Griekse premier waarschuwt voor risico op branden in de zomer
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - De Griekse premier Kyriakos Mitsotakis heeft gewaarschuwd dat zijn land door het risico op natuurbranden een "gevaarlijke" zomer tegemoet gaat. Er is sprake van droogte en harde wind en dat betekent dat vlammen snel om zich heen kunnen grijpen.
Afgelopen weekend braken al tientallen branden uit in Griekenland. Het ging onder meer om twee branden bij Athene. Een 45-jarige man overleed toen hij probeerde te vluchten voor het vuur in Stamata, naar verluidt aan de gevolgen van een hartinfarct. Ook gingen huizen en voertuigen in vlammen op.
De brandweer maakte maandag bekend dat de branden bij de hoofdstad onder controle zijn. Mitsotakis prees het optreden van de brandweerlieden, maar voorspelde tijdens kabinetsberaad dat de "zwaarste tijden" deze zomer nog moeten komen. De premier zei dat de weersomstandigheden in de droge maand juni erg problematisch waren.
Griekenland werd vorig jaar tijdens de zomer ook al opgeschrikt door uitslaande en soms dodelijke branden. Die troffen onder meer het onder toeristen populaire eiland Rhodos, waar ook Nederlandse vakantiegangers in veiligheid gebracht moesten worden. De autoriteiten hebben dit jaar uitgebreide voorbereidingen getroffen om nieuwe branden het hoofd te kunnen bieden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
50 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
2 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
13 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
14 uur geleden