Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot onderzoek naar effectiviteit coronavaccin bij hiv-patiënt

Groot onderzoek naar effectiviteit coronavaccin bij hiv-patiënt

BOSTON (ANP/BLOOMBERG) - In Afrika wordt een grote studie opgezet om uit te zoeken hoe effectief het Moderna-coronavaccin is onder mensen die hiv-positief zijn. Er doen zo'n 14.000 proefpersonen in acht landen mee aan het onderzoek, melden onderzoeksorganisaties CoVPN en South African Medical Research Council.

Het zou gaan om de eerste grote studie die specifiek is bedoeld om te kijken hoe mensen met hiv, het virus dat aids kan veroorzaken, reageren op het vaccin. Er wordt dan ook gekeken wat bijvoorbeeld de optimale dosis is voor die groep. Onderzoekers kunnen volgens de organisaties ook meteen evalueren hoe bruikbaar het vaccin is tegen de nieuwe Omikron-variant van het coronavirus.

De studie krijgt de naam Ubuntu en wordt opgezet in Zimbabwe, eSwatini (voormalig Swaziland), Botswana, Malawi, Zambia, Oeganda, Kenia en Zuid-Afrika. In dat laatste land is naar schatting zo'n 13 procent van de bevolking besmet met hiv.

Meer uit Buitenland

Tientallen doden bij Israëlische aanvallen Khan Younis in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen op woningen en tenten van vluchtelingen bij Khan Younis in het zuiden van Gaza zijn zondag zeker tien doden en veertig gewonden gevallen. Dat meldt het Palestijnse Quds News Network op X op basis van medische bronnen.

1 uur geleden
Aantal slachtoffers door treinongeluk Zuid-Duitsland loopt op

RIEDLINGEN (ANP/DPA) - Het aantal mensen dat bij het treinongeluk in het zuiden van Duitsland gewond is geraakt is opgelopen tot zeker 50, waaronder 25 mensen ernstig. Dat meldt de brandweer in het gebied in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg.

1 uur geleden
Dodental bij aanval ADF-rebellen op kerk in Congo loopt op

KOMANDA (ANP/AFP/DPA) - Na maanden van rust zijn zaterdagavond bij een aanval van ADF-rebellen op een katholieke kerk in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo minstens 43 mensen gedood. Dat melden lokale functionarissen. Eerder was sprake van 31 doden.

6 uur geleden
Meerdere doden door treinongeluk in Zuid-Duitsland

RIEDLINGEN (ANP/DPA) - Door een treinongeluk in het zuidoosten van de deelstaat Baden-Württemberg, in het zuiden van Duitsland, zijn meerdere mensen om het leven gekomen, melden veiligheidsbronnen. Hulpdiensten ter plaatse melden zeker drie doden, schrijft de lokale krant Schwäbische Zeitung. Ook zouden 34 mensen gewond zijn geraakt, van wie drie ernstig, aldus de hulpdiensten.

8 uur geleden
Syrië houdt naar verwachting in september parlementsverkiezingen

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië houdt naar verwachting in september zijn eerste parlementsverkiezingen onder de nieuwe regering. Dat meldt het Syrische staatspersbureau SANA.

9 uur geleden
Ruim 30 doden bij aanval ADF-rebellen op katholieke kerk in Congo

KOMANDA (ANP/AFP) - Na maanden van rust zijn zaterdagavond bij een aanval van ADF-rebellen op een katholieke kerk in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo meer dan dertig mensen gedood. Dat melden lokale functionarissen en de pastoor van de parochie.

11 uur geleden
Jordanië en VAE leveren 25 ton hulpgoederen via lucht aan Gaza

AMMAN (ANP/AFP) - Twee vliegtuigen uit Jordanië en een toestel uit de Verenigde Arabische Emiraten hebben 25 ton hulpgoederen boven Gaza gedropt. Dat meldt de Jordaanse staatstelevisie. Het zijn de eerste luchtdroppings sinds maanden in de Palestijnse enclave.

13 uur geleden