Groningen wil vaste maatregel na overtreding studentenvereniging
GRONINGEN (ANP) - Als een Groningse studentenvereniging de regels overtreedt, moet duidelijk zijn welke maatregel daarop volgt. Dat wil de Groningse gemeenteraad, die naar aanleiding van nieuwe ongeregeldheden bij vereniging Vindicat begin deze maand in meerderheid stemde voor een ‘escalatieladder’. Bij iedere stap op die ladder zou dan een vaste maatregel horen, die voor alle Groningse studentenverenigingen moet gaan gelden.
Burgemeester Koen Schuiling was geen voorstander van de motie. Eerst wil hij in gesprek met studentenverenigingen om te kijken waarom de ongeregeldheden plaatsvinden. Uiteindelijk zou dat volgens Schuiling kunnen leiden tot iets als een escalatieladder. De burgemeester zei ook te willen kijken naar wat de gemeente kan doen om ongeregeldheden te voorkomen. Hij noemde bijvoorbeeld het stellen van extra eisen aan vergunningen voor feesten.
Vindicat kwam begin deze maand in opspraak, nadat een feest van de studentenvereniging was ontaard in een bedreigende situatie voor buschauffeurs. Studenten namen flesjes bier en sigaretten mee de bus in, droegen geen mondkapjes, checkten niet in en veiligheidshamers werden uit de houders gehaald. Uiteindelijk heeft de politie volgens de burgemeester moeten optreden om de situatie weer rustig te krijgen. Eerder was er ophef rondom de vereniging vanwege een zogenoemde bangalijst, waarop namen van vrouwelijke leden met foto, contactgegevens en hun bedprestaties stonden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
6 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
7 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
8 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
15 uur geleden