GroenLinks-PvdA wil in EU wel over inperken asielmigratie praten
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil met andere EU-landen wel afspraken maken over het aantal asielzoekers dat naar Europa kan komen. Maar Nederland moet niet op eigen houtje een aantal vaststellen dat hier welkom zou zijn, vindt de grootste oppositiepartij.
Steeds meer partijen vinden dat Nederland zou moeten vastleggen hoeveel nieuwe asielzoekers Nederland jaarlijks zou kunnen opvangen. Zeker sinds een adviescommissie zo'n "bandbreedte" aanraadde om te voorkomen dat de Nederlandse bevolking harder groeit dan bijvoorbeeld de woningbouw kan bijbenen. Maar onder meer GroenLinks-PvdA wil geen streefcijfers, omdat vluchtelingen altijd een veilig heenkomen moeten kunnen vinden. Ondanks aandringen van onder meer NSC, CDA en VVD, die GroenLinks-PvdA verwijten de komst van asielzoekers niet te willen afremmen.
"Als je gaat kijken naar bandbreedte, dan zul je dat op Europees niveau moeten doen", vindt GroenLinks-PvdA'er Kati Piri. Ze verwijst naar de nieuwe asielregels die de Europese Unie afgelopen voorjaar aannam. Nederland zou ondertussen zelf minder arbeidsmigranten kunnen toelaten. Dát zou pas echt schelen, zei Piri dinsdag tijdens het grote Kamerdebat over de begroting van asielminister Marjolein Faber.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
3 uur geleden