Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groningers met vaste lijn konden ruim maand 112 niet bereiken

Groningers met vaste lijn konden ruim maand 112 niet bereiken

GRONINGEN (ANP) - Groningers die in een noodgeval met een vaste telefoon het alarmnummer 112 wilden bellen, konden dat ruim een maand mogelijk niet bereiken. De politie meldt dat de storing van 24 september tot en met 29 oktober duurde.

De storing werd veroorzaakt door een menselijke fout toen het KPN-netwerk een update kreeg. De storing betrof alle netwerken, niet alleen dat van KPN, meldt de politie. In sommige gevallen werd met de vaste lijn de alarmlijn wel bereikt.

Nadat de storing dinsdag was verholpen, zijn de mensen die in de laatste 48 uur vergeefs hadden gebeld benaderd. Zij hadden via andere kanalen wel hulp gekregen, verzekert de politie. In totaal is het 308 keer niet gelukt om de alarmlijn te bellen. Die mensen worden nog benaderd.

Dokterspost

Mensen die met hun mobiele telefoon 112 belden, kregen wel de meldkamer van de hulpdiensten aan de lijn.

De storing werd pas begin deze week gemerkt toen een dokterspost de alarmlijn niet kon bereiken. "Je weet tijdens zo'n storing niet dat je iets mist. Maar we hebben niet het beeld dat we grote calamiteiten hebben gemist", aldus een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

VU koppelt systemen los na hack, mogelijk gevolgen voor onderwijs

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.

1 uur geleden
Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

5 uur geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

6 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

7 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

7 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

7 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

10 uur geleden