Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Griekspoor bereikt na driesetter derde ronde tennistoernooi Miami

Griekspoor bereikt na driesetter derde ronde tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft met enige moeite de derde ronde bereikt van het masterstoernooi van Miami. De als 25e geplaatste Nederlander won in drie sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 7-6 (5) 6-7 (7) 6-4.

Griekspoor had een bye in de eerste ronde en moest nog even op gang komen tegen de 19-jarige Amerikaan. Hij had daarnaast een dag extra moeten wachten omdat de partij vrijdag na vertraging door de regen was verplaatst. Ook zaterdag begonnen de tennissers met meer dan drie uur vertraging.

Michelsen pakte meteen een break op de eerste opslagbeurt van de acht jaar oudere Griekspoor, maar die trok de stand meteen weer gelijk tot 2-2. De Nederlandse nummer 26 van de wereld kwam nog twee keer een break voor, maar leverde beide keren zelf zijn service weer in, waardoor een tiebreak nodig was. Daarin zag Michelsen een volley op de netband landen waardoor Griekspoor alsnog de set pakte op zijn eerste setpoint.

Breakpoint

In de tweede set ging het op eigen service gelijk op. Griekspoor moest op 5-5 een breakpoint wegwerken, maar het werd toch opnieuw een tiebreak. Na bijna twee uur kreeg Griekspoor op 6-4 twee matchpoints, maar de Nederlander liet Michelsen terugkomen door twee dubbele fouten achter elkaar te slaan. De jonge Amerikaan benutte vervolgens zijn tweede setpoint wel.

Griekspoor pakte in de derde set een break voorsprong bij 3-3 door een misser van Michelsen. Die marge gaf hij niet meer uit handen. Op 5-4 kreeg hij op 40-15 twee matchpoints en benutte de eerste.

In de derde ronde treft de Nederlander de als tweede geplaatste Italiaan Jannik Sinner. Die won van zijn landgenoot Andrea Vavassori in 6-3 6-4. Sinner versloeg Griekspoor eerder in de halve finales van het tennistoernooi van Rotterdam. De 22-jarige Italiaan verloor vorige week tegen Carlos Alcaraz zijn eerste partij in 2024.

Meer uit Sport

Bokser Fury wint bij rentree van Makhmudov en daagt Joshua uit

LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.

13 minuten geleden
McIlroy geeft ruime voorsprong weg en deelt leiding in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.

1 uur geleden
Van Klinken werpt discus naar Nederlands record van 70,99 meter

RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.

11 uur geleden
Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

16 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

17 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

19 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

22 uur geleden