Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groene cijfers op koersenborden beurzen Europa

Groene cijfers op koersenborden beurzen Europa

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten vrijdag rond het middaguur winsten zien in de nasleep van de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) een dag eerder. De ECB zei daarbij dat voor juli een nieuwe renteverhoging zeer waarschijnlijk is. Verder is er weinig echt richtinggevend nieuws voor beleggers.

De AEX noteerde aan het einde van de ochtend een winst van 0,2 procent op 774,23 punten. De MidKap steeg 0,5 procent tot 930,58 punten. In Frankfurt, Londen en Parijs waren plussen tot 0,7 procent te zien op de koersenborden.

Vietnam en Singapore

Het Europese statistiekbureau Eurostat kwam nog met een nieuwe raming voor de inflatie in de eurozone in mei. De inflatie lag vorige maand op 6,1 procent op jaarbasis, wat overeenkomt met een voorlopige schatting van Eurostat. In april was dat nog 7 procent.

Chemicaliëndistributeur IMCD stond bij de koplopers in de AEX met een winst van 1,2 procent. Het bedrijf doet een kleine overname in Vietnam en Singapore om te groeien op die markten. IMCD koopt het bedrijf Brylchem Group met een omzet van 58 miljoen euro in 2022 en circa vijftig werknemers. Een overnamesom werd niet gemeld.

Windmolens

Betalingsverwerker Adyen en staalconcern ArcelorMittal sloten de rij in de hoofdindex met een min van 1 procent. In de MidKap nam maaltijdbezorger Just Eat Takeaway de koppositie in met een plus van 4 procent. Grootste daler was metalenspecialist AMG (min 2,3 procent).

Sif Holding klom bijna 4 procent bij de kleinere fondsen op het Damrak. De maker van funderingen voor windmolens maakte bekend dat het 50 miljoen euro wil ophalen met een aandelenemissie om daarmee zijn plannen voor uitbreiding van de productiecapaciteit te helpen financieren.

Tesco

In Londen leverde het Britse supermarktconcern Tesco 1,4 procent in na publicatie van omzetcijfers over het afgelopen kwartaal.

De euro was 1,0945 dollar waard, tegen 1,0932 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 70,11 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 75,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

4 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

4 uur geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

6 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

7 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

8 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

10 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

11 uur geleden