Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groot-Brittannië en Turkije tekenen vrijhandelsovereenkomst

Groot-Brittannië en Turkije tekenen vrijhandelsovereenkomst

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk en Turkije zullen dinsdag een vrijhandelsovereenkomst sluiten, heeft het Britse ministerie van Handel zondag bekendgemaakt. Het gaat om de eerste deal sinds premier Boris Johnson een nieuw handelsakkoord met de Europese Unie overeenkwam.

De twee landen zullen een deal ondertekenen die de bestaande handelsvoorwaarden tussen Ankara en Londen herbevestigt, maar de Britse minister van Handel Liz Truss hoopt dat binnenkort een op maat gemaakte deal tussen beide landen zou kunnen worden gesloten.

"De deal die we deze week verwachten te ondertekenen, sluit tariefvrije handelsovereenkomsten af ​​en zal onze handelsrelatie helpen ondersteunen. Het zal zekerheid bieden voor duizenden banen in het VK in de productie-, auto- en staalindustrie", zei Truss in een verklaring. "We kijken er nu naar uit om in de nabije toekomst met Turkije te werken aan een ambitieuze en op maat gemaakte handelsovereenkomst tussen het VK en Turkije."

Handelsrelatie

De handelsrelatie was in 2019 18,6 miljard pond (20,7 miljard euro) waard, en Groot-Brittannië stelde dat het de vijfde grootste handelsovereenkomst was die het ministerie van Handel had onderhandeld na overeenkomsten met Japan, Canada, Zwitserland en Noorwegen.

Groot-Brittannië heeft nu handelsovereenkomsten getekend met 62 landen voorafgaand aan het einde van de brexit-overgangsperiode op 1 januari, wanneer het de handelsregelingen van de EU verlaat.

Het heeft vorige week een nauwe handelsovereenkomst met de EU, de grootste handelspartner, gesloten.

Meer uit Financieel

EU adviseert lidstaten geen Huawei en ZTE te gebruiken in netwerk

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.

1 uur geleden
Bedrijfsomstandigheden in Duitse autosector verder verslechterd

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De bedrijfsomstandigheden in de Duitse auto-industrie zijn in april verder verslechterd, meldt het in München gevestigde onderzoeksinstituut Ifo. De Duitse autosector, de ruggengraat van de grootste economie van Europa, kampt al langer met een reeks uitdagingen, waaronder toenemende concurrentie uit China en een trage overgang naar elektrische voertuigen.

2 uur geleden
LTO vraagt overheid om extra steun voor boeren in energiecrisis

DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."

2 uur geleden
Iran noemt verlaten OPEC door VAE 'wraakzuchtige reactie'

DUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.

2 uur geleden
Telemarketeer Green Consultancy betaalt gedupeerden terug

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerden van Green Consultancy hebben na bemiddeling van de Consumentenbond hun geld teruggekregen. Volgens de Consumentenbond heeft het telemarketingbureau, dat energieadvies aan huis verkoopt, 69 gedupeerden een totaalbedrag van bijna 17.500 euro teruggegeven.

3 uur geleden
Odido stopt eind mei met internetdienst Tele2 Thuis

DEN HAAG (ANP) - Odido stopt op 29 mei met de internetdienst Tele2 Thuis. Dat meldt het telecombedrijf op de website van Tele2, dat in 2023 samen met T-Mobile Nederland verderging onder de merknaam Odido. Klanten kunnen overstappen naar Odido of een andere aanbieder.

4 uur geleden
Scheepvaart wacht op details over plan VS in Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Voor de scheepvaart is nog veel onduidelijk rondom het Amerikaanse plan om scheepvaart door de Straat van Hormuz te begeleiden. Reders wachten op meer details over een veilige doorvaart door de grotendeels gesloten zeestraat. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde op Truth Social aan schepen te helpen die vastzitten in de Perzische Golf.

4 uur geleden