Groei Amerikaans bedrijfsleven onder druk door tekorten
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse bedrijven groeien nog altijd, maar wel iets minder hard dan vorige maand. Dat valt op te maken uit cijfers van IHS Markit, die de bedrijvigheid weergeven. Volgens economen van dat onderzoeksbureau worden bedrijven vanwege problemen in de leveringsketen belemmerd in hun groei.
Ondanks de algehele groeivertraging voor het Amerikaanse bedrijfsleven is er nog altijd sprake van een sterke toename van de bedrijvigheid. Die ligt nog boven het langjarige gemiddelde van voor de coronacrisis.
Zowel de prijzen die bedrijven betalen voor grondstoffen en goederen als wat ze krijgen voor hun producten liggen op het hoogste niveau ooit. Voor de industrie geldt dat de voorraden aan geproduceerde spullen weer harder afnemen dan in de afgelopen anderhalf jaar.
Om aan de vraag te kunnen blijven voldoen moeten de fabrieken wel hard draaien. De bedrijvigheid in de industrie nam dan ook toe. Dat is echter moeilijk om vol te houden omdat ze te maken hebben met moeilijk leverbare grondstoffen en halffabricaten, maar ook met personeelstekorten. De dienstensector groeide iets minder hard dan in oktober.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.
58 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
4 uur geleden