Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groenewegen sprint naar ritzege in Saudi-Arabië

Groenewegen sprint naar ritzege in Saudi-Arabië

KHAYBAR (ANP) - Dylan Groenewegen heeft de eerste etappe van de Ronde van Saudi-Arabië gewonnen. De rit ging van AlUla International Airport naar Khaybar over ruim 180 kilometer. Groenewegen, die rijdt voor de ploeg Jayco AlUla, won de sprint voor de Serviër Dusan Rajovic en de Duitser Max Walscheid.

Een poging weg te blijven door de Spanjaard Peio Goikoetxea strandde een kleine 15 kilometer voor de finish. De Duitser John Degenkolb viel daarna vooraan weg door een lekke band, een valpartij anderhalve kilometer voor de streep zorgde voor een verdere schifting.

Groenewegen werd perfect 'afgezet' door zijn Sloveense ploeggenoot Luka Mezgec. Cees Bol was de tweede Nederlandse wielrenner op de zevende plaats. Voor de 29-jarige Amsterdammer was het zijn eerste zege sinds de ritwinst in de Arctic Race of Norway in augustus. "We waren heel gemotiveerd om ons meteen te laten zien. In voorbereiding op dit seizoen hebben we veel sprints geëvalueerd met videobeelden. Daar leer je van, ook van de dingen die misgingen", vertelde Groenewegen, die met zijn ploeg bij het achterhalen van de vluchter hulp had gekregen van Team DSM. Die ploeg zag Degenkolb wegvallen en Casper van Uden net buiten de top 10 eindigen.

De Ronde van Saudi-Arabië duurt tot en met vrijdag.

Meer uit Sport

Premier Tech nieuwe naamgever wielerploeg rond Van der Poel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.

31 minuten geleden
Verstappen in eerste training Abu Dhabi iets langzamer dan Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.

54 minuten geleden
LeBron James voor het eerst in 19 jaar onder de 10 punten

TORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.

3 uur geleden
Hamilton kondigt personele ingrepen bij Ferrari aan

ABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.

4 uur geleden
Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

15 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

17 uur geleden
Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

22 uur geleden