
Groen Draadsel spreekt tot de verbeelding
MIDDELBURG - Als klein meisje maakte ze van een oude PTT-postzak een tent voor haar Snoopyknuffels. Bregje de Heer zag altijd al verhalen in materialen. “Ik vond het leuk om het kerstspel na te spelen en te knutselen.” Met haar opleiding aan de HKU heeft ze het maken naar een professioneel niveau getild. Dankzij haar gloednieuwe webshop Groen Draadsel kan iedereen nu genieten van haar creaties.
Als leerling aan de Vrije School was Bregje de Heer jarenlang omringd door natuurlijke materialen. Zingen, toneel, schilderen en boetseren met bijenwas en klei waren belangrijke onderdelen van het lesprogramma. Haar beide ouders waren werkzaam in het onderwijs en altijd creatief bezig. “Na de havo besloot ik naar de Hogeschool voor de kunsten in Utrecht te gaan. Een vriendin van mijn moeder woonde daar en had er een mooi atelier. Ik voelde me thuis in de stad.” Ze volgde de richting Autonome Vormgeving en was zodoende bezig met de niet toegepaste kunstvormen. “Van alles kun je iets moois maken. Zelfs van de manier waarop je de was ophangt of hoe je een boodschappenbriefje schrijft. Zodoende ben ik de kunst nooit kwijtgeraakt, ook al was ik er niet actief mee bezig toen de kinderen klein waren.” Bregje stopte met haar werk bij de Vleeshal toen ze kinderen kreeg. Als fulltime moeder gaf ze Leentje en Kees alle aandacht. “In 2018 ging ik als pedagogisch medewerker aan de slag bij de BSO van de Vrije School. Ik heb kinderen altijd fijn gezelschap gevonden en het was leuk om daar te werken.” Toen ze in 2021 een knobbeltje in haar borst ontdekte, bleek dat een tumor te zijn. Na anderhalf jaar behandelingen tegen borstkanker was ze genezen, maar de prikkelverwerking is niet meer geworden zoals het daarvoor was. “Een groepje van vijf mensen in een huiskamer is me al te veel. Terug naar de BSO lukte niet. In overleg met de bedrijfsarts ging ik kijken wat ik dan wel kon en wilde.”
Boomstamtas
Lang geleden kocht Bregje een handtasje voor kinderen. Het was een soort boomstammetje waar je spulletjes in kon doen. “Dat tasje heb ik nog steeds. Ik weet nog dat ik het zag en dacht: wat leuk, dat wil ik ook maken, maar dan voor volwassenen.” Tijdens haar gesprek met de bedrijfsarts kwam haar liefde voor het maken aan bod. Het idee om een eigen webshop te beginnen was geboren. “Ik vind het fijn om geconcentreerd bezig te zijn en de tijd te nemen. Er gaan veel werkuren in de dingen die ik maak. Dat vind ik mooi, want zo groeit iets. Iedere centimeter gaat door mijn vingers.” Het boomstammentasje inspireerde haar tot het maken van tassen met een natuurlijk element. Daar gebruikt ze graag bijzondere stoffen voor. Zo bezoekt ze regelmatig kringloopwinkels opzoek naar mooie lappen, zoals toeristische theedoeken. Die zijn, in tegenstelling tot ‘gewone’ theedoeken, beeldend en hebben een compositie waarover is nagedacht. “De verschillende afbeeldingen vormden samen één geheel. Als ik daar iets van wil gebruiken, moet ik keuzes maken. Welk stukje wel, welk stukje niet. Het ontwerp van de tas die ik wil maken speelt mee, maar het is de stof die leidend is waar ik me door laat inspireren. Het is een boeiend en verrassend proces.” Naast tassen maakt Bregje ook paddenstoelen van vilt. Hoewel het een tijdrovend werkje is om zelf vilt te maken, doet Bregje het graag. Plukjes wol beweegt ze zachtjes door warm water met geraspte zeep. “Iedere paddenstoel is uniek. Ik maak er ook vilten speelmatjes als landschap bij. Met de kabouters kun je verhaaltjes spelen of bijvoorbeeld een seizoenstafel inrichten.”
Plezier beleven aan het maken
Groen Draadsel is de naam van de webshop. Draadsel is de denkbeeldige kronkel die alles met elkaar verbindt. En draad is ook daadwerkelijk het basismateriaal waarmee alle voorwerpen in elkaar zet wordt. Groen is de kleur van bos en van buiten, van een wereld waar Bregje in haar ontwerpen graag naar verwijs. Daarnaast staat groen natuurlijk voor verantwoord omgaan met de wereld om ons heen. “Sinds de lente van 2022 werk ik aan een voorraad voor mijn webshop. Het eerste jaar kon ik zo weinig prikkels hebben dat ik geen muziek draaide als ik bezig was. Nu gaat het beter met me en kan ik ook de praktische kant van een webshop uitvoeren. Foto’s maken van de producten, een website onderhouden en verpakkingen maken. Eerst werd ik onrustig van die dingen, nu heb ik er plezier in. Regelmatig ga ik naar het bos om de paddenstoelen en kabouters in de natuur te fotograferen of met modellen die mijn tassen dragen. De verzendenveloppen maak ik ook zelf, van oude filmposters. Door alles op mijn eigen manier te doen, blijft het interessant en hoop ik dat mijn klanten er net zoveel plezier aan beleven als ik.”
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- In Middelburg hebben in de nacht van zaterdag op zondag meerdere vechtpartijen plaatsgevonden. Na een aantal meldingen ging de politie ter plaatse. Zij trof een persoon aan die voldeed aan het opgegeven signalement. Deze persoon is aangehouden en uit de anonimiteit gehaald.
10 uur geledenMIDDELBURG - Deze zomer organiseert Cultuurpunt Walcheren in samenwerking met lokale partners Vizita, Buurtteams Vlissingen, Jeugdfonds Sport & Cultuur en de gemeenten Middelburg en Vlissingen opnieuw het succesvolle project Cultuur@CruyffCourts.
1 dag geledenMIDDELBURG - Gemeente Middelburg, University College Roosevelt (UCR) en Stichting Sterrenwacht Philippus Lansbergen (sterrenwacht) hebben goede gesprekken gevoerd over hun huisvesting. 'UCR wilde de sterrenwacht tegemoetkomen. Uitgangspunt is dat de sterrenwacht op de Helm blijft zitten. En dat het UCR-gebouw wordt verbouwd zodat ze straks betere voorzieningen voor hun studenten hebben', schrijft de gemeente Middelburg in een persbericht. Deze plannen worden de komende maanden verder uitgewerkt.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Anneke Bouman, vrijwillig meedenker (ook wel OCO genoemd) bij Vizita, zet zich al van kinds af aan vrijwillig in. "Ik kom uit een christelijk nest en als kind hielpen we gewoon mee als mijn ouders dingen voor de kerk en voor anderen deden", vertelt Anneke."Na mijn jeugd ben ik doorgegaan met allerlei soorten vrijwilligerswerk naast mijn baan." Maar wel altijd iets met mensen, want sociale contacten geven Anneke veel energie.Meedenker"Toen ik vijf jaar geleden naar Middelburg verhuisde, heb ik me bij Vizita aangemeld als meedenker. Ik ben een vraagbaak voor inwoners op het gebied van wet- en regelgeving en daarnaast ondersteun ik ze om hun eigen weg te vinden. In plaats van oplossingen te bieden, wil ik ze liever leren om zichzelf te helpen." Zo heeft ze een cliënt kunnen stimuleren om voor het eerst in haar eentje de bus te nemen."De mensen bij wie ik kom, hebben weinig contacten en zijn heel enthousiast om me te zien. Dat is ontzettend leuk, maar ik vind het wel érg dat wij nodig zijn. Soms moeten mensen ontzettend lang wachten voordat ze hulp krijgen of ze krijgen helemaal geen hulp." Goed naar mensen luisteren, is wat Anneke als meedenker biedt en daar is veel behoefte aan.KorenNaast dit vrijwilligerswerk zingt Anneke in twee koren en zit ze in de organisatie van Middelburg VÓLkoren. Ook is ze actief bij Seniorencontact Middelburg-Veere. Hier organiseert ze samen met een medevrijwilliger elk kwartaal voor ouderen een uitstapje naar een regionaal museum, verzorgt ze de 'lief en leed' voor het koor en houdt ze keukentafelgesprekken met senioren. "Ik moet wat te doen hebben", zegt ze vrolijk.Meer informatieMeer informatie over vrijwilligerswerk in Middelburg is te vinden op www.vizita.nl/vrijwilligerswerk.
2 dagen geledenSEROOSKERKE - Snel doorpakken voor een nieuwe school of een paar stappen terugzetten en meer tijd uittrekken voor een totaalplan. Bij dit dilemma koos Serooskerke voor een masterplan, met sloop, nieuwbouw en verhuizingen op meerdere plekken. Dat resulteert in een nieuwe basisschool, dorpshuis en woningen, verhuizing van de tennisclub naar de rand van het dorp, waar ze padelbanen kan aanleggen en herstel van het historische park Welgelegen - een Rijksmonument. "Als sluitstuk van dit project openen we de nieuwe basisschool op de locatie van het dorpshuis", vertelt wethouder John de Jonge van de gemeente Veere. "De planning is dat het begin 2028 zover is, zodat de kinderen hopelijk die kerstvakantie kunnen verhuizen."
2 dagen geledenDOMBURG - Vakantiepark Hof Domburg is door de grote brand in zwembad De Parel tot en met zondag gesloten voor vakantiegangers. Dat schrijft Landal donderdag op haar website.
2 dagen geledenNeeltje Jans vormt van 9 tot en met 11 juli het decor voor Sharkatag. Tijdens dit driedaagse evenement gaan honderden sportvissers op haaien vissen voor onderzoek. Dit initiatief van Sportvisserij Nederland levert veel nieuwe en waardevolle kennis op over deze kraakbeenvissen. Zo blijkt de Zeeuwse Voordelta een enorm belangrijk leefgebied en zelfs een kraamkamer voor internationale populaties van kwetsbare haaien- en roggensoorten.
3 dagen geleden