Griekse eilanden getroffen door overstromingen, scholen dicht
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Verschillende Griekse eilanden zijn getroffen door hevige regen, overstromingen en hagelstormen. Scholen en kinderdagverblijven op onder meer Paros, Mykonos en Kos blijven uit voorzorg dicht.
De autoriteiten op Paros hebben moeite om bijna veertig voertuigen te verplaatsen die door het modderige water vastliepen. "De wegen zijn beschadigd en we hebben extra machines nodig om de straten schoon te maken", zei burgemeester Costas Bizas tegen omroep ERT. De "catastrofe" werd volgens hem binnen twee uur aangericht.
De burgerbeschermingsdienst had inwoners van Paros en Mykonos maandag opgeroepen binnen te blijven. De dienst zegt dat het stormfront zich naar de eilanden Chios, Samos en Ikaria verplaatst..
Wetenschappers zeggen dat Griekenland vaker met extreem weer kampt door klimaatverandering. In 2023 vond in het land de dodelijkste regenbui in bijna een eeuw plaats. Die kostte zeventien mensen het leven en richtte grote schade aan in de agrarische regio Thessalië.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.
2 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.
3 uur geledenALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.
4 uur geledenCARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.
9 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
11 uur geleden