Griekse stad Marathon geëvacueerd om bosbranden
MARATHON (ANP/AFP) - Griekenland wordt geteisterd door een reeks bosbranden en daarom worden veel mensen geëvacueerd. Ook de historische stad Marathon moet worden ontruimd.
Marathon ligt in de buurt van Athene. De plaats is bekend van de slag bij Marathon in 490 voor Christus en als naamgever van de hardloopwedstrijd van 42,195 kilometer. Er wonen zo'n 30.000 mensen, die nu allemaal naar de nabijgelegen kustplaats Nea Makri moeten.
Ook in andere dorpen zijn honderden mensen geëvacueerd. Boven de Griekse hoofdstad hangt rook van de bosbranden in de buurt. Volgens de brandweer zijn er door de hitte en harde wind de afgelopen 24 uur zeker veertig branden uitgebroken in Griekenland en zijn er 33 geblust. Ruim vierhonderd brandweerlieden zijn bezig om de andere branden te doven.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
19 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
1 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
5 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
8 uur geledenLIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.
10 uur geleden