Groot ziekenhuis in Myanmar meldt vele slachtoffers na beving
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - Een groot ziekenhuis in de Myanmarese hoofdstad Naypyidaw meldt dat er veel slachtoffers zijn na de aardbeving in het land. Op meerdere plekken zijn gebouwen ingestort. Rijen mensen worden buiten de spoedeisende hulp behandeld.
De aardbeving vond vrijdag plaats in Centraal-Myanmar. Deze heeft ook schade buiten het land veroorzaakt, bijvoorbeeld in Thailand. De omvang van de schade is nog niet bekend.
De beving had volgens de Amerikaanse geologische dienst (USGS) een kracht van 7.7. Het epicentrum lag op ruim 17 kilometer van Mandalay, de tweede stad van Myanmar. Deze werd twaalf minuten later opgevolgd door een beving in hetzelfde gebied. Die tweede schok had een kracht van 6.4.
Aardbevingen komen relatief vaak voor in Myanmar. Er loopt een breuklijn van noord naar zuid door het centrum van het land. Experts zeggen dat dichtbevolkte gebieden in Myanmar bijzonder kwetsbaar zijn voor aardbevingen en andere natuurrampen. Dat heeft te maken met de snelle stadsontwikkeling, verouderde infrastructuur en slechte stadsplanning.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
27 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
3 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
3 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
3 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
9 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
9 uur geleden