Groene cijfers op koersenborden beurzen Europa
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten vrijdag rond het middaguur winsten zien in de nasleep van de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) een dag eerder. De ECB zei daarbij dat voor juli een nieuwe renteverhoging zeer waarschijnlijk is. Verder is er weinig echt richtinggevend nieuws voor beleggers.
De AEX noteerde aan het einde van de ochtend een winst van 0,2 procent op 774,23 punten. De MidKap steeg 0,5 procent tot 930,58 punten. In Frankfurt, Londen en Parijs waren plussen tot 0,7 procent te zien op de koersenborden.
Vietnam en Singapore
Het Europese statistiekbureau Eurostat kwam nog met een nieuwe raming voor de inflatie in de eurozone in mei. De inflatie lag vorige maand op 6,1 procent op jaarbasis, wat overeenkomt met een voorlopige schatting van Eurostat. In april was dat nog 7 procent.
Chemicaliƫndistributeur IMCD stond bij de koplopers in de AEX met een winst van 1,2 procent. Het bedrijf doet een kleine overname in Vietnam en Singapore om te groeien op die markten. IMCD koopt het bedrijf Brylchem Group met een omzet van 58 miljoen euro in 2022 en circa vijftig werknemers. Een overnamesom werd niet gemeld.
Windmolens
Betalingsverwerker Adyen en staalconcern ArcelorMittal sloten de rij in de hoofdindex met een min van 1 procent. In de MidKap nam maaltijdbezorger Just Eat Takeaway de koppositie in met een plus van 4 procent. Grootste daler was metalenspecialist AMG (min 2,3 procent).
Sif Holding klom bijna 4 procent bij de kleinere fondsen op het Damrak. De maker van funderingen voor windmolens maakte bekend dat het 50 miljoen euro wil ophalen met een aandelenemissie om daarmee zijn plannen voor uitbreiding van de productiecapaciteit te helpen financieren.
Tesco
In Londen leverde het Britse supermarktconcern Tesco 1,4 procent in na publicatie van omzetcijfers over het afgelopen kwartaal.
De euro was 1,0945 dollar waard, tegen 1,0932 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 70,11 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 75,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
2 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
4 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
5 uur geledenBASTROP (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Op de website allestoringen.nl zijn vrijdag rond 16.00 uur duizenden meldingen binnengekomen van gebruikers die problemen ondervinden.
7 uur geleden