Groenewegen sprint naar ritzege in Saudi-Arabië
KHAYBAR (ANP) - Dylan Groenewegen heeft de eerste etappe van de Ronde van Saudi-Arabië gewonnen. De rit ging van AlUla International Airport naar Khaybar over ruim 180 kilometer. Groenewegen, die rijdt voor de ploeg Jayco AlUla, won de sprint voor de Serviër Dusan Rajovic en de Duitser Max Walscheid.
Een poging weg te blijven door de Spanjaard Peio Goikoetxea strandde een kleine 15 kilometer voor de finish. De Duitser John Degenkolb viel daarna vooraan weg door een lekke band, een valpartij anderhalve kilometer voor de streep zorgde voor een verdere schifting.
Groenewegen werd perfect 'afgezet' door zijn Sloveense ploeggenoot Luka Mezgec. Cees Bol was de tweede Nederlandse wielrenner op de zevende plaats. Voor de 29-jarige Amsterdammer was het zijn eerste zege sinds de ritwinst in de Arctic Race of Norway in augustus. "We waren heel gemotiveerd om ons meteen te laten zien. In voorbereiding op dit seizoen hebben we veel sprints geëvalueerd met videobeelden. Daar leer je van, ook van de dingen die misgingen", vertelde Groenewegen, die met zijn ploeg bij het achterhalen van de vluchter hulp had gekregen van Team DSM. Die ploeg zag Degenkolb wegvallen en Casper van Uden net buiten de top 10 eindigen.
De Ronde van Saudi-Arabië duurt tot en met vrijdag.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
42 minuten geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
53 minuten geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.
54 minuten geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft voor het eerst in haar carrière een wereldbekerwedstrijd op de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met een persoonlijk record van 1.12,36 sneller dan landgenoten Isabel Grevelt en Marrit Fledderus. Grevelt pakte zilver met een persoonlijk record van 1.13,14, Fledderus het brons met 1.13,33.
2 uur geledenCALGARY (ANP) - Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Calgary de 1000 meter in de B-groep gewonnen. De 36-jarige schaatser was in 1.07,13 ruim sneller dan de concurrentie. Piotr Michalski uit Polen werd met 1.07,67 tweede en de Japanner Kazuya Yamada derde met 1.07,76.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.
16 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.
20 uur geleden