GroenLinks-PvdA wil in EU wel over inperken asielmigratie praten
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil met andere EU-landen wel afspraken maken over het aantal asielzoekers dat naar Europa kan komen. Maar Nederland moet niet op eigen houtje een aantal vaststellen dat hier welkom zou zijn, vindt de grootste oppositiepartij.
Steeds meer partijen vinden dat Nederland zou moeten vastleggen hoeveel nieuwe asielzoekers Nederland jaarlijks zou kunnen opvangen. Zeker sinds een adviescommissie zo'n "bandbreedte" aanraadde om te voorkomen dat de Nederlandse bevolking harder groeit dan bijvoorbeeld de woningbouw kan bijbenen. Maar onder meer GroenLinks-PvdA wil geen streefcijfers, omdat vluchtelingen altijd een veilig heenkomen moeten kunnen vinden. Ondanks aandringen van onder meer NSC, CDA en VVD, die GroenLinks-PvdA verwijten de komst van asielzoekers niet te willen afremmen.
"Als je gaat kijken naar bandbreedte, dan zul je dat op Europees niveau moeten doen", vindt GroenLinks-PvdA'er Kati Piri. Ze verwijst naar de nieuwe asielregels die de Europese Unie afgelopen voorjaar aannam. Nederland zou ondertussen zelf minder arbeidsmigranten kunnen toelaten. Dát zou pas echt schelen, zei Piri dinsdag tijdens het grote Kamerdebat over de begroting van asielminister Marjolein Faber.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Dick Schoof zei na afloop van de ministerraad dat bewindslieden "helemaal niet tegenover elkaar" staan in de discussie over mestbeleid. Donderdag bevestigden ingewijden na berichtgeving van NOS dat een conflict hierover hoog is opgelopen. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) probeerde zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen van strengere mestregels, omwille van de waterkwaliteit. Maar onder druk van zijn partij bond hij toch in.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug probleemwolf GW3237m doodgeschoten. Dit blijkt uit een DNA-spoedanalyse, zegt de Utrechtse gedeputeerde Mirjam Sterk (natuur en landbouw). De provincie Utrecht meldde vorige week al de dood van een wolf, maar toen was nog niet bekend of het om het dier met de bijnaam Bram ging. Voor deze wolf was eerder dit jaar een afschotvergunning afgegeven, omdat het dier meerdere keren mensen had aangevallen en gebeten.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Voor de derde dag op rij is een dode wolf gevonden. Volgens de politie is het dier door een auto aangereden op de N304 tussen Apeldoorn en Ede, in de buurt van De Hoge Veluwe.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het provinciehuis in Den Bosch zijn vlak na het begin van de Statenvergadering enkele tientallen boerentrekkers al toeterend aangekomen. De Brabantse politiek stemt vrijdag over een nieuwe stikstofaanpak. Sieta van Keimpema van Farmers Defence Force (FDF) noemt de maatregelen de "doodsteek voor de sector".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) deelt de zorgen uit de alarmerende toespraak van NAVO-baas Mark Rutte over de dreiging van Rusland voor Europa. "Die boodschap van hem is reëel. We moeten nu echt fors opbouwen, we moeten wakker worden, we moeten investeren in onze defensie. Anders lopen we inderdaad het risico dat wij het volgende doelwit zijn", aldus de VVD-bewindsman voor aanvang van de ministerraad.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - "Het thuis benaderen en intimideren van volksvertegenwoordigers is volstrekt onacceptabel en ontoelaatbaar." De Brabantse commissaris van de Koning Ina Adema veroordeelde vrijdagochtend de actie van de radicale boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF), die donderdag deurwaarders met een aangetekende brief langsstuurde bij Statenleden van de coalitiepartijen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Een extreme hittegolf, een onbeheersbare natuurbrand, of een voormalige orkaan die een spoor van verwoesting door het land trekt. Het is allemaal denkbaar in het reeds veranderde klimaat, benadrukt het KNMI in een rapport waarin experts zulke scenario's hebben uitgewerkt. Ze wijzen op de risico's, zodat de overheid daarop kan inspelen om Nederland weerbaarder te maken.
4 uur geleden