
Groep acht Kerstenschool ontbijt met burgemeester en kinderburgemeester
HEINKENSZAND - Burgemeester Gerben Dijksterhuis en kinderburgemeester Thomas van de gemeente Borsele ontbijtten vrijdag met groep 8 van de G.H. Kerstenschool uit Borssele in de raadzaal in Heinkenszand. Zo wilde de burgemeester het belang van gezond ontbijten benadrukken.
Zo’n 200 gemeenten in Nederland deden deze week mee aan het Burgemeestersontbijt. Dit is een initiatief van het Nationaal Schoolontbijt om kinderen te motiveren gezond te ontbijten. Veel kinderen ontbijten namelijk helemaal niet of ongezond, terwijl gezond ontbijten heel belangrijk is. Dit benadrukte ook burgemeester Dijksterhuis: “Natuurlijk is het leuk en gezellig dat de kinderen hier komen ontbijten, maar het Burgemeestersontbijt heeft ook een andere reden. Gezond ontbijten is heel belangrijk. Ontbijten geeft je energie, levert voedingstoffen, helpt de stoelgang en houdt je gezond. Naast dat ik de kinderen een leuke morgen wil bezorgen, wil ik ze ook meegeven dat je ontbijt overslaan geen goed idee is.”
Het ontbijt bestond uit onder meer allerlei gezond beleg, groente, fruit, zuivel en een variatie aan volkorenbrood.
Meer uit Beveland
HEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
9 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
10 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
12 uur geledenGOES - Vanaf 1 november 2025 is een Zeeuwse Afvalpas verplicht om toegang te krijgen tot de milieustraten in Zeeland. Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft daarom het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffen 2019 aangepast, zodat de invoering van het nieuwe pasjessysteem door de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) doorgang kan vinden.
12 uur geledenCOLIJNSPLAAT - De provincie Zeeland laat weten dat de Zeelandbrug voor gemotoriseerd verkeer maandagnacht 8 september gesloten is. Fietsers kunnen wel over de brug. De provincie voert één keer per maand onderhoudswerkzaamheden uit aan de brug.
17 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei brengt maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland. De minister bezoekt drie mogelijke locaties voor de bouw van nieuwe kerncentrales: de Paulinapolder bij Terneuzen, het EPZ-terrein in Borssele en het Thermphos-terrein in Vlissingen.
19 uur geleden'S-GRAVENPOLDER- Op de Nieuwe Hoondertsedijk zijn zondagmorgen twee wielrenners met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Eén van de wielrenners,een 68-jarige man uit Borssele, is gewond overgebracht naar het ziekenhuis. De verkeerspolitie doet onderzoek naar het ongeval en roept getuigen en/of mensen die meer informatie hebben op om zich te melden.
1 dag geleden