Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Groene cijfers op koersenborden beurzen Europa

Groene cijfers op koersenborden beurzen Europa

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten vrijdag rond het middaguur winsten zien in de nasleep van de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) een dag eerder. De ECB zei daarbij dat voor juli een nieuwe renteverhoging zeer waarschijnlijk is. Verder is er weinig echt richtinggevend nieuws voor beleggers.

De AEX noteerde aan het einde van de ochtend een winst van 0,2 procent op 774,23 punten. De MidKap steeg 0,5 procent tot 930,58 punten. In Frankfurt, Londen en Parijs waren plussen tot 0,7 procent te zien op de koersenborden.

Vietnam en Singapore

Het Europese statistiekbureau Eurostat kwam nog met een nieuwe raming voor de inflatie in de eurozone in mei. De inflatie lag vorige maand op 6,1 procent op jaarbasis, wat overeenkomt met een voorlopige schatting van Eurostat. In april was dat nog 7 procent.

Chemicaliëndistributeur IMCD stond bij de koplopers in de AEX met een winst van 1,2 procent. Het bedrijf doet een kleine overname in Vietnam en Singapore om te groeien op die markten. IMCD koopt het bedrijf Brylchem Group met een omzet van 58 miljoen euro in 2022 en circa vijftig werknemers. Een overnamesom werd niet gemeld.

Windmolens

Betalingsverwerker Adyen en staalconcern ArcelorMittal sloten de rij in de hoofdindex met een min van 1 procent. In de MidKap nam maaltijdbezorger Just Eat Takeaway de koppositie in met een plus van 4 procent. Grootste daler was metalenspecialist AMG (min 2,3 procent).

Sif Holding klom bijna 4 procent bij de kleinere fondsen op het Damrak. De maker van funderingen voor windmolens maakte bekend dat het 50 miljoen euro wil ophalen met een aandelenemissie om daarmee zijn plannen voor uitbreiding van de productiecapaciteit te helpen financieren.

Tesco

In Londen leverde het Britse supermarktconcern Tesco 1,4 procent in na publicatie van omzetcijfers over het afgelopen kwartaal.

De euro was 1,0945 dollar waard, tegen 1,0932 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 70,11 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 75,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

1 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

2 uur geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

2 uur geleden
Ondernemersorganisatie pleit voor uitstel Europese CO2-heffing

DEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.

2 uur geleden
H&M sluit distributiecentrum in België, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

3 uur geleden
eBay daalt op Wall Street na afwijzing bod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.

4 uur geleden
Overheid beoordeelt honderden aanvragen ecopremies boeren opnieuw

DEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.

4 uur geleden