Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse super gaat in Nederland concurrentie aan met bol en Amazon

Duitse super gaat in Nederland concurrentie aan met bol en Amazon

NECKARSULM (ANP) - De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft de Nederlandse markt betreden als onlinemarktplaats. Daarmee concurreert Kaufland hier niet met bijvoorbeeld Albert Heijn of Jumbo, maar eerder met bol en Amazon.

Op een nieuwe Nederlandse website biedt Kaufland 9 miljoen producten aan, van elektronica tot tuinier- en doe-het-zelfartikelen, afkomstig van duizenden verschillende verkopers.

Kaufland is vooral bekend bij Nederlanders die weleens boodschappen doen in Duitsland. Niet ver van de grens heeft de keten grote supermarkten, ook wel hypermarkten genoemd, waar bijvoorbeeld ook drank en elektronica te koop is. Het bedrijf heeft meer dan 1600 winkels in acht Europese landen.

De Kaufland-marktplaats zit ook al in meerdere landen. Dit model werkt volgens het bedrijf ook als de keten ergens geen fysieke winkels heeft. Binnenkort gaat de marktplaats ook naar Spanje. Naar eigen zeggen groeit Kaufland zo uit tot het grootste marktplaatsnetwerk van Europa.

Kaufland is onderdeel van Schwarz Group, waartoe ook Lidl behoort.

Meer uit Financieel

Opkoper bitcoins verliest rechtszaak in geschil rond beursgang

DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.

1 uur geleden
Volkswagen overweegt verkoop motorfietsenmerk Ducati

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.

2 uur geleden
EU-hof: Vlaams Belang-asielplan met naam IKEA kan merk schaden

STRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.

2 uur geleden
Ook VK weert goederen van Israëlische nederzettingen in Westbank

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.

3 uur geleden
Chinese vouwbare smartphones onthuld in aanloop naar Apple-event

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.

3 uur geleden
Tanker met aardgas uit Qatar door Straat van Hormuz gegaan

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.

3 uur geleden
ASML en grote klanten werken aan productievere chipmachines

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt samen met zijn grootste klanten aan de verdere ontwikkeling van zijn geavanceerdste chipmachines. Het Veldhovense bedrijf onderzoekt samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung het gebruik van grotere 'maskers' in de machines, die het patroon op halfgeleiders bepalen. De bedoeling is dat dit de productiviteit van chipmakers vergroot bij het maken van de geavanceerdste chips.

3 uur geleden