Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Groeiende interesse in bruidsmode en bruiloften'

'Groeiende interesse in bruidsmode en bruiloften'

DEN HAAG (ANP) - Kledingwinkels verkopen sinds mei meer kleding voor bruiloften. Dat komt naar voren uit een rondgang onder kledingwinkels. Ook de rest van de trouwbranche ziet een toenemende interesse in bruiloften, die vorig jaar door de pandemie vaak werden afgelast.

Naar verwachting gaan op 26 juni nieuwe versoepelingen in, ook voor de horeca- en evenementensector.

Volgens voorzitter Frederiek Klop van Stichting Trouwbranche Nederland zijn horecarichtlijnen voor bruiloften leidend. "Dat betekent dat echtparen binnenkort wel weer de taart kunnen aansnijden en een borrel en een diner kunnen geven". Of ook feesten kunnen doorgaan is nog de vraag, stelt Klop. "Dat gaat ervan afhangen of we ook worden aangemerkt als evenement".

Jojanneke van der Veer, medewerker bij trouwlocatie Het Rijk van de Keizer, zegt dat komende periode helemaal is volgeboekt: "Vorig jaar vroegen mensen minder bruiloften aan vanwege de pandemie. Nu zitten we helemaal vol, ook omdat veel bruiloften toen zijn verplaatst". Ook weddingplanner Mirjam Fondse heeft het drukker. "Dat zie ik ook bij collega's. Er komt weer beweging in, mensen krijgen er meer vertrouwen in dat het kan".

Ook kledingwinkels Suitable Zwolle, HKC Hony in Zwolle, Alberto Axu Couture in Zeist en Jan Eringa in Leeuwarden zien dat er sinds mei meer trouwkledij wordt verkocht. Zo zegt Alberto Axu, eigenaar van Alberto Axu Couture: "Met name sinds drie weken geleden, toen veel versoepeld werd, hebben wij het ontzettend druk. De datum voor bruiloften staat vast en dus kopen mensen meer trouwjurken en -pakken. Als de versoepelingen zo doorgaan dan verwachten we een nog drukkere periode".

Meer uit Financieel

Heineken: mensen drinken meer alcoholvrij bier op festivals

LEIDEN (ANP) - Nederlanders kiezen op een festival steeds vaker voor alcoholvrij bier. De consumptie van 0.0-bieren op festivals is dit jaar met 35 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder, meldt Heineken op basis van eigen cijfers over de verkopen. De brouwer verkoopt zijn biermerken, waaronder Heineken, Heineken 0.0, Brand en Desperados, naar eigen zeggen op 70 procent van alle festivals en evenementen in Nederland.

12 minuten geleden
AEX eindigt eerste handelsdag van tweede jaarhelft in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is op de eerste handelsdag van de tweede helft van het jaar in het rood geƫindigd. Beleggers hadden onder meer oog voor de ontwikkelingen rondom de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en de belangrijkste handelspartners.

36 minuten geleden
Minder nieuwe auto's verkocht, benzineauto op zijn retour

BUNNIK (ANP) - Autoverkopers deden in de eerste helft van dit jaar geen goede zaken. De verkoop van nieuwe personenauto's daalde met 5,5 procent tot 182.680 stuks, komt naar voren uit de recentste cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.

39 minuten geleden
Staking interieurbouwers en meubelmakers definitief van de baan

UTRECHT (ANP) - De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.

2 uur geleden
Tesla zakt op Wall Street na oplaaien ruzie tussen Musk en Trump

NEW YORK (ANP) - Tesla ging dinsdag 7,3 procent omlaag op de aandelenbeurzen in New York. De ruzie tussen Tesla-topman Elon Musk en president Donald Trump lijkt opnieuw op te laaien. Musk en Trump maakten vorige maand al openlijk ruzie, waarbij de techmiljardair afgaf op Trumps nieuwe begrotingswet die het overheidstekort flink doet oplopen.

2 uur geleden
Verfconcern AkzoNobel houdt 'altijd wat' productie in Nederland

MUMBAI/AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel blijft altijd een deel van zijn verf of coatings in Nederland produceren, maar kijkt tegelijkertijd kritisch naar de kosten en flexibiliteit in het thuisland. Dat zegt topman Greg Poux-Guillaume. Dit en vorig jaar kondigde het bedrijf de sluiting van fabrieken in Wapenveld en Groot-Ammers aan.

2 uur geleden
EY: Nederland verder uit beeld bij buitenlandse investeerders

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is verder gezakt op de ranglijst van aantrekkelijkste landen voor buitenlandse investeringen in Europa, meldt accountants- en adviesorganisatie EY op basis van een jaarlijks onderzoek. "Waar ons land tot 2017 steevast tot de top 5 behoorde, is Nederland nu gezakt naar de tiende plaats, achter landen als Belgiƫ, Spanje en Polen."

3 uur geleden