Groene staatsobligaties financierden met name het spoor in 2020
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat heeft met de uitgifte van groene obligaties in 2020 voornamelijk duurzame spoorprojecten gefinancierd. Ook zijn huizen verduurzaamd en is geld gestoken in hernieuwbare energieprojecten. Dat meldt het Agentschap van de Generale Thesaurie (DSTA) van het ministerie van Financiƫn.
Van de ruim 3 miljard die met de uitgifte van de obligaties vorig jaar werd opgehaald is 2,7 miljard toegewezen. Een deel van de miljarden, 336 miljoen euro, waren over uit de pot voor duurzaam transport van 2019 en zijn overgeheveld naar 2020.
Het merendeel van de uitgaven, 1,2 miljard, ging naar het verduurzamen van transport. In totaal is van dat geld 7129 kilometer spoor onderhouden. Een ander groot deel van het geld ging naar andere klimaatprojecten. Zo werd 884 miljoen besteed aan projecten die verband houden met de gevolgen van klimaatverandering, zoals het versterken van de waterkeringen en het veiliger maken van de dijken.
SDE-subsidie
Daarnaast werd 520 miljoen euro verdeeld over 9830 projecten in de zogeheten SDE-subsidieregeling voor duurzame elektriciteit, zoals zonne-energie, wind op zee en wind op land. Verder ging 46 miljoen euro naar het verduurzamen van huizen in de huursector. Daardoor konden 37.820 huurhuizen worden verduurzaamd.
Nederland gaf in 2019 als eerste land met een triple-A-status voor kredietwaardigheid een groene staatsobligatie uit. Met het geld worden in Nederland duurzame projecten bekostigd die bijdragen aan het Klimaatakkoord van Parijs.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenCALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.
2 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
22 uur geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
1 dag geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
1 dag geleden