Groenewegen sprint naar ritzege in Saudi-Arabië
KHAYBAR (ANP) - Dylan Groenewegen heeft de eerste etappe van de Ronde van Saudi-Arabië gewonnen. De rit ging van AlUla International Airport naar Khaybar over ruim 180 kilometer. Groenewegen, die rijdt voor de ploeg Jayco AlUla, won de sprint voor de Serviër Dusan Rajovic en de Duitser Max Walscheid.
Een poging weg te blijven door de Spanjaard Peio Goikoetxea strandde een kleine 15 kilometer voor de finish. De Duitser John Degenkolb viel daarna vooraan weg door een lekke band, een valpartij anderhalve kilometer voor de streep zorgde voor een verdere schifting.
Groenewegen werd perfect 'afgezet' door zijn Sloveense ploeggenoot Luka Mezgec. Cees Bol was de tweede Nederlandse wielrenner op de zevende plaats. Voor de 29-jarige Amsterdammer was het zijn eerste zege sinds de ritwinst in de Arctic Race of Norway in augustus. "We waren heel gemotiveerd om ons meteen te laten zien. In voorbereiding op dit seizoen hebben we veel sprints geëvalueerd met videobeelden. Daar leer je van, ook van de dingen die misgingen", vertelde Groenewegen, die met zijn ploeg bij het achterhalen van de vluchter hulp had gekregen van Team DSM. Die ploeg zag Degenkolb wegvallen en Casper van Uden net buiten de top 10 eindigen.
De Ronde van Saudi-Arabië duurt tot en met vrijdag.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
8 uur geleden