Groningers met vaste lijn konden ruim maand 112 niet bereiken
GRONINGEN (ANP) - Groningers die in een noodgeval met een vaste telefoon het alarmnummer 112 wilden bellen, konden dat ruim een maand mogelijk niet bereiken. De politie meldt dat de storing van 24 september tot en met 29 oktober duurde.
De storing werd veroorzaakt door een menselijke fout toen het KPN-netwerk een update kreeg. De storing betrof alle netwerken, niet alleen dat van KPN, meldt de politie. In sommige gevallen werd met de vaste lijn de alarmlijn wel bereikt.
Nadat de storing dinsdag was verholpen, zijn de mensen die in de laatste 48 uur vergeefs hadden gebeld benaderd. Zij hadden via andere kanalen wel hulp gekregen, verzekert de politie. In totaal is het 308 keer niet gelukt om de alarmlijn te bellen. Die mensen worden nog benaderd.
Dokterspost
Mensen die met hun mobiele telefoon 112 belden, kregen wel de meldkamer van de hulpdiensten aan de lijn.
De storing werd pas begin deze week gemerkt toen een dokterspost de alarmlijn niet kon bereiken. "Je weet tijdens zo'n storing niet dat je iets mist. Maar we hebben niet het beeld dat we grote calamiteiten hebben gemist", aldus een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Nabestaanden van de 63-jarige vrouw die in april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis is onthoofd door haar psychotische zoon Jesse R., hebben donderdag in de rechtbank indringende slachtofferverklaringen voorgedragen. Ze zijn nog geschokt en verbijsterd.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - "Ik ben ziek. Dat is mijn moeder fataal geworden. Dat zal ik nooit meer kunnen herstellen. Dat doet heel veel pijn." Dat zei Jesse R. (32) bij aanvang van zijn strafproces in de rechtbank in Dordrecht. R. staat daar terecht voor de moord op zijn moeder (63) door onthoofding met een bijl op 16 april vorig jaar in haar woning in Hellevoetsluis.
3 uur geledenHURGHADA (ANP) - Met een toestel van Defensie zijn afgelopen nacht opnieuw gestrande reizigers opgehaald in Oman en naar het Egyptische Hurghada gebracht. In totaal zijn het 75 Nederlanders en drie mensen met andere nationaliteiten, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet meer vaart maken met de energietransitie en de gasinfrastructuur in Groningen voorlopig in stand houden als "airbag" voor noodgevallen. Dat is nodig om minder afhankelijk te worden van andere landen, stellen 22 experts die gespecialiseerd zijn in veiligheid en energie in een donderdag verschenen rapport. "We bevinden ons in een zeer kritische fase ten aanzien van de importafhankelijkheid van energie", schrijven ze.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
19 uur geleden