Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenewegen wint vierde etappe van Ronde van Emiraten

Groenewegen wint vierde etappe van Ronde van Emiraten

DUBAI (ANP) - Dylan Groenewegen heeft de vierde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. De wielrenner van Jumbo-Visma was de snelste in de massasprint van een rit over 173 kilometer met start en aankomst in Dubai.

Groenewegen klopte de Colombiaan Fernando Gaviria. Pascal Ackermann, de winnaar van de eerste etappe, moest genoegen nemen met de derde plaats. Groenewegen vierde zijn derde zege van het seizoen. De Amsterdammer won ook al twee ritten in de Ronde van Valencia.

Groenewegen revancheerde zich voor zijn sprint in de eerste etappe, toen hij niet verder kwam dan een vierde plaats. "Toen zat ik ingesloten", zei hij. "Nu kon ik vrij sprinten. De ploeg heeft hard gewerkt voor me. Ik ben goed afgezet tot de laatste bocht en kon het daarna afmaken. Dit voelt erg lekker."

Lange ontsnapping

De Australiër Will Clark en zijn Servische medevluchter Veljko Stojnic kleurden de vierde etappe met een lange ontsnapping. Clark bleef alleen over maar werd ruim 7 kilometer voor de finish achterhaald door het peloton, dat werd aangevoerd door de ploegen met de beste sprinters.

Adam Yates blijft in de leiderstrui, met een voorsprong van 1.07 op de Sloveen Tadej Pogacar. De Brit Yates, uitkomend voor Mitchelton-Scott, maakte indruk in de derde etappe. Hij kwam alleen boven op de top van Jebel Hafeet, een berg van 10,8 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 6,6 procent. Wilco Kelderman is met een zevende plaats de beste Nederlander. Hij moet 2.07 goedmaken op Yates.

De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten eindigt zaterdag met een vlakke rit met start en finish in Dubai.

Meer uit Sport

Giro-winnaar Simon Yates stopt per direct als wielrenner

DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.

3 uur geleden
Oud-wielrenner Dumoulin nieuwe koersdirecteur Amstel Gold Race

MAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.

6 uur geleden
Tennissers uitgeschakeld in United Cup na nederlaag tegen Polen

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.

8 uur geleden
Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

19 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

1 dag geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

1 dag geleden