
Grol zou het liefst vluchten en direct naar huis vliegen
TOKIO (ANP) - Henk Grol stapte na zijn nederlaag op de Olympische Spelen het liefst direct in het vliegtuig richting Amsterdam. Zaterdag rest de Nederlandse judoka's echter nog de teamwedstrijd, waarin uitgerekend Oezbekistan de eerste tegenstander is. Grol werd vrijdag op ontluisterende wijze verslagen door de Oezbeek Bekmurod Oltiboev, die Grol al na 25 seconden op zijn rug had liggen.
"Het liefst zou ik vanavond nog naar huis vliegen. Maar ik kan moeilijk vluchten, want ik mag de bubbel niet uit", aldus Grol. "Waarom ik wil vluchten? Dan hoef ik er niet meer over te praten. Zolang ik hier ben, moet ik iedereen toch een soort van uitleg geven."
Grol had zijn loopbaan willen bekronen met een gouden plak, maar hij kwam bedrogen uit. "Hoe ik dit ga verwerken? Dat ga ik op mijn manier doen, hier is geen draaiboek voor. Het is nu een kwestie van de dag doorkomen en hopen dat het snel morgen is."
Gemengde landenwedstrijd
Bij het verlaten van de tatami schoot er van alles door het hoofd van de 36-jarige Grol. "Dan zakt de wereld onder je vandaan en natuurlijk schiet je hele carrière door je heen. Het verhaal van deze Spelen? Gewoon verloren, niet goed genoeg."
Zaterdag komt Grol echt voor het laatst in actie, als Nederland het opneemt in de gemengde landenwedstrijd. "Ik ben hier voor mijn individuele klasse, maar het is natuurlijk geweldig om als team een medaille winnen. En ik ben natuurlijk nog fris", aldus Grol. "Maar nee, dat kan deze Spelen niet voorzien van glans."
Spanning
Grol kan terugkijken op een fraaie loopbaan; hij werd twee keer derde op de Spelen en was drie keer finalist op de WK. "Ik hou er niet van om over mezelf te praten, maar ik ben tevreden met mijn carrière, al had ik graag nog iets meer gewonnen. Maar ik ben vier keer op de Spelen geweest en heb twee keer een medaille gepakt. De afgelopen twee jaar heb ik het goed gedaan in het circuit; ik heb mega veel medailles opgehaald en ben de enige die op deze leeftijd nog mee kan. Ik had het hier graag willen laten zien."
Grol bekende dat hij in aanloop naar toernooien moeite had om om te gaan met de spanning. "Ik maak het op de wedstrijddagen best wel goed. Maar het is een struggle met mezelf in de weken ervoor. Ik ga de jongens missen waar ik dagelijks mee werk. Maar de spanning, daar ben ik wel klaar mee."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Bol weet vrij zeker dat ze op de WK in Tokio haar beste race van dit jaar op de 400 meter horden gaat lopen. "Daar werk ik ook echt naartoe", zei ze tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal.
4 uur geledenCERES (ANP) - De Fransman David Gaudu heeft de derde etappe van de Vuelta gewonnen. De 28-jarige renner van Groupama - FDJ was op de listige slotklim in het Italiaanse Ceres de slimste en klopte de Denen Mads Pedersen en Jonas Vingegaard. Visma - Lease a Bike-renner Vingegaard behoudt wel de leiderstrui.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg die volgende maand op de wereldkampioenschappen in Tokio in actie komt, telt minstens vijftig atleten. 37 van hen komen individueel uit op een onderdeel: achttien vrouwen en negentien mannen. De rest maakt deel uit van de vijf estafetteploegen die zijn gekwalificeerd.
6 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Het Formule 1-weekend in Zandvoort rekent aanstaande zaterdag en zondag opnieuw op een uitverkocht huis. Dat heeft een woordvoerder bevestigd. Alleen voor de vrijdag zijn nog veel kaarten beschikbaar. Op de dag waarop alleen vrije trainingen zijn te zien zal het waarschijnlijk net als vorig jaar niet vol komen.
8 uur geleden