Groene cijfers op koersenborden beurzen Europa
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten vrijdag rond het middaguur winsten zien in de nasleep van de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) een dag eerder. De ECB zei daarbij dat voor juli een nieuwe renteverhoging zeer waarschijnlijk is. Verder is er weinig echt richtinggevend nieuws voor beleggers.
De AEX noteerde aan het einde van de ochtend een winst van 0,2 procent op 774,23 punten. De MidKap steeg 0,5 procent tot 930,58 punten. In Frankfurt, Londen en Parijs waren plussen tot 0,7 procent te zien op de koersenborden.
Vietnam en Singapore
Het Europese statistiekbureau Eurostat kwam nog met een nieuwe raming voor de inflatie in de eurozone in mei. De inflatie lag vorige maand op 6,1 procent op jaarbasis, wat overeenkomt met een voorlopige schatting van Eurostat. In april was dat nog 7 procent.
Chemicaliëndistributeur IMCD stond bij de koplopers in de AEX met een winst van 1,2 procent. Het bedrijf doet een kleine overname in Vietnam en Singapore om te groeien op die markten. IMCD koopt het bedrijf Brylchem Group met een omzet van 58 miljoen euro in 2022 en circa vijftig werknemers. Een overnamesom werd niet gemeld.
Windmolens
Betalingsverwerker Adyen en staalconcern ArcelorMittal sloten de rij in de hoofdindex met een min van 1 procent. In de MidKap nam maaltijdbezorger Just Eat Takeaway de koppositie in met een plus van 4 procent. Grootste daler was metalenspecialist AMG (min 2,3 procent).
Sif Holding klom bijna 4 procent bij de kleinere fondsen op het Damrak. De maker van funderingen voor windmolens maakte bekend dat het 50 miljoen euro wil ophalen met een aandelenemissie om daarmee zijn plannen voor uitbreiding van de productiecapaciteit te helpen financieren.
Tesco
In Londen leverde het Britse supermarktconcern Tesco 1,4 procent in na publicatie van omzetcijfers over het afgelopen kwartaal.
De euro was 1,0945 dollar waard, tegen 1,0932 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 70,11 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 75,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
7 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiële vergelijkingssite Geld.nl.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiële steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal de komende jaren sterk blijven toenemen. Dat verwacht Shell. Het bedrijf denkt dat die vraag in 2050 met minstens 45 procent zal groeien vergeleken met vorig jaar.
3 uur geleden