Groen licht voor omstreden verhuizing Ferrovial naar Nederland
MADRID (ANP/RTR) - Het grote Spaanse bouwbedrijf Ferrovial heeft goedkeuring gekregen van een meerderheid van zijn aandeelhouders om het hoofdkantoor naar Nederland te verhuizen. Het gaat om een omstreden stap. De Spaanse regering van premier Pedro Sánchez noemde het verhuisplan onlangs ondankbaar en tegen de belangen van Spanje in. Maar volgens Ferrovial is de stap aantrekkelijk voor het bedrijf.
Nederland staat bekend als een belastingparadijs en dat werd Ferrovial eerder ook door critici voor de voeten geworpen. Het bedrijf, dat vooral infrastructuur ontwerpt, bouwt en beheert, maar ook bijvoorbeeld de Londense luchthaven Heathrow uitbaat, betoogt echter dat Nederland op een andere manier interessant is. Volgens de onderneming zou de verhuizing Ferrovial namelijk toegang geven tot goedkoper krediet.
Ferrovial heeft in Amsterdam al een internationale vestiging waar ongeveer vijftien mensen werken. Nu het hoofdkantoor naar Nederland komt wordt dit waarschijnlijk uitgebreid naar dertig tot vijftig mensen. Het bedrijf wil in Nederland ook een beursnotering aanvragen. Op een later moment wil Ferrovial, dat nog in Madrid genoteerd is, ook naar de beurs in New York. Ferrovial stelt verder dat de verhuizing geen gevolgen zal hebben voor zijn activiteiten in Spanje, waar het ongeveer 5500 mensen in dienst heeft en waar het ook nog steeds belasting zal betalen.
Met de verhuizing naar Nederland volgt Ferrovial andere grote Europese bedrijven, die eerder dezelfde stap namen. Zo is vliegtuigfabrikant Airbus tegenwoordig formeel gevestigd in Leiden. Ferrovial is opgericht in 1952. Het bedrijf groeide in de loop van decennia uit van een bescheiden spoorwegbouwbedrijf tot een wereldwijd concern dat contracten binnenhaalde voor het Guggenheim-museum in Bilbao en de Olympische Spelen van Barcelona. Het leeuwendeel van de omzet wordt tegenwoordig buiten Spanje behaald.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
7 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden