
Groene waterstoffabrieken in Zeeland ontvangen SDE++ exploitatiesubsidies
VoltH2 ontvangt forse exploitatiesubsidies voor de productie van groene waterstof van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. De voorbereidingen van de fabrieken is in volle gang en binnenkort valt de definitieve investeringsbeslissing. Daarna kan er in 2024 gestart worden met de bouw.
VoltH2 ontvangt uit de Stimuleringsregeling Duurzame Energietransitie (SDE++) een bijdrage voor haar projecten in Vlissingen en Terneuzen. Deze groene waterstoffabrieken hebben sinds het 2e kwartaal 2022 een omgevingsvergunning. De twee projecten zijn vrijwel identiek en betreffen een groene waterstofcentrale met een capaciteit van ongeveer 25 MW, die jaarlijks 2.000 ton groene waterstof zal produceren door middel van elektrolyse. De capaciteit van de twee centrales wordt uiteindelijk verhoogd naar 100 MW, waardoor de jaarlijks productie oploopt naar 8.500 ton groene waterstof. “VoltH2 bouwt aan een keten van groene waterstoffabrieken”, vertelt André Jurres, managing director van VoltH2. “We ontwikkelen momenteel drie productielocaties in Nederland en zijn onlangs ook gestart in Wilhelmshaven, Duitsland. De ontwikkeling van de huidige portefeuille, met een totaal potentieel van 500 MW, vergt uiteraard enorme investeringen. We zijn blij met deze subsidies van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Ze belichamen de visie van de overheid op de energietransitie en de rol die zij ziet voor waterstof- en VoltH2-projecten. Deze subsidies brengen ons een stap dichter bij de realisatie van onze projecten in Vlissingen en Terneuzen.” De subsidiebijdrage is afhankelijk van de hoeveelheid geproduceerde groene waterstof en de daaruit voortvloeiende vermindering van de CO2-uitstoot. De subsidies worden betaald tijdens de eerste 15 jaar van de exploitatie van de groene waterstoffabriek en zullen een belangrijke ondersteuning zijn voor de omzet.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - In de Lasloods in Vlissingen vindt vrijdag, zaterdag en zondag het Wijnfeest plaats.
23 minuten geledenVLISSINGEN - Met heerlijk zomers weer en veel animo was het donderdagavond feest op de Vlissingse boulevard. Het goededoeleninitiatief 'Langste mosseltafel van Zeeland' bracht vele mosselliefhebbers samen. Aan gezellig versierde lange tafels genoten zij van mosselen en steunden hiermee stichting ALS Zeeland.
5 uur geledenVLISSINGEN - Drie auto's zijn donderdag aan het einde van de middag beschadigd geraakt bij een botsing op de Sloeweg in Vlissingen. Het ongeval veroorzaakte bij de Sloebrug files Vlissingen in.
7 uur geledenVLISSINGEN - Een jongeman is donderdagavond laat medisch onderzocht na een ongeval met een fatbike in de Adriaen Coortelaan in Vlissingen. Behandeling in het ziekenhuis was niet nodig.
8 uur geledenVLISSINGEN - Een ritje met de auto over Boulevard de Ruyter blijft in het seizoen verboden in de weekeinden en op feestdagen. Vanaf 2026 is een autorondje over het Keizersbolwerk wél mogelijk.
1 dag geledenVLISSINGEN - Pieter Jan Mersie, fractievoorzitter van ChristenUnie Vlissingen, staat op plek 41 op de CU-kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.
1 dag geledenVLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.
2 dagen geleden