Groningen heeft 1800 opvangplekken meer dan doel spreidingswet
GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft het aantal gevraagde opvangplekken voor de spreidingswet ruim gehaald. De Groningse gemeenten moesten 2715 plekken realiseren per 1 juli 2025, maar ze zitten op 4525 plekken. Daarvan zijn 285 plekken voor alleenstaande minderjarige vluchtelingen en de rest voor reguliere opvang.
In Groningen staat het aanmeldcentrum Ter Apel, waar vaak meer mensen overnachten dan de toegestane 2000. Andere gemeenten vangen meer mensen op om de gemeente Westerwolde te ontzien. Commissaris van de Koning René Paas vraagt in zijn brief aan asielminister Marjolein Faber wederom aandacht voor de situatie in Ter Apel. "De oplossing moet liggen in het realiseren van voldoende landelijk gespreide duurzame opvangcapaciteit met een realistische buffer om pieken te kunnen opvangen en een betere doorstroming van statushouders uit asielzoekerscentra."
Paas geeft de tien Groningse gemeenten een compliment voor het regelen van de plekken. Daarnaast zegt hij dat er afspraken zijn gemaakt over onder meer zorg en onderwijs.
Faber moet de plannen nu beoordelen, maar zij wil de spreidingswet het liefst zo snel mogelijk intrekken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie heeft meegewerkt aan het oprollen van een internationale drugsbende waarbij ook Nederlandse burgers betrokken waren. Dat meldt de Europese politie (Europol) woensdag. De bende maakte en verspreidde synthetische drugs.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het weekend kunnen mogelijk de schaatsen aan in het noorden van het land, verwacht Weeronline. Vanaf donderdag wordt het in het noordoosten steeds kouder, met overdag maximaal 1 of 2 graden. In de nachten vriest het licht tot matig. Begin volgende week neemt de kans op "schaatspret" ook in het oosten toe.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.
17 uur geleden