Groningers met vaste lijn konden ruim maand 112 niet bereiken
GRONINGEN (ANP) - Groningers die in een noodgeval met een vaste telefoon het alarmnummer 112 wilden bellen, konden dat ruim een maand mogelijk niet bereiken. De politie meldt dat de storing van 24 september tot en met 29 oktober duurde.
De storing werd veroorzaakt door een menselijke fout toen het KPN-netwerk een update kreeg. De storing betrof alle netwerken, niet alleen dat van KPN, meldt de politie. In sommige gevallen werd met de vaste lijn de alarmlijn wel bereikt.
Nadat de storing dinsdag was verholpen, zijn de mensen die in de laatste 48 uur vergeefs hadden gebeld benaderd. Zij hadden via andere kanalen wel hulp gekregen, verzekert de politie. In totaal is het 308 keer niet gelukt om de alarmlijn te bellen. Die mensen worden nog benaderd.
Dokterspost
Mensen die met hun mobiele telefoon 112 belden, kregen wel de meldkamer van de hulpdiensten aan de lijn.
De storing werd pas begin deze week gemerkt toen een dokterspost de alarmlijn niet kon bereiken. "Je weet tijdens zo'n storing niet dat je iets mist. Maar we hebben niet het beeld dat we grote calamiteiten hebben gemist", aldus een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die geld hebben gekregen omdat de IND te lang doet over het beslissen over hun asielaanvraag, moeten dat boven een bepaalde grens inleveren om mee te betalen aan hun opvang. Dat heeft de Raad van State (RvS) woensdag besloten, in lijn met de werkwijze van opvangorgaan COA.
4 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - De schade na een explosie en daaropvolgende brand dinsdagavond in een wooncomplex in Vlissingen (Zeeland) is groot. Dat meldt de gemeente. Het complex aan de Schutterijstraat, maar ook omliggende panden en auto's hebben veel schade opgelopen door de klap en de grote uitslaande brand.
10 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De winter is tot dusver een halve graad kouder dan gebruikelijk, meldt Weeronline. In de eerste helft van de meteorologische winter was de gemiddelde temperatuur in De Bilt 3,6 graden, normaal is dat 4,1 graden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
7 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
11 uur geleden