
Grietje Aarnoutse uit Nieuwdorp ‘gekroond’ tot Dame van Borsele
NIEUWDORP - Grietje Aarnoutse uit Nieuwdorp mag zich voortaan ‘Dame van Borsele’ noemen. Ze ontving deze bijzondere waardering voor haar vrijwillige inzet en betrokkenheid bij de dorpsraad van Nieuwdorp. Burgemeester Gerben Dijksterhuis van de gemeente Borsele reikte haar de waarderingsspeld en oorkonde uit in het dorpshuis van Nieuwdorp tijdens de jaarvergadering van de dorpsraad.
Grietje Aarnoutse is al lid van de dorpsraad sinds de oprichting in 1975. In eerste instantie had ze vooral een adviserende rol. Nadat ze haar huisartsenpraktijk had overgedragen, kreeg ze meer tijd voor directe betrokkenheid en het praktische werk rondom de dorpsraad. Vanaf 2012 nam zij de functie van secretaris op zich. ‘Dit deed ze met grote toewijding en inzet’, aldus de gemeente. Naast deze functie was ze verantwoordelijk voor de portefeuille van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). ‘Ze was de schakel tussen het dorp, de gemeente en het Vrijwilligershuis. Ook zat ze lange tijd in de kerkenraad van de plaatselijke PKN-gemeente. Binnen deze organisatie was ze de spil van de pastorale zorg.’
De aanvragers van de waardering weten haar volgens de gemeente pakkend te omschrijven. ‘Bij alles waarvoor Griet zich inzette stond de mens centraal. Los van identiteit, leeftijd, geaardheid of maatschappelijke status, ze is er voor iedereen die aandacht of hulp nodig heeft. Bescheidenheid, betrouwbaarheid, betrokken, integer en oprechtheid kenmerken de persoon Griet. Deze kernwaarden maken haar een gepassioneerd vrijwilliger.’
Meer uit Beveland
GOES - Wie op 9 september vroeg uit de veren is, krijgt niet alleen een warm croissantje, maar ook als een van de eersten een voorproefje van Het Ultieme Geheim, de nieuwste thriller van Dan Brown. Tijdens een speciaal ontbijt bij boekhandel De Koperen Tuin leest wethouder van Cultuur Joost de Goffau een exclusief fragment voor, waarna bezoekers direct het boek kunnen aanschaffen.
4 uur geledenKAPELLE - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Henri Riemens en Remco Filius.
23 uur geleden'S-HEERENHOEK - Bij een botsing op de N62 zijn vrijdag aan het eind van de middag meerdere personen ernstig gewond geraakt. Eén lijnbus is door een onbekende oorzaak achterop een vrachtwagen gereden. Hulpdiensten waren op grote schaal aanwezig.
1 dag geledenGOES - Op zaterdag 6 september barst het gratis festival 'T Beest Brult weer los aan de Beestenmarkt in Goes. Het evenement markeert traditioneel de start van het film- en concertseizoen van podium 't Beest en biedt een vol programma voor jong en oud.
1 dag geledenGOES - Van 22 juli tot en met 1 september voerde de gemeente Goes een opvallende test uit om te kijken hoe alert inwoners en bedrijven zijn op verdachte situaties. Op verschillende plekken in de gemeente werd een aanhanger neergezet met zogenoemde 'drugsvaten'. De vaten waren deels afgedekt met een zeil, maar bewust zichtbaar voor voorbijgangers.
1 dag geledenKLOETINGE - Vijf burgemeesters met een plukemmer om de schouders trokken donderdag 4 september de boomgaard in bij perenteler Johnnie Zandee in Kloetinge. Gewapend met de onderlossers hielpen ze mee met de eerste perenpluk, het symbolische startsein voor de fruitpluk op de Bevelanden.
1 dag geledenBORSSELE - De Provincie Zeeland laat onderzoeken welke kansen de mogelijke bouw van nieuwe kerncentrales in Borssele biedt voor Zeeuwse bedrijven. Het onderzoek, uitgevoerd door ingenieursbureau Tractebel, richt zich op hoe ondernemers zich kunnen voorbereiden om onderdeel te worden van de zogenoemde nucleaire supply chain: het netwerk van bedrijven dat betrokken kan worden bij de bouw en levering van onderdelen en diensten.
1 dag geleden