Groot deel van de huisartsen zit met huisvestingsproblemen
UTRECHT (ANP) - Huisartsen lopen massaal tegen ruimtegebrek aan en andere huisvestingsproblemen. Daardoor kan het tekort aan huisartsen verder oplopen, waarschuwt de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV). De organisatie heeft een peiling laten houden onder 1894 huisartsen. Van hen heeft ruim driekwart (77 procent) dit soort problemen. Praktijken beginnen bijvoorbeeld te klein te worden en artsen kunnen geen geschikt nieuw pand vinden in hun wijk.
"Huisartsen lopen daardoor tegen hun grenzen aan bij het aannemen van personeel, het opleiden van huisartsen en inschrijven van nieuwe patiënten", waarschuwt de LHV. De vereniging hoopt dat samenwerking met gemeenten, de Rijksoverheid en zorgverzekeraars oplossingen kan bieden. Zo'n gezamenlijke aanpak "is nodig om te voorkomen dat de huisvestingsproblemen op termijn leiden tot een nog groter tekort aan huisartsen en praktijkpersoneel en zelfs het verdwijnen van huisartsenpraktijken uit de wijk", stelt voorzitter Mirjam van ’t Veld.
Volgens de LHV lopen huisartsen die willen verhuizen, verbouwen of uitbreiden "tegen grote belemmeringen aan" en worden ze "regelmatig van het kastje naar de muur gestuurd". De organisatie signaleert dat in nieuwbouwprojecten vaak de huisartsenpraktijk wordt vergeten. Daar is dan later geen plek meer voor.
Grote zorg
"Met de 1 miljoen woningen die Nederland de komende jaren gaat bouwen is dit een punt van grote zorg dat we onder de aandacht zullen brengen van de nieuwe minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening", aldus de LHV. Die nieuwe minister is Hugo de Jonge, die in het vorige kabinet als minister van Volksgezondheid de leiding had over de bestrijding van het coronavirus.
Ook hoge huur- en verkoopprijzen vormen een groeiend probleem voor de huisdokters. Iets meer dan de helft (51 procent) van de artsen die meededen aan de peiling vindt dat het door de uiteenlopende huisvestingsproblemen "minder aantrekkelijk wordt om praktijkhouder te worden".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten schuift in Washington D.C. aan bij een privédiner tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn vrouw Melania en koning Willem-Alexander en koningin Máxima. Volgens de Amerikaanse ambassadeur in Nederland onderstreept dit de goede band tussen de twee landen.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
1 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geledenGIETEN (ANP) - De provincie Drenthe en de gemeenten Aa en Hunze, Assen en Midden-Drenthe roepen op tot een "urgente en voortvarende aanpak" van schade door aardbevingen. Dat staat in een brief aan Jo-Annes de Bat, staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei, waarover RTV Drenthe bericht.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zaterdagochtend in Arnhem de Nederlandse regering opgeroepen om excuses te maken aan Molukkers in Nederland voor de wijze waarop zij zijn behandeld vanaf 1951. In dat jaar kwamen duizenden mensen naar Nederland na een dienstbevel van de regering. Nederland haalde hen na de Indonesische onafhankelijkheid in 1949 hierheen, in afwachting van de vestiging van een eigen onafhankelijke republiek op het eiland Ambon. Die staat is er tot op heden niet gekomen.
1 dag geleden