Griekspoor bereikt na driesetter derde ronde tennistoernooi Miami
MIAMI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft met enige moeite de derde ronde bereikt van het masterstoernooi van Miami. De als 25e geplaatste Nederlander won in drie sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 7-6 (5) 6-7 (7) 6-4.
Griekspoor had een bye in de eerste ronde en moest nog even op gang komen tegen de 19-jarige Amerikaan. Hij had daarnaast een dag extra moeten wachten omdat de partij vrijdag na vertraging door de regen was verplaatst. Ook zaterdag begonnen de tennissers met meer dan drie uur vertraging.
Michelsen pakte meteen een break op de eerste opslagbeurt van de acht jaar oudere Griekspoor, maar die trok de stand meteen weer gelijk tot 2-2. De Nederlandse nummer 26 van de wereld kwam nog twee keer een break voor, maar leverde beide keren zelf zijn service weer in, waardoor een tiebreak nodig was. Daarin zag Michelsen een volley op de netband landen waardoor Griekspoor alsnog de set pakte op zijn eerste setpoint.
Breakpoint
In de tweede set ging het op eigen service gelijk op. Griekspoor moest op 5-5 een breakpoint wegwerken, maar het werd toch opnieuw een tiebreak. Na bijna twee uur kreeg Griekspoor op 6-4 twee matchpoints, maar de Nederlander liet Michelsen terugkomen door twee dubbele fouten achter elkaar te slaan. De jonge Amerikaan benutte vervolgens zijn tweede setpoint wel.
Griekspoor pakte in de derde set een break voorsprong bij 3-3 door een misser van Michelsen. Die marge gaf hij niet meer uit handen. Op 5-4 kreeg hij op 40-15 twee matchpoints en benutte de eerste.
In de derde ronde treft de Nederlander de als tweede geplaatste Italiaan Jannik Sinner. Die won van zijn landgenoot Andrea Vavassori in 6-3 6-4. Sinner versloeg Griekspoor eerder in de halve finales van het tennistoernooi van Rotterdam. De 22-jarige Italiaan verloor vorige week tegen Carlos Alcaraz zijn eerste partij in 2024.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich in zijn jacht op zijn eerste titel op een groot graveltoernooi geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De nummer 2 van de wereld versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-3 6-4.
55 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
4 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
8 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
18 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
22 uur geleden