar eigen zeggen ook al voordat het parlement van Georgia de nieuwe wet aannam.

Stap achteruit

De topman van Coca-Cola, James Quincey, noemt de nieuwe regels een stap achteruit. "Dit bevordert niet de waarden die wij in Georgia voorstaan voor wat betreft het recht te stemmen en de integriteit van verkiezingen", zei hij tegen zakenzender CNBC. "Deze wetgeving is fout en moet worden hersteld." Ook Delta Air Lines noemt de nieuwe wet in een memo aan personeel "fout", maar stelt door lobbywerk al enkele misstanden te hebben voorkomen.

De laatste twee bedrijven, beide met hoofdkantoor in de stad Atlanta in Georgia, kregen eerder nog veel kritiek omdat ze de nieuwe kieswet niet duidelijk veroordeelden. Sommige activisten riepen zelfs op tot een boycot van Coca-Cola en Delta Air Lines.

Meer uit Financieel

Vastgoedjournaal komt onder een dak met Cobouw en Distrifood

ZEIST (ANP) - VMN media heeft Vastgoedjournaal overgenomen. Daardoor komt het vastgoedvakblad onder een dak met andere vakmedia, waaronder Vastgoedmarkt, Cobouw, Distrifood en Misset Horeca.

1 minuut geleden
ING: iets meer nieuwe huizen opgeleverd in 2026 en 2027

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.

3 uur geleden
Wall Street sluit flink hoger door techrally en dalende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geƫindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.

9 uur geleden
Democratische staten spannen zaak aan tegen Trump om heffingen

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.

9 uur geleden
Trump: oliemaatschappijen verdienen te veel aan hoge olieprijzen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat grote oliemaatschappijen te veel winst maken door de hoge olieprijzen als gevolg van het tekort aan ruwe olie dat is ontstaan door de Iranoorlog.

10 uur geleden
Apple stapt naar de rechter om Britse eis over versleutelde data

LONDEN (ANP) - Apple is opnieuw naar de rechter gestapt vanwege een plan van de Britse regering om toegang te krijgen tot versleutelde gegevens van gebruikers, meldt de Financial Times maandag.

10 uur geleden
Europese beurzen winnen dankzij lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke winsten gesloten door de gedaalde olieprijzen. Aanleiding hiervoor is de hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.

13 uur geleden