Groep werkgevers wil met minder vliegen uitstoot kwart verlagen
UTRECHT (ANP) - Een groep van 24 grote Nederlandse werkgevers wil geen vliegreizen onder de 700 kilometer meer maken. Ook voor afspraken die korter duren dan 3 uur beloven de bedrijven en organisaties voortaan niet meer in het vliegtuig te stappen. Verder gaan ze online-ontmoetingen meer stimuleren, zodat minder hoeft te worden gereisd. Opgeteld moeten de maatregelen de CO2-uitstoot van zakelijke vluchten in 2025 met een kwart verminderen, ten opzichte van 2019.
Bij de zogeheten Coalitie Anders Reizen, die de afspraken heeft gemaakt, zijn onder meer banken als ABN AMRO en Rabobank aangesloten. Ook Philips, Schiphol, NS, Arcadis en de ANWB doen mee, net als de Rijksoverheid. Natuur & Milieu, dat in het bestuur zit van de coalitie van organisaties, hoopt dat nog meer bedrijven zich aan de doelen zullen committeren. "Een daling van zakelijke vliegreizen maakt een positief verschil voor klimaat en luchtkwaliteit", aldus de organisatie.
Volgens de bedrijvencoalitie heeft de coronacrisis duidelijker gemaakt dat internationaal zakendoen vaak mogelijk is zonder te vliegen. Het uitgangspunt zou vooral moeten worden dat eerst de vraag wordt gesteld: is een reis noodzakelijk? "En als er gereisd moet worden, hoe kan dat zo duurzaam mogelijk?"
Uitzonderingen
Bij de afspraken staan wel enkele mitsen en maren. Zo blijven uitzonderingen op de regel om onder de 700 kilometer niet in het vliegtuig te stappen mogelijk als de reistijd met de auto of trein langer is dan 8 uur, of als met de trein vaker dan twee keer moet worden overgestapt. De bedrijven gaan jaarlijks rapporteren over hun zakelijke vluchten en het terugdringen van de uitstoot die daarmee gepaard gaat.
Bij de Coalitie Anders Reizen zijn in totaal meer dan zeventig werkgevers aangesloten. Vooralsnog is het dus een minderheid die het statement over anders vliegen heeft ondertekend.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal werkenden dat in armoede leeft is gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. In 2024 ging het om 175.000 mensen, zo'n 2 procent van alle werkenden. Bijna de helft van hen had niet het hele jaar werk, bijvoorbeeld door tijdelijke banen of perioden zonder inkomen. De toename volgt op jaren van daling, mede door het wegvallen van coronasteun en de energietoeslag.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland stijgt dit jaar verder, verwachten onderzoekers van ING. De gestegen koopkracht spoort consumenten aan dit jaar meer geld uit te geven in de supermarkt en andere winkels.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen minder graag naar Groenland op vakantie, merken gespecialiseerde reisorganisaties voor vakanties naar koude bestemmingen. Aurora Reizen schat dat door de recent flink opgelopen spanningen tussen Groenland en de EU aan de ene kant en de Verenigde Staten aan de andere kant dit seizoen tot nu toe zo'n 20 tot 30 procent minder reizen zijn geboekt vergeleken met vorig jaar. IJsland Tours denkt dat dit zelfs 50 tot 70 procent minder is, maar weet niet zeker of het door de spanningen komt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
9 uur geleden