Grootste vermogensbeheerder krijgt belangrijke vergunning in China
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - BlackRock, de grootste vermogensbeheerder ter wereld, is de eerste grote buitenlandse partij uit de branche die toestemming heeft gekregen om een volledig eigen beleggingsfonds te starten in China. Dat land probeert zich er al een aantal jaar voor in te zetten om de eigen economie wat toegankelijker te maken voor buitenlandse bedrijven, ondanks de handelsconflicten met het Westen waar de Chinezen ook in verzeild zijn.
Volgens BlackRock hebben de beheerders van het Chinese fonds de benodigde goedkeuring binnen van de Chinese autoriteiten om met hun werk te beginnen. "China neemt belangrijke stappen om zijn financiële markten open te stellen", vindt BlackRock-topman Larry Fink. Tot nu toe mocht BlackRock alleen in China actief zijn als ten minste een deel van de lokale activiteiten nog in Chinese handen was.
China, de tweede economie van de wereld, wordt gezien als een interessante markt door westerse vermogensbeheerders. Andere grote spelers in de branche, waaronder Fidelity International, Neuberger Berman en Schroders hebben eveneens aanvragen ingediend voor het opzetten van eigen beleggingsfondsen in China. BlackRock zelf sleepte ongeveer maand geleden ook al een vergunning in de wacht voor een Chinees vermogensbeheersbedrijf waarvan de meerderheid van de aandelen van BlackRock is. De fondsenreus heeft ook nog een minderheidsbelang in een beleggingsfonds met Bank of China.
De beleggingen onder beheer van BlackRock nemen al een tijdje flink toe. In het eerste kwartaal van dit jaar ging het omgerekend om zo'n 7500 miljard euro, het hoogste niveau ooit. BlackRock profiteert sterk van de hard oplopende aandelenkoersen. Dat laatste is vooral te danken aan de vele coronasteunmaatregelen van overheden, en in het bijzonder het steunpakket van de Amerikaanse president Joe Biden. Ook het optimisme over de vaccinatiecampagnes tegen het coronavirus stuwde wereldwijd beursindexen naar nieuwe records.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
8 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
10 uur geleden