Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Grosjean en Magnussen verlaten Formule 1-team Haas

Grosjean en Magnussen verlaten Formule 1-team Haas

PORTIMÃO (ANP) - Het Formule 1-team Haas krijgt volgend jaar een nieuwe bezetting. De Fransman Romain Grosjean en de Deen Kevin Magnussen hebben allebei donderdag bekendgemaakt dat ze na dit seizoen vertrekken bij de Amerikaanse renstal.

Grosjean is aan zijn vijfde jaar bezig bij Haas en vanaf de intrede van het team in de koningsklasse van de autosport betrokken. "Vijf jaar waarin ik pieken en dalen heb gekend, maar het avontuur was het waard. Ik heb veel geleerd, ben een betere coureur geworden en heb me ook als persoon ontwikkeld", schreef de 34-jarige Fransman op Twitter. Zijn beste resultaat bij Haas was in 2018 de vierde plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk.

Magnussen reed vier jaar voor Haas. Hij kan twee vijfde plaatsen overleggen als beste prestaties in de bolide van het team, dat de naam draagt van eigenaar Gene Haas. "Onderdeel te zijn geweest van een nieuw team was een grote uitdaging en ik heb ervan genoten. Het heeft me veel ervaring opgeleverd en ik ben ook zeker gegroeid als coureur", aldus de 28-jarige Deen.

Grosjean liet doorschemeren dat zijn Formule 1-carrière ten einde is, Magnussen meldde dat hij binnenkort zijn plannen voor de toekomst zal openbaren. Wie in 2021 voor Haas rijden, is evenmin bekend.

Meer uit Sport

Deen Lund Andresen sprint naar zege in eerste rit Tour Down Under

TANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.

1 uur geleden
Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

1 uur geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

18 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

20 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

20 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

21 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

21 uur geleden