Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groep Oostenrijkse klimaatbetogers geeft protesten op

Groep Oostenrijkse klimaatbetogers geeft protesten op

WENEN (ANP/DPA) - De Oostenrijkse beweging tegen fossiele brandstoffen 'Letzte Generation' (Laatste Generatie) stopt met protesten, omdat ze geen resultaat ziet van de acties en die ook niet meer verwacht. De actiegroep waarvan leden zich op straat vastkleven en andere blokkades oprichten, heeft bekendgemaakt dat de demonstraties die in 2022 begonnen tot het verleden behoren.

De actievoerders worden door hun acties ook 'klimaatklevers' genoemd. Ze willen dat "het behoud van het klimaat in de wet wordt verankerd", maar denken dat niet meer te bereiken met hun protesten. "We zien daar geen mogelijkheden voor succes meer in", aldus de verklaring. "Oostenrijk wil onwetend blijven over fossiele brandstoffen en maakt zich zo medeplichtig aan de dood van miljarden mensen", aldus Die Letzte Generation Österreich.

De protestbeweging maakt volgens woordvoerster Marina Hagen-Canaval plaats voor iets nieuws. Wat de club nog in kas heeft, wordt besteed aan juridische procedures die tegen leden zijn aangespannen. Er zouden leden zijn die mogelijk tienduizenden euro boetes moeten betalen. Volgens Hagen-Canaval blijven er in Oostenrijk klimaatprotesten, maar straks onder een andere naam.

'Pesten'

De Oostenrijkse bondskanselier Karl Nehammer heeft opgelucht gereageerd en zei dat "het land van iets griezeligs is verlost". "Ik heb het altijd verkeerd gevonden om het dagelijks leven en de reis naar het werk voor andere mensen opzettelijk moeilijker te maken" zei Nehammer, doelend op de acties van 'klimaatklevers'. De christendemocraat van de ÖVP (Oostenrijkse Volkspartij) regeert sinds eind 2021 samen met de Groenen.

ÖVP-partijchef Christian Stocker zei dat hij "blij was dat de klimaatactivisten eindelijk hadden begrepen dat het pesten van mensen schadelijk is voor het klimaat". Volgens hem is de regering voorstander van "klimaatbescherming met gezond verstand, die niet tegen mensen is gericht, maar samen nadenkt over economische en sociale aspecten".

Meer uit Buitenland

Gezondheidsorganisaties VS naar rechter om vermindering vaccins

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.

54 minuten geleden
Sydney sluit stranden vanwege aanvallen door haaien

SYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.

55 minuten geleden
Amnesty: tactieken regering-Trump tasten mensenrechten aan

LONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.

2 uur geleden
VK onderzoekt verbod sociale media voor jongeren onder 16

LONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.

2 uur geleden
Dodental door bosbranden in Chili loopt op

PENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.

2 uur geleden
IS pleegt aanslag op Chinees restaurant in Kabul om Oeigoeren

KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.

5 uur geleden
Soedanese RSF doodt 'per ongeluk' 7 militairen uit Tsjaad

NDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.

5 uur geleden