Groei Duitse economie iets sterker dan eerder gedacht
WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie, de grootste van Europa, is in het vierde kwartaal van vorig jaar wat sterker gegroeid dan eerder gedacht. Dat kwam onder meer door toegenomen investeringen in de bouwsector en een hogere export. Daar stonden wel zwakkere consumentenbestedingen tegenover, in verband met de lockdowns tegen het coronavirus, Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland.
Het Duitse federale statistiekbureau meldt op basis van een nieuwe raming dat de economie met 0,3 procent groeide ten opzichte van het derde kwartaal. Eerder werd een plusje van 0,1 procent gemeld.
Over heel 2020 werd de economische krimp in Duitsland bijgesteld naar een min van 4,9 procent. Hier werd eerder een krimp gemeld van 5 procent. Daarmee kwam een einde aan tien jaar met economische groei voor het land. In 2019 groeide de Duitse economie nog met 0,6 procent.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
3 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
4 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
7 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
8 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
8 uur geleden