Griekspoor bereikt na driesetter derde ronde tennistoernooi Miami
MIAMI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft met enige moeite de derde ronde bereikt van het masterstoernooi van Miami. De als 25e geplaatste Nederlander won in drie sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 7-6 (5) 6-7 (7) 6-4.
Griekspoor had een bye in de eerste ronde en moest nog even op gang komen tegen de 19-jarige Amerikaan. Hij had daarnaast een dag extra moeten wachten omdat de partij vrijdag na vertraging door de regen was verplaatst. Ook zaterdag begonnen de tennissers met meer dan drie uur vertraging.
Michelsen pakte meteen een break op de eerste opslagbeurt van de acht jaar oudere Griekspoor, maar die trok de stand meteen weer gelijk tot 2-2. De Nederlandse nummer 26 van de wereld kwam nog twee keer een break voor, maar leverde beide keren zelf zijn service weer in, waardoor een tiebreak nodig was. Daarin zag Michelsen een volley op de netband landen waardoor Griekspoor alsnog de set pakte op zijn eerste setpoint.
Breakpoint
In de tweede set ging het op eigen service gelijk op. Griekspoor moest op 5-5 een breakpoint wegwerken, maar het werd toch opnieuw een tiebreak. Na bijna twee uur kreeg Griekspoor op 6-4 twee matchpoints, maar de Nederlander liet Michelsen terugkomen door twee dubbele fouten achter elkaar te slaan. De jonge Amerikaan benutte vervolgens zijn tweede setpoint wel.
Griekspoor pakte in de derde set een break voorsprong bij 3-3 door een misser van Michelsen. Die marge gaf hij niet meer uit handen. Op 5-4 kreeg hij op 40-15 twee matchpoints en benutte de eerste.
In de derde ronde treft de Nederlander de als tweede geplaatste Italiaan Jannik Sinner. Die won van zijn landgenoot Andrea Vavassori in 6-3 6-4. Sinner versloeg Griekspoor eerder in de halve finales van het tennistoernooi van Rotterdam. De 22-jarige Italiaan verloor vorige week tegen Carlos Alcaraz zijn eerste partij in 2024.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
10 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
11 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden