
Groei Amerikaans bedrijfsleven onder druk door tekorten
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse bedrijven groeien nog altijd, maar wel iets minder hard dan vorige maand. Dat valt op te maken uit cijfers van IHS Markit, die de bedrijvigheid weergeven. Volgens economen van dat onderzoeksbureau worden bedrijven vanwege problemen in de leveringsketen belemmerd in hun groei.
Ondanks de algehele groeivertraging voor het Amerikaanse bedrijfsleven is er nog altijd sprake van een sterke toename van de bedrijvigheid. Die ligt nog boven het langjarige gemiddelde van voor de coronacrisis.
Zowel de prijzen die bedrijven betalen voor grondstoffen en goederen als wat ze krijgen voor hun producten liggen op het hoogste niveau ooit. Voor de industrie geldt dat de voorraden aan geproduceerde spullen weer harder afnemen dan in de afgelopen anderhalf jaar.
Om aan de vraag te kunnen blijven voldoen moeten de fabrieken wel hard draaien. De bedrijvigheid in de industrie nam dan ook toe. Dat is echter moeilijk om vol te houden omdat ze te maken hebben met moeilijk leverbare grondstoffen en halffabricaten, maar ook met personeelstekorten. De dienstensector groeide iets minder hard dan in oktober.
Meer uit Financieel
KANANASKIS (ANP/BLOOMBERG) - Canada en de Verenigde Staten streven ernaar om binnen een maand een handelsakkoord te sluiten. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de G7-top.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Wie op zoek is naar een baan, heeft goede kansen als kapper, tandtechnicus, beroepsmilitair of telefoonreparateur. Dat zijn volgens uitkeringsinstantie UWV dit jaar nieuwe kansrijke beroepen. Tekstschrijvers en grafisch vormgevers hebben door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) juist slechtere baankansen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse reisbranche is ook gevoelig voor de handelsoorlog van Donald Trump. Daarop wijzen economen van ABN AMRO in een nieuw rapport. Hoewel de Amerikaanse importheffingen geen directe impact hebben op de sector, kunnen de bredere diplomatieke en economische gevolgen volgens de bank wel degelijk gevolgen hebben voor diensten zoals toerisme en zakenreizen.
5 uur geledenKANANASKIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer zijn het maandag eens geworden over de implementatie van een handelsovereenkomst die vorige maand werd aangekondigd.
9 uur geledenKANANASKIS (ANP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer en de Amerikaanse president Donald Trump worden het maandag naar verwachting eens over de implementatie van een handelsovereenkomst die vorige maand werd aangekondigd. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta hoorde maandag bij de winnaars op Wall Street. Het techbedrijf heeft aangekondigd dat er advertenties getoond gaan worden in WhatsApp. Daarmee kan het bedrijf op een nieuwe manier inkomsten genereren via zijn berichtendienst. Het aandeel noteerde na het slot van de handelsdag 2,8 procent hoger.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Het familiebedrijf van de Amerikaanse president Donald Trump heeft plannen om een eigen mobiele telefoondienst te lanceren. De dienst, genaamd Trump Mobile, werd maandag door zonen Eric en Donald Trump jr. onthuld in de Trump Tower in New York.
13 uur geleden