Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot-Brittannië en Turkije tekenen vrijhandelsovereenkomst

Groot-Brittannië en Turkije tekenen vrijhandelsovereenkomst

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk en Turkije zullen dinsdag een vrijhandelsovereenkomst sluiten, heeft het Britse ministerie van Handel zondag bekendgemaakt. Het gaat om de eerste deal sinds premier Boris Johnson een nieuw handelsakkoord met de Europese Unie overeenkwam.

De twee landen zullen een deal ondertekenen die de bestaande handelsvoorwaarden tussen Ankara en Londen herbevestigt, maar de Britse minister van Handel Liz Truss hoopt dat binnenkort een op maat gemaakte deal tussen beide landen zou kunnen worden gesloten.

"De deal die we deze week verwachten te ondertekenen, sluit tariefvrije handelsovereenkomsten af ​​en zal onze handelsrelatie helpen ondersteunen. Het zal zekerheid bieden voor duizenden banen in het VK in de productie-, auto- en staalindustrie", zei Truss in een verklaring. "We kijken er nu naar uit om in de nabije toekomst met Turkije te werken aan een ambitieuze en op maat gemaakte handelsovereenkomst tussen het VK en Turkije."

Handelsrelatie

De handelsrelatie was in 2019 18,6 miljard pond (20,7 miljard euro) waard, en Groot-Brittannië stelde dat het de vijfde grootste handelsovereenkomst was die het ministerie van Handel had onderhandeld na overeenkomsten met Japan, Canada, Zwitserland en Noorwegen.

Groot-Brittannië heeft nu handelsovereenkomsten getekend met 62 landen voorafgaand aan het einde van de brexit-overgangsperiode op 1 januari, wanneer het de handelsregelingen van de EU verlaat.

Het heeft vorige week een nauwe handelsovereenkomst met de EU, de grootste handelspartner, gesloten.

Meer uit Financieel

Aantal faillissementen neemt opnieuw af in februari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.

11 minuten geleden
Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

7 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

8 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

9 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

9 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

10 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

11 uur geleden