Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot-Brittannië en Turkije tekenen vrijhandelsovereenkomst

Groot-Brittannië en Turkije tekenen vrijhandelsovereenkomst

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk en Turkije zullen dinsdag een vrijhandelsovereenkomst sluiten, heeft het Britse ministerie van Handel zondag bekendgemaakt. Het gaat om de eerste deal sinds premier Boris Johnson een nieuw handelsakkoord met de Europese Unie overeenkwam.

De twee landen zullen een deal ondertekenen die de bestaande handelsvoorwaarden tussen Ankara en Londen herbevestigt, maar de Britse minister van Handel Liz Truss hoopt dat binnenkort een op maat gemaakte deal tussen beide landen zou kunnen worden gesloten.

"De deal die we deze week verwachten te ondertekenen, sluit tariefvrije handelsovereenkomsten af ​​en zal onze handelsrelatie helpen ondersteunen. Het zal zekerheid bieden voor duizenden banen in het VK in de productie-, auto- en staalindustrie", zei Truss in een verklaring. "We kijken er nu naar uit om in de nabije toekomst met Turkije te werken aan een ambitieuze en op maat gemaakte handelsovereenkomst tussen het VK en Turkije."

Handelsrelatie

De handelsrelatie was in 2019 18,6 miljard pond (20,7 miljard euro) waard, en Groot-Brittannië stelde dat het de vijfde grootste handelsovereenkomst was die het ministerie van Handel had onderhandeld na overeenkomsten met Japan, Canada, Zwitserland en Noorwegen.

Groot-Brittannië heeft nu handelsovereenkomsten getekend met 62 landen voorafgaand aan het einde van de brexit-overgangsperiode op 1 januari, wanneer het de handelsregelingen van de EU verlaat.

Het heeft vorige week een nauwe handelsovereenkomst met de EU, de grootste handelspartner, gesloten.

Meer uit Financieel

Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

28 minuten geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

47 minuten geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
Tickets grootste budgetmaatschappij Zuidoost-Azië fors duurder

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.

3 uur geleden
Beurzen Azië omhoog na bericht over mogelijke wapenstilstand Iran

TOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Experts: woonboulevard nog steeds uitje op tweede paasdag

DEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.

6 uur geleden