Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks-PvdA wil in EU wel over inperken asielmigratie praten

GroenLinks-PvdA wil in EU wel over inperken asielmigratie praten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil met andere EU-landen wel afspraken maken over het aantal asielzoekers dat naar Europa kan komen. Maar Nederland moet niet op eigen houtje een aantal vaststellen dat hier welkom zou zijn, vindt de grootste oppositiepartij.

Steeds meer partijen vinden dat Nederland zou moeten vastleggen hoeveel nieuwe asielzoekers Nederland jaarlijks zou kunnen opvangen. Zeker sinds een adviescommissie zo'n "bandbreedte" aanraadde om te voorkomen dat de Nederlandse bevolking harder groeit dan bijvoorbeeld de woningbouw kan bijbenen. Maar onder meer GroenLinks-PvdA wil geen streefcijfers, omdat vluchtelingen altijd een veilig heenkomen moeten kunnen vinden. Ondanks aandringen van onder meer NSC, CDA en VVD, die GroenLinks-PvdA verwijten de komst van asielzoekers niet te willen afremmen.

"Als je gaat kijken naar bandbreedte, dan zul je dat op Europees niveau moeten doen", vindt GroenLinks-PvdA'er Kati Piri. Ze verwijst naar de nieuwe asielregels die de Europese Unie afgelopen voorjaar aannam. Nederland zou ondertussen zelf minder arbeidsmigranten kunnen toelaten. Dát zou pas echt schelen, zei Piri dinsdag tijdens het grote Kamerdebat over de begroting van asielminister Marjolein Faber.

Meer uit Binnenland

Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

7 minuten geleden
Klimaatdemonstranten XR lopen A12 op bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Een grote groep klimaatdemonstranten van XR is zaterdag de A12 opgelopen, ziet een ANP-verslaggever. Dat gebeurde ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. De politie probeerde hen tegen te houden, maar slaagde daar niet in.

1 uur geleden
Klimaatdemonstranten XR proberen A12 te betreden bij De Meern

DE MEERN (ANP) - Klimaatdemonstranten van XR proberen zaterdag de A12 te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Ze doen een poging ter hoogte van De Meern, vlakbij Utrecht. Maar de politie weet dit tot nu toe te voorkomen.

1 uur geleden
YouTube-kanaal prankcaller gelinkt aan schietpartij offline

AMSTERDAM (ANP) - Het YouTube-kanaal van de zogeheten prankcaller - telefonische grappenmaker - Rouand is offline. De YouTuber gaf eerder deze week toe kort voor een fataal schietincident gebeld te hebben met Efe Y., die ervan wordt verdacht op nieuwjaarsdag twee tieners te hebben doodgeschoten in Amsterdam. Eerder ontkende Rouand nog dat hij met Efe Y. had gebeld.

2 uur geleden
Hoge Raad geeft bij meer dan helft afwijzingen geen uitleg

DEN HAAG (ANP) - Wie een rechtszaak verliest bij de Hoge Raad, hoort al jaren in de meeste gevallen niet waarom dat zo is. Dat blijkt uit cijfers van de hoogste rechter. In 2025 ontbrak een inhoudelijke motivering in 571 van de 976 gevallen waarin de Hoge Raad mensen geen gelijk gaf. Juristen zijn kritisch over de uitspraken zonder uitleg.

5 uur geleden
Honderden demonstreren in IJsselstein tegen asielnoodopvang

IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.

16 uur geleden
Rechter: minister mocht bed-bad-brood van 16 mensen niet stoppen

ROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.

16 uur geleden