Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

GroenLinks-PvdA wil in EU wel over inperken asielmigratie praten

GroenLinks-PvdA wil in EU wel over inperken asielmigratie praten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil met andere EU-landen wel afspraken maken over het aantal asielzoekers dat naar Europa kan komen. Maar Nederland moet niet op eigen houtje een aantal vaststellen dat hier welkom zou zijn, vindt de grootste oppositiepartij.

Steeds meer partijen vinden dat Nederland zou moeten vastleggen hoeveel nieuwe asielzoekers Nederland jaarlijks zou kunnen opvangen. Zeker sinds een adviescommissie zo'n "bandbreedte" aanraadde om te voorkomen dat de Nederlandse bevolking harder groeit dan bijvoorbeeld de woningbouw kan bijbenen. Maar onder meer GroenLinks-PvdA wil geen streefcijfers, omdat vluchtelingen altijd een veilig heenkomen moeten kunnen vinden. Ondanks aandringen van onder meer NSC, CDA en VVD, die GroenLinks-PvdA verwijten de komst van asielzoekers niet te willen afremmen.

"Als je gaat kijken naar bandbreedte, dan zul je dat op Europees niveau moeten doen", vindt GroenLinks-PvdA'er Kati Piri. Ze verwijst naar de nieuwe asielregels die de Europese Unie afgelopen voorjaar aannam. Nederland zou ondertussen zelf minder arbeidsmigranten kunnen toelaten. Dát zou pas echt schelen, zei Piri dinsdag tijdens het grote Kamerdebat over de begroting van asielminister Marjolein Faber.

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

1 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

2 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

3 uur geleden
SEH's krijgen vanaf 2027 deels vast budget van 4,6 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.

5 uur geleden
Sterk wil dat jongeren die stoppen met eten niet in hospice komen

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.

6 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

6 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

6 uur geleden