Griekse stad Marathon geëvacueerd om bosbranden
MARATHON (ANP/AFP) - Griekenland wordt geteisterd door een reeks bosbranden en daarom worden veel mensen geëvacueerd. Ook de historische stad Marathon moet worden ontruimd.
Marathon ligt in de buurt van Athene. De plaats is bekend van de slag bij Marathon in 490 voor Christus en als naamgever van de hardloopwedstrijd van 42,195 kilometer. Er wonen zo'n 30.000 mensen, die nu allemaal naar de nabijgelegen kustplaats Nea Makri moeten.
Ook in andere dorpen zijn honderden mensen geëvacueerd. Boven de Griekse hoofdstad hangt rook van de bosbranden in de buurt. Volgens de brandweer zijn er door de hitte en harde wind de afgelopen 24 uur zeker veertig branden uitgebroken in Griekenland en zijn er 33 geblust. Ruim vierhonderd brandweerlieden zijn bezig om de andere branden te doven.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
39 minuten geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
4 uur geleden