Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groene waterstoffabrieken in Zeeland ontvangen SDE++ exploitatiesubsidies

Groene waterstoffabrieken in Zeeland ontvangen SDE++ exploitatiesubsidies

VoltH2 ontvangt forse exploitatiesubsidies voor de productie van groene waterstof van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland en het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. De voorbereidingen van de fabrieken is in volle gang en binnenkort valt de definitieve investeringsbeslissing. Daarna kan er in 2024 gestart worden met de bouw.

VoltH2 ontvangt uit de Stimuleringsregeling Duurzame Energietransitie (SDE++) een bijdrage voor haar projecten in Vlissingen en Terneuzen. Deze groene waterstoffabrieken hebben sinds het 2e kwartaal 2022 een omgevingsvergunning. De twee projecten zijn vrijwel identiek en betreffen een groene waterstofcentrale met een capaciteit van ongeveer 25 MW, die jaarlijks 2.000 ton groene waterstof zal produceren door middel van elektrolyse. De capaciteit van de twee centrales wordt uiteindelijk verhoogd naar 100 MW, waardoor de jaarlijks productie oploopt naar 8.500 ton groene waterstof. “VoltH2 bouwt aan een keten van groene waterstoffabrieken”, vertelt André Jurres, managing director van VoltH2. “We ontwikkelen momenteel drie productielocaties in Nederland en zijn onlangs ook gestart in Wilhelmshaven, Duitsland. De ontwikkeling van de huidige portefeuille, met een totaal potentieel van 500 MW, vergt uiteraard enorme investeringen. We zijn blij met deze subsidies van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Ze belichamen de visie van de overheid op de energietransitie en de rol die zij ziet voor waterstof- en VoltH2-projecten. Deze subsidies brengen ons een stap dichter bij de realisatie van onze projecten in Vlissingen en Terneuzen.” De subsidiebijdrage is afhankelijk van de hoeveelheid geproduceerde groene waterstof en de daaruit voortvloeiende vermindering van de CO2-uitstoot. De subsidies worden betaald tijdens de eerste 15 jaar van de exploitatie van de groene waterstoffabriek en zullen een belangrijke ondersteuning zijn voor de omzet.

Meer uit Vlissingen

Samenwerken aan De Machinewerf; 150 nieuwe woningen in Scheldekwartier

VLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector. 

3 dagen geleden
Politie waarschuwt voor oplichters die zich voordoen als agent en bankmedewerker

VLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.

4 dagen geleden
Automobilist rijdt door na botsing met fietser in Oost-Souburg; politie vraagt burgers om meer informatie

OOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.

4 dagen geleden
Voetganger aangereden op kruising President Rooseveltlaan

VLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.

5 dagen geleden
Inloophuis de Ontmoeting vrijdagmiddag open

OOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.

5 dagen geleden
Man met vuurwapen en drugs op zak aangehouden na twee mislukte vluchtpogingen

VLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.

6 dagen geleden
[UPDATE] Man gereanimeerd na zware mishandeling in woning Oost-Souburg

OOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.

6 dagen geleden