Grol zou het liefst vluchten en direct naar huis vliegen
TOKIO (ANP) - Henk Grol stapte na zijn nederlaag op de Olympische Spelen het liefst direct in het vliegtuig richting Amsterdam. Zaterdag rest de Nederlandse judoka's echter nog de teamwedstrijd, waarin uitgerekend Oezbekistan de eerste tegenstander is. Grol werd vrijdag op ontluisterende wijze verslagen door de Oezbeek Bekmurod Oltiboev, die Grol al na 25 seconden op zijn rug had liggen.
"Het liefst zou ik vanavond nog naar huis vliegen. Maar ik kan moeilijk vluchten, want ik mag de bubbel niet uit", aldus Grol. "Waarom ik wil vluchten? Dan hoef ik er niet meer over te praten. Zolang ik hier ben, moet ik iedereen toch een soort van uitleg geven."
Grol had zijn loopbaan willen bekronen met een gouden plak, maar hij kwam bedrogen uit. "Hoe ik dit ga verwerken? Dat ga ik op mijn manier doen, hier is geen draaiboek voor. Het is nu een kwestie van de dag doorkomen en hopen dat het snel morgen is."
Gemengde landenwedstrijd
Bij het verlaten van de tatami schoot er van alles door het hoofd van de 36-jarige Grol. "Dan zakt de wereld onder je vandaan en natuurlijk schiet je hele carrière door je heen. Het verhaal van deze Spelen? Gewoon verloren, niet goed genoeg."
Zaterdag komt Grol echt voor het laatst in actie, als Nederland het opneemt in de gemengde landenwedstrijd. "Ik ben hier voor mijn individuele klasse, maar het is natuurlijk geweldig om als team een medaille winnen. En ik ben natuurlijk nog fris", aldus Grol. "Maar nee, dat kan deze Spelen niet voorzien van glans."
Spanning
Grol kan terugkijken op een fraaie loopbaan; hij werd twee keer derde op de Spelen en was drie keer finalist op de WK. "Ik hou er niet van om over mezelf te praten, maar ik ben tevreden met mijn carrière, al had ik graag nog iets meer gewonnen. Maar ik ben vier keer op de Spelen geweest en heb twee keer een medaille gepakt. De afgelopen twee jaar heb ik het goed gedaan in het circuit; ik heb mega veel medailles opgehaald en ben de enige die op deze leeftijd nog mee kan. Ik had het hier graag willen laten zien."
Grol bekende dat hij in aanloop naar toernooien moeite had om om te gaan met de spanning. "Ik maak het op de wedstrijddagen best wel goed. Maar het is een struggle met mezelf in de weken ervoor. Ik ga de jongens missen waar ik dagelijks mee werk. Maar de spanning, daar ben ik wel klaar mee."
Meer uit Sport
BORMIO (ANP) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen (24) heeft woensdag zijn derde gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Dat deed hij op het onderdeel super-G op de flanken van de Stelvio bij Bormio. Hij was 0,13 seconde sneller dan de Amerikaan Ryan Cochran-Siegle, die net als vier jaar geleden zilver won. Von Allmens landgenoot en regerend wereldkampioen Marco Odermatt pakte de bronzen medaille.
31 minuten geledenMILAAN (ANP) - De terugkeer als shorttrackster voelde woensdag voor Suzanne Schulting "heel natuurlijk". Dat vertelde de 28-jarige Friezin na afloop van de training in de Milano Ice Skating Arena.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard is er niet in geslaagd de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam te bereiken. De 17-jarige debutant verloor in Ahoy met 3-6 4-6 van de 23 jaar oudere Zwitser Stan Wawrinka.
54 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen heeft woensdagochtend 65 rondes voltooid in de eerste testsessie van het voorseizoen van de Formule 1. Op het circuit van Bahrein zette de nummer 2 van vorig seizoen de snelste ronde neer in 1.35,43. Oscar Piastri, vorig jaar derde in het wereldkampioenschap, volgde in zijn McLaren op 0,17 seconden. George Russell (Mercedes) zette de derde tijd neer.
55 minuten geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australië in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
5 uur geleden